Dôležitý triumf pre nováčika. Liptáci zdolali Zemplínčanov

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš zdolali v piatkovom stretnutí 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige v NTC Poprad nad MFK Zemplín Michalovce 3:1.

08.04.2022 19:20
Liptovský Mikuláš Foto:
Hráči Liptovského Mikuláša.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)
Góly: 21. Staš (z 11 m), 31. Andrič, 76. Nagy – 56. Ranko. ŽK: Marcin (Michalovce). Rozhodovali: Smolák – Štrbo, Vitko
L. Mikuláš: Sváček – Krčík, Šindelář, Nagy, Pavúk – Gerát (90. Matoš), Filinský, Flak (65. Švec) – Pinte (87. Káčerík), Staš (90. Bielák), Andrič (65. Voško)
Michalovce: Kožuchar – Kotula, Ranko, Vaško, Mendez (90.+1 Petrík) – Kanu, Artabe (82. Yilmaz), Ošima – Popovits (82. Peňa), Marcin, Magda (46. Ntosis)

Domáci získali výhodu pokutového kopu, keď VAR dodatočne preveril situáciu v šestnástke hostí po autovom vhadzovaní Pavúka.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Hlavný rozhodca Smolák nariadil po konzultácii v 21. minúte jedenástku a tú na dva razy premenil Staš, ktorý najprv síce trafil Kožuchara, no dorážku už nezahodil.

Liptáci zdvojnásobili náskok o desať minút neskôr, Pavúk našiel v medzere v súperovej obrane Andriča a ten prekonal Kožuchara.

Michalovce po druhom inkasovanom góle predviedli zvýšené ofenzíve úsilie. Znížiť sa im podarilo krátko po zmene strán zásluhou Ranka, na ktorého predĺžil loptu Artabe.

Liptovský Mikuláš však v závere riadneho hracieho času nepripustil drámu a nádeje Michaloviec na bodový zisk pochoval v 76. minúte. Nagy stanovil výsledok hlavičkou po presnom centri Šveca z rohového kopu.

Anderson Daronco, nasilnejší rozhodca na svete Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky