Preplo mu? Hviezda Slovana nechutne udrela brankára do citlivých miest

Prvé semifinále slovenského futbalového pohára medzi Trenčínom a Slovanom (0:0) prinieslo veľa šancí, ale žiaden gól

08.04.2022 06:44 , aktualizované: 13:41
SR Ružomberok futbal Slovnaft Cup osemfinále ZAX Foto: ,
Tigran Barseghjan zo Slovana (vpravo) na archívnej snímke.
debata (3)

Oveľa viac sa tak rozoberal nechutný incident zo záveru stretnutia. Smutným hrdinom bol striedajúci hráč belasých Tigran Barseghjan.

Ten prišiel na ihrisko po hodine hry a mal pomôcť hosťom streliť vedúci gól. Zápas však nedohral. V 87. minúte ho totiž hlavný arbiter Michal Očenáš vylúčil.

Na monitore so systémom VAR zbadal niečo, čo nielen na trávnikoch nemá čo robiť.

Barseghjan najskôr strčil do jedného z obrancov a následne brankára Trenčína Michala Kukučku udrel rukou do citlivých partií.

Stopka na 3 týždne

Arménsky futbalista v službách Slovana Bratislava Tigran Barseghjan dostal od Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) stopku na tri týždne za svoje konanie v prvom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu s AS Trenčín (0:0).

Dvadsaťosemročný krídelník prišiel na ihrisko v 63. minúte štvrtkového stretnutia, no zotrval na ňom len niečo vyše dvadsať minút. V strkanici v závere riadneho hracieho času zasiahol brankára Michala Kukučku rukou do citlivých partií a na základe VAR videl červenú kartu.

DK SFZ sa prípadom zaoberala už na druhý deň a za „udretie súpera mimo súboja o loptu nadmernou silou, podľa čl. 49/1b DP“ mu pozastavila výkonu športu na tri týždne, podľa čl. 49/2b DP. Zákaz platí od piatka 8. apríla.

Odveta semifinále sa odohrá v utorok 19. apríla o 19.30 h na štadióne dvojnásobného obhajcu trofeje Slovana.