Slovan sa skvele naladil na Olympiakos, Trnava bola blízko k veľkému obratu

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava triumfovali v nedeľňajšom domácom stretnutí 4. kola Fortuna ligy nad MFK Skalica 3:0.

07.08.2022 20:02 , aktualizované: 23:01
David Hrnčár Foto: ,
David Hrnčár zo Slovana sa teší z gólu do siete Skalice.
debata (4)

Úradujúci šampión zvíťazil v najvyššej domácej súťaži tretíkrát za sebou a vyšvihol sa na čelo tabuľky.

Zároveň sa proti Záhorákom dobre naladil na štvrtkovú odvetu 3. predkola Európskej ligy proti Olympiakosu Pireus.

SR Futbal Slovan Ferencváros LM 2. predkolo Odveta BAX Čítajte aj Presúva kotol, pozýva deti. Slovan spustil predaj vstupeniek na Olympiakos

Tréner „belasých“ Vladimír Weiss st. šetril proti nováčikovi viacero opôr. Jeho tím mal na trávniku prevahu, gólovo ju však dokázal vyjadriť až Jaromír Zmrhal v nadstavenom čase prvého polčasu.

Krátko po prestávke pridal upokojujúci druhý presný zásah Ivan Šaponjič, ktorý skóroval prudkou strelou z jedenástky nariadenej po faule Mareka Václava. Skóre stretnutia uzavrel v 66. minúte Dávid Hrnčár strelou pomedzi nohy brankára Martina Junasa.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 3:0 (1:0)
Góly: 45.+2 Zmrhal, 52. Šaponjič (z 11 m), 66. Hrnčár. ŽK: Čavrič, Voet – Václav, Blažek. Rozhodovali: Očenáš – Štrbo, Zemko, 3308 divákov.
Slovan: Chovan – Hrnčár, Kašia (84. Kankava), Voet, Lovat – Agbo, Mustafič – Čavrič (40. Barseghjan), Green (58. Ramirez), Zmrhal (58. Medveděv) – Šaponjič (84. Medved)
Skalica: Junas – Václav, Rudzan, Blažek, Čögley – Nagy (76. Černek), Hollý (61. Potoma) – Baumgartner (46. Mihalík), Šebesta (46. Vlasko), Yao (61. Fábry) – Haša

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Po ťažkom pohárovom zápase v Grécku bolo jasné, že musím dať šancu hráčom širšieho kádra. Bol to dobrý ligový súboj a na to, že sa hral v nedeľu podvečer, naň prišla slušná kulisa.

Okrem gólov sme mali viacero šancí, ktoré sme nepremenili. Skalica hrala sympaticky a nebetónovala ako iné tímy v lige. Držím jej palce, sú to naši priatelia. Majú skúseného trénera, dobré mužstvo a som presvedčený, že sa v lige zachránia.

Po prestávke sme chceli súpera unaviť, čo sa nám podarilo. S tromi bodmi sme spokojní. Bola to pre nás dobrá príprava na štvrtkový zápas roka s Olympiakosom Pireus. Všetko je v našich rukách. Chcel by som pozvať divákov, proti Ferencvárosu boli vynikajúci. My do toho dáme všetko a verím, že budú spokojní."

Tréner Slovana Vladimír Weiss počas zápasu so... Foto: TASR, Pavel Neubauer
SR Futbal FL 4. kolo Slovan Bratislava Skalica BAX Tréner Slovana Vladimír Weiss počas zápasu so Skalicou.

Juraj Jarábek, tréner Skalice: "Ako nováčik sme hrali proti najlepšiemu mužstvu na Slovensku a zápas sme si chceli užiť. Slušný prvý polčas z našej strany, chlapci plnili naše pokyny. Od 30. minúty sme však mali ľahké straty, škoda gólu do šatne po školáckej chybe.

V druhom polčase sme vystriedali, vedeli sme, že Slovan bude pokračovať v nátlakovej hre. Škoda, že sme po akcii Yaa s Vlaskom nevyrovnali. Následne Slovan strelil druhý gól z jedenástky, ktorá z môjho pohľadu nemala byť, pretože Václav fauloval súpera ešte pred šestnástkou. Vladovi a Slovanu gratulujem k trom bodom."

Podbrezová remizovala s Dunajskou Stredou

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová remizovali doma s FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0.

