Dva góly i červená karta. Michalovce remizovali v Moravciach

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble remizovali v pondelkovej dohrávke 6. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa s MFK Zemplín Michalovce 1:1.

18.04.2022 16:19
SR Futbal FL 6. kolo udržanie Zlaté Moravce... Foto: ,
Dimitrios Popovits (Michalovce) a Peter Čögley (Zlaté Moravce) v dohrávke 6. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie sa Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce - Zemplín Michalovce.

ViOn figuruje na predposlednom mieste tabuľky s mankom sedem bodov na Michalovce a Senicu, no má zápas k dobru.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)
Góly: 52. Horák – 10. Kanu. Rozhodovali: Očenáš – Hrmo, Roszbeck, ŽK: Grozdanovski, Ďubek, Menich – Yilmaz, Vaško, Mendez, Oshima, Toševski, Kožuchar, ČK: 67. Vaško (Michalovce) po druhej ŽK, 568 divákov
ViOn: Lukáč – Suľa (46. Horák), Bednár, Menich, Čögley – Sloboda (32. Grozdanovski), Neofytidis (46. Tóth) – Mondek (80. Kolesár), Ďubek, Kyziridis – Jibril
Michalovce: Kožuchar – Kotula, Ranko, Begala, Vaško – Popovits (65. Magda), Oshima, Žofčák, Mendez – Kanu (73. Artabe), Yilmaz (16. Toševski)

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: „Prvý polčas bol vyrovnaný, po zmene strán to bolo o tom, či dáme jeden gól, tento zápas bol o nás. Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie, čo bola dobrá reakcia na hru súpera. Šance prišli, škoda, že sme ich nevyužili.“

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: „To, čo sme si povedali pred zápasom, sme splnili. Mrzí ma prvý polčas, keď sme mohli rozhodnúť. V druhom polčase bolo jasné, že domáci pôjdu do rizika, nakoniec s bodom sme spokojní. Z môjho pohľadu považujem remízu za spravodlivú.“

Trnava - Sereď Čítajte viac Výborná desaťminútovka. Trnava zdolala Sereď, dotiahla sa na druhé miesto

Od úvodných minút bola aktivita na hosťujúcich kopačkách. Do vedenia išli už v 10. minúte, Žofčák poslal prízemný center na hranicu malého vápna, kde si zabehol Kanu a strelou zblízka prekonal Lukáča.

Po dlhých minútach odpovedali domáci v 34. minúte, keď Ďubekova strela len tesne minula ľavý horný roh Kožucharovej brány.

SR Ružomberok futbal Slovnaft Cup weiss Čítajte viac Weiss má titul. Napriek tomu si možno bude hľadať novú robotu

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci, v 49. minúte Horákovu prudkú strelu vyrazil Kožuchar, aby následná dorážka Kyziridisa minula cieľ.

Vyrovnanie priniesla 52. minúta, Ďubek rozohral štandardnú situáciu, na jeho center si vyskočil Horák a premiérovým gólom prekonal Kožuchara. V 64. minúte peknú kombináciu Jibril-Horák nezakončil úspešne Mondek.

Od 67. minúty hrali domáci presilovku, keď sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska Vaško. V 72. minúte sa ocitol v sľubnej šanci Mondek, z ôsmich metrov vypálil nad. V 83. minúte sa rútil Kotula sám na Lukáča, no ten skvelým zákrokom udržal domácich v hre.

V 85. minúte mohol rozhodnúť Kyziridis, z piatich metrov však trafil na bránkovej čiare Magdu. V nadstavenom čase neplatil Jibrilov gól pre ofsajd a tak sa body delili.