Po ôsmich minútach prehrával. Napokon Slovan otočil a deklasoval Sereď

Bratislavský klub si upevnil prvé miesto v najvyššej súťaži, keď v skupine o titul zvíťazil 5:1.

19.03.2022 17:13
ŠK Slovan nadstavba o titul proti Seredi. Foto: ,
Na snímke zľava Martin Šulek (Sereď) a Jaromír Zmrhal (Slovan) v zápase 3. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy vo futbale.

V nadstavbe majú futbalisti Slovana na konte dve víťazstvá a jednu remízu, tabuľku vedú o štrnásť bodov pred Trnavou, ktorá má k dobru nedeľný duel v Ružomberku. Sereď je piata.

Do vedenia sa prekvapujúco dostala Sereď, keď sa už v 8. minúte po Morongovom prieniku zblízka presadil Yao.

slovan Čítajte viac Semifinálové dvojice sú známe, Trnava sa vyhla Slovanu

Radosť hostí trvala takmer celý prvý polčas, ale päť minút pred jeho koncom vyrovnal Kašia, ktorému po centri na zadnú žrď predĺžil loptu Šaponjič.

Krátko po zmene strán už favorit otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech, chybu brankára Chudého potrestal Barseghjan. V 60. minúte zdvojnásobil vedenie Šaponjič a v závere riadneho hracieho času dvoma gólmi prikrášlil víťazstvo domácich striedajúci Green.

Výsledky Fortuna ligy – skupina o titul

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF ORION TIP Sereď 5:1 (1:1)

Góly: 80. a 84. Green, 40. Kašia, 54. Barseghjan, 60. Šaponjič – 8. Yao. ŽK: Morong (Sereď). Rozhodovali: Prešinský – E. Weiss, Košecký

Slovan: Chovan – Hrnčár, Kašia (88. Abena), Božikov, De Marco – Rabiu, Zmrhal (76. Green) – Mustafič (76. Agbo), Barseghjan, V. Weiss ml. (88. Da Silva) – Šaponjič (76. Čavrič) Sereď: Chudý – Morong (69. Todoroski), Ljubičič (83. Popovič), Šulek, Osmanovič – Iglesias, Mičin – Jureškin, Haša (69. Košťál), Fábry (56. Radič) – Yao

MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 (0:1)

Góly: 56. Paur, 62. Kaprálik – 43. Verlinden, 90.+1 Moumou. Rozhodovali: Smolák – Štrbo, Ferenc, ŽK: Kružliak (DAC), 574 divákov.

Žilina: Belko – Leitner, Kopas, Minárik (78. Owusu) – Rusnák, Sauer (69. Myslovič), Mráz (61. Gono), Iľko, Ďuriš – Paur (78. Nemčík), Jánošík (61. Kaprálik)

Dunajská Streda: Ferreira – Blackman, Kružliak, Muhamedbegovič, Ciganiks – Szanthó (61. Moumou), Balič, Njie, Verlinden (66. Nebyla) – Andrezinho (74. Hahn), Krstovič

Výsledky Fortuna ligy – skupina o udržanie

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)

Góly: 76. Neofytidis (vl.) Rozhodovali: Dohál – Vorel, Jekkel, ŽK: Neofytidis, Suľa, Jibril, Grozdanovski, Ďubek, 558 divákov.

Michalovce: Kožuchar – Kotula, Ranko, Vaško, Mendéz – Žofčák (84. Magda), Begala, Ošima – Marcin, Kanu (90.+ 2 Artabe), Popovits (87. Yilmaz)

Zlaté Moravce: Lukáč – Čögley, Bednár, Menich, Suľa – Neofytidis (86. Švec), Ďubek – Mondek, Grozdanovski, Kyziridis (86. P. Kolesár) – Jibril

FK Pohronie – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (1:1)

Góly: 16. Steinhübel – 44. Andrić, ŽK: Pajer, Blahút, Šimčák (všetci Pohronie), ČK: 67. Pajer po druhej ŽK

Pohronie: Le Giang – Sanneh, Pajer, Bangala (77. Šmatlák), Klabník, Šimčák – Steinhübel, Ožvolda (46. Hašek), Blahút (87. Ladji), Mihalík (87. Sandal) -Lačný

Liptovský Mikuláš: Luksch – Krčík, Šindelář, Nagy, Pavúk – Václavik, Gerát (79: Bielák) – Laura, Staš, Flak (58. Pinte) – Andrić (79. Voško)

AS Trenčín – FK Senica 4:1 (1:1)

Góly: 12. Azango, 42. Bainovič, 55. Kadák, 69. Kapušovič – 7. Sulaeman. Rozhodovali: Kráľovič – Jánošík, Čaj

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainovič – Soares (75. Kmeť) Kadák (74. Zubairu), Hollý (90+1. Ibrahim), Azango (90+1. Tučný) – Kupusovič (84. Letenay)

Senica: Chropovský – Kučera (46. Anaba), Pavlík, Mihal, Svoboda – Totka (78. Mayounga), Halabrín (Ouattara) – Oršula, Piroska, Sulaeman (78. Mašulovič) – Jurdík (65. Niachos)