Oba tímy si počas stretnutia vypracovali viacero dobrých príležitostí, ale ani jednému sa nepodarilo prekonať súperovho brankára. Pre domácich to bola už tretia remíza v prebiehajúcom ročníku, na konte majú aj jedno víťazstvo a patrí im štvrté miesto v tabuľke.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Lobotka investoval do Podbrezovej. Do chodu klubu nezasahuje

Dunajská Streda stratila po 4. kole post lídra tabuľky, s ôsmimi bodmi za dve výhry a dve remízy stráca jeden na vedúci Slovan.

Dunajskú čaká vo štvrtok odveta 3. predkola EKL na pôde rumunského FCSB (prvý zápas 0:1).

FK Železiarne Podbrezová – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0
ŽK: Cobnan, Godál, 49. Paraj – 23. Njie, 74. Muhamedbegovič. Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Vitko, 2827 divákov.****
Podbrezová: Ludha – Bakaľa, Godál, Bartoš – Ďatko (78. Bariš), Paraj, Grendel, Grešák (89. Šikula) – Pavúk, Cobnan (62. Breznaník) – Kuzma
DAC: Petráš – Muhamedbegovič, Brunetti, Kružliak – Ramadán (62. Szánthó), Njie (37. Andzouana), Nebyla (77. Dimun), Káčer, Pinto – Nicolaescu (62. Krstovič), Kal­már

SR Futbal FL 4. kolo Banská Bystrica Ružomberok BBX Čítajte viac Bystrica prehajdákala vedenie 2:0, obrat Ružomberka naštartoval vlastenec

Trnavu stav 0:2 nezlomil

Futbalisti FC Spartak Trnava remizovali doma s MŠK Žilina 2:2. Hostia viedli v 53. minúte už 2:0, ale domáci v druhom polčase dokázali vyrovnať.

Žilinčania mali lepší vstup do stretnutia a od 24. minúty viedli, keď Adam Kopas z hranice šestnástky prestrelil brankára. Osem minút po zmene strán svoj náskok zdvojnásobili, z dorážky sa presadil Andrej Stojchevski.

Trnava však nezložila zbrane a po góloch Kelvina Boatenga a Kyriakosa Savvidisa vyrovnala. Yusuf Bamidele v nadstavenom čase dokonca mohol zavŕšiť veľký obrat, no brankár Ľubomír Belko jeho strelu vyrazil na rohový kop.

Žilina je so šiestimi bodmi za výhru a tri remízy štvrtá, Trnava má o jeden menej a figuruje na šiestej pozícii.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 2:2 (0:1)
Góly: 68. Boateng, 84. Savvidis – 24. Kopas, 53. Stojchevski. ŽK: Štetina, Paur, Azevedo – Bari, Stojchevski. Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Poláček.
Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Bolaji (58. Ristovski) – Štefánik (87. Azevedo), Bukata (46. Boateng), Savvidis – Bamidele Isa, Paur, Daniel (77. Ivan)
Žilina: Belko – Rusnák, Stojčevski, Nemčík, Bari – Myslovič, Kopas, Gidi (85. Iľko) – Kaprálik (77. Sluka), Jibril (65. Galčík), Ďuriš

Prvá výhra Petržalky

Futbalisti Petržalky si v novom ročníku II. ligy pripísali prvé víťaztsvo. Na domácom štadióne otočili zápas 4. kola proti Považskej Bystrici z 0:1 na 2:1.

Šamorín si poradil s nováčikom z Prešova 3:0 a zabral naplno tretíkrát v sérii. V tabuľke je na 2. mieste a má 9 bodov rovnako ako vedúca Dubnica a tretie béčko Slovana.

II. futbalová liga – 4. kolo:

FC ŠTK 1914 Šamorín – 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)
Góly: 40. Leginus, 71. Owusu, 90. Csóka. Rozhodoval: Gemzický, ŽK: Nagy, Leginus, Baez, Marič-Bjekič – Nemtinov, Jendrek, Baran, 563 divákov

FC Petržalka – MŠK Považská Bystrica 2:1 (0:1)
Góly: 65. Harba, 71. Privrel – 43. Slávik. Rozhodoval: Ihring, ŽK: Obročník, Sokol – Boris, 584 divákov

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk