Vylúčenie, dva góly. ViOn uhral so Senicou remízu

V piatkovom stretnutí 3. kola futbalovej Fortuna ligy remizoval ViOn Zlaté Moravce doma so Senicou 1:1.

06.08.2021 22:16
Zlaté Moravce Foto: ,
Futbalisti Zlatých Moraviec.

Senica získala už piaty bod, ViOn prvý, pričom sa mu podarilo streliť aj prvý gól a to z penalty.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Senica 1:1 (1:0)
Góly: 27. Ďubek (z 11 m) – 84. Pavlík.
Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Pozor, ŽK: Egert, Niarchos, Halabrín (všetci Senica), ČK: 74. Egert po druhej ŽK, 728 divákov.
ViOn: Kira – Čögley, Bednár, Menich, Chren – Sloboda (78. Chobot), Mondek, Tóth, Kyziridis – Ďubek (70. Kolesár) – Yilmaz (85. Mujari)
Senica: Ravas – Šimčák, Pavlík, Gáč, Svoboda (84. Kučera) – Egert, Goslin (76. Mašulovič) – Twardek (65. Niarchos), Šumbera (76. Halabrín), Duda (65. J. Buchel) – Sukisa

V otváracom stretnutí 3. kola Fortuna ligy sa od úvodných minút hralo vo svižnom tempe. Už v 5. minúte sa Sukisa pretlačil cez Tótha, z uhla však pálil vysoko nad.

V 8. minúte v dobrej pozícii pohrozil Šumbera, ktorého strela tesne minula Kirovu bránu. V 18. minúte sa prudkou strelou prezentoval Yilmaz, pozorný Ravas loptu vyrazil na roh.

Prebiehala 26. minúta, Bednár spoza 16-ky prudkou strelou opečiatkoval pravú žrď, aby sa odrazená lopta vrátila k Bednárovi, ktorého v 16-ke poslal nedovolene k zemi Goslin a nariadený pokutový kop premenil suverénne Ďubek.

V sľubnej pozícii sa ocitol v 37. minúte Yilmaz, ktorého strelu na dvakrát Ravas skrotil. V závere mohol zvýšiť opäť Ďubek, v páde však mieril nad.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie hráči ViOn-u, v 50. minúte Mondekov center po pravej strane mieril do Ravasa, ten loptu vyrazil, aby loptu upratal Pavlík na roh.

Red Imps, Slovan Čítajte viac Víťazstvo Slovana na Gibraltáre sme sledovali ONLINE

V 69. minúte Sloboda vysunul Kyziridisa, ktorého strela tesne minula cieľ. Už o minútu Mondek nabil Ďubekovi, ten z dobrej pozície netrafil bránu.

V 74. minúte sa po druhej ŽK porúčal Egert. Ako blesk z jasného neba v 84. minúte po štandardke hostí, striedajúci Mašulovič posadil loptu na hlavu Pavlíka, ktorý prekonal bezmocného Kiru a skvele tak oslávil jubilejný 200. duel v najvyššej súťaži.

Domáci v závere ani v nadstavenom čase z presilovky nič nevyťažili a tak sa body nakoniec delili.

Viac na túto tému: #ViOn Zlaté Moravce #FK Senica