Spartak udrel v úvode Čurmom. Jeden gól na Žilinu stačil

Futbalisti Trnavy zvíťazili v sobotnom zápase 5. kola nadstavby v skupine o titul doma nad Žilinou 1:0. Spartak proti Žiline zaznamenal prvé tohtoročné ligové víťazstvo.

09.04.2022 20:06
Radosť hráčov Spartaka Trnava po strelení gólu... Foto: ,
Radosť hráčov Spartaka Trnava po strelení gólu do brány MŠK Žilina.

Medzi Spartakom a Žilinou sa od úvodu hral svižný zápas, lepšia bola v prvom polčase Trnava. Už v piatej minúte po Mikovičovom centri hlavičkoval zblízka nepresne Azevedo.

Trnava otvorila skóre v 19. minúte. Po štandardke vrátil loptu do šestnástky Savvidis, Ristovski predĺžil hlavou loptu na zadnú žrď, kde sa obetavo hlavou vrhol Tumma, posunul loptu na os bránky pred Čurmu a ten pohotovo zakončil – 1:0.

V 28. minúte stratil pri rozohrávke Žiliny v pokutovom území loptu Leitner, následne fauloval Procházku a rozhodca Sedlák ukázal na biely bod. Azevedovi však penaltu vystihol Belko.

Vladimír Weiss. Čítajte viac Tréner Weiss kritizoval niektorých fanúšikov: Je to na zaplakanie

Krátko na to odmietol asistenciu do štatistík pre Azeveda pre zmenu Ristovski, jeho center zblízka hlavou trafil nad. Procházka vystihol v 35. minúte aj ďalšiu Leitnerovu chybu pri rozohrávke, zmocnil sa lopty, išiel sám na Petráša, ten však jeho zakončenie placírkou vyrazil nohou.

Po zmene strán podnikla rýchlu akciu Žilina, Owusu utiekol po krídle centrom hľadal prudkou prihrávkou Jambora, ktorý loptu nestihol a Kaprálika na zadnej strany päťky napálil nad.

Hra už bola vyrovnanejšia a šancí sa rodilo výrazne menej. Väčšina akcií končila na nepresnej finálnej fáze. V 82. minúte Kamenárovi nemohol narobiť problémy propagačný pokus Mráza, v závere Žilina nedotiahla do zdarného konca ani rýchlu kontru, keď pred Kaprálikom hasil dobrým návratom Mikovič.

5. kolo skupina o titul:

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 1:0 (1:0)

Gól: 19. Čurma, ŽK: Procházka, Bamidele Yusuf – Anang, Mráz, Owusu, rozhodovali: Sedlák – Weiss, Straka, 1618 divákov.

Spartak: Kamenár – Koštrna, Čurma, Tumma, Mikovič (90.+ Kóša) – Savvidis – Azevedo (72. Bamidele Yusuf), Bukata (46. Grič), Procházka, Kozak (79. Bolaji) – Ristovski (79. Olejník)

Žilina: Petráš – Anang, Kopas, Leitner, Owusu – Mráz, Myslovič, Gono (60. Sauer) – Kaprálik, Jambor (77. Addo), Jánošík (77. Nemčík)

Skupina o udržanie

FK Senica – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 (0:0)

Góly: 72. Piroska (z 11 m), 90. Niarchos – 56. Lačný. Rozhodovali: Dohál – Jánošík, Zemko, ŽK: Anaba, Witan – Ožvolda, Šimčák, Lačný, Štrba, Bangala, Steinhübel, Klabník, 283 divákov.

Senica: Chropovský – Anaba, Totka, Pavlík, Mayounga – Mihál – Vikri (85. J.Buchel), Piroska, Mašulovič, Witan – Niarchos (90.+ Macho)

Pohronie: Le Giang – Sanneh, Štrba, Klabník, Šimčák – Bangala (79. Pajer) – Blahút, Ožvolda, Steinhübel, Mihalík (79. Šmatlák) – Lačný (79. Prachar)

Výsledky II. ligy:

KFC Komárno – FK Železiarne Podbrezová 0:4 (0:3)

Góly: 1. Pavúk, 36. Kuzma, 44. Grešák, 89. Breznanik. Rozhodoval: Ziemba, ŽK: Horodník, Varga, Németh, Mészáros, Szöcs, Rumanský – Špyrka, Paraj, 422 divákov.

FK Dubnica nad Váhom – FC Rohožník 2:0 (1:0)

Góly: 9. Pagáč, 83. Babovič. Rozhodoval: Micheľ, ŽK: Janco, Babovič – Škuta

Partizán Bardejov BŠK – Slovan Bratislava B 1:2 (0:2)

Góly: 84. Keresteš – 26. Habodasz, 39. Laczkó. Rozhodoval: Ochotnický, ŽK: Horváth, Csáno, Brenkus, Cmiljanović, Dopater – Čech, Tóth, Kušnír, Raffay, ČK: 80. Brenkus (Bardejov) po druhej ŽK

Slavoj Trebišov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 34. Bajtoš – 86. Kupčík. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: R. Begala – Záhumenský, Hruška, Prikryl, ČK: 84. Záhumenský (Dukla) po druhej ŽK

Viac na túto tému: #futbal #mšk žilina #Spartak Trnava #Fortuna liga