Dve penalty na úvod. Nováčik sa víťazného návratu nedočkal

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v úvodnom zápase nového ročníka Fortuna ligy nad nováčikom súťaže MFK Dukla Banská Bystrica 2:0.

15.07.2022 22:26 , aktualizované: 16.07.2022 09:02
SR Michalovce šport futbal FL 1. kolo B.... Foto: ,
Brankár Banskej Bystrice Matúš Hruška zasahuje v zápase proti Michalovciam.

Oba góly piatkového zápasu 1. kola padli z jedenástok, ktoré premenili Matúš Marcin a Igor Žofčák.

V prvom polčase boli strelecky aktívnejší domáci, ale z gólu sa tešili až po zmene strán. V 53. minúte Timotej Záhumenský fauloval Lukáša Jánošíka a Marcin prvýkrát prekonal brankára Matúša Hrušku.

Gólová poistka domácich prišla po tom, čo obranca Lukáš Kupčík zasiahol loptu rukou a Žofčák uzavrel skóre.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)
Góly: 54. Marcin (z 11 m), 88. Žofčák (z 11 m). Bez kariet, rozhodovali: Smolák – Vitko, Roszbeck, 1168 divákov.
Michalovce: Száraz – Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendez – Begala, Kanu (60. Slebodník), Perez – Vico (84. Vaško) – Marcin (84. Magda), Da Silva, Jánošík (67. Žofčák)
Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Záhumenský – Ľupták, Willwéber – Faško (67. Slávik), Gašparovič (76. Franko), Polievka – Depetris

SR Futbal FL 10. kolo Nadstavba Skupina Titul BAX Čítajte viac Kráľa strelcov obliali pivom. Zlizol si, že mu chýbala Sparta

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: "Som spokojný s výsledkom, ale aj s tým, ako sme sa k nemu dopracovali. Bolo tam nasadenie, emócia z našej strany, teda to, čo sme chceli pred zápasom, aby sme strhli aj divákov, že ideme za víťazstvom, to sa aj udialo.

To je môj najväčší poznatok z tohto zápasu. Posily, teda noví hráči, ktorí nastúpili, podali dobrý výkon. Sme radi, že sme ich angažovali, a podľa mňa pôjdu ešte herne nahor. Góly boli síce z penált, ale donútili sme súpera k chybám, hlavne pri tej prvej jedenástke. Mali sme tam aj viacero nábehov, kolmých akcií, mohli sme dať gól z hry v prvom polčase, ale radi sme za výhru aj po góloch z penált."

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: "V prvom polčase sme pôsobili zakríknuto, boli sme nervózni, strácali sme ľahké lopty, najmä v stredovej zóne a pri prechode do útoku. Súper mal potom z toho nejaké šance. V druhom polčase sme sa po inkasovanom góle zdvihli a predviedli sme hru, ktorou by sme sa mohli prezentovať. Z chalanov opadla nervozita.

Mali sme tam náznaky šancí, bohužiaľ sme nedali gól a prehrali sme. Bola tam aj žrď, ktorú nastrelil Robo Polievka, práve on potiahol viac našich akcií, mali sme tam viacero zaujímavých situácií, ale nevyťažili sme z nich gól. V mužstve máme skúsených hráčov, takže nemáme prečo byť zakríknutí a musíme hrať už od prvej minúty aktívne."

(zdroj: mfkdukla.sk)

Viac na túto tému: #MFK Zemplín Michalovce #MFK Dukla Banská Bystrica