Päťgólová prestrelka. Ružomerok zvíťazil nad Sereďou

Futbalisti Ružomberka vyhrali v piatkovej predohrávke 2. kola Fortuna ligy nad Sereďou 3:2. Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

30.07.2021 21:57
Sereď Ružomberok Foto: ,
Momentka zo zápasu Sereď - Ružomberok.

Už v 4. minúte mohol otvoriť hlavou skóre Gatarič, no Krajčírik končekmi prstov ratoval na roh. Na opačnej strane musel v 10. minúte zasiahnuť Iliev po strele Brenkusa. Rušné prvé dejstvo prinieslo viacero pološancí na oboch stranách, no nemali gólové vyústenie.

Neujala sa ani strela Hašu, ktorá v 40. minúte opečiatkovala konštrukciu ružomberskej bránky. Hostia išli do vedenia v 50. minúte, keď si Regáliho pokus zrazil do vlastnej siete Michalík.

Ivan Schranz Čítajte viac Skvelý Schranz. Hetrikom pomohol Slavii k výhre v Tepliciach

Raketový vstup „Ruže“ do druhého polčasu podčiarkol Brenkus druhým gólom z jedenástky, ktorú zavinil Michalík faulom na Gereca. Na rozdiel triedy upravil striedajúci Dopater. Sereď sa síce dokázala dvoma gólmi priblížiť k súperovi, no nezabránila druhej prehre v novej sezóne.

ŠKF Sereď – MFK Ružomberok 2:3 (0:0)
Góly: 74. Jureškin, 86. Radič – 50. Michalík (vlastný), 54. Brenkus (z 11 m), 70. Dopater. Rozhodovali: Marhefka – Bednár, Vitko, ŽK: Hurtado, Kadlec – Brenkus, Fabiš
Sereď: Iliev – Kadlec, Dias, Michalík (66. Radič), Hurtado – Potoma, Machuča (65. Jureškin) – Morong, Gatarič, Popovič (66. Hučko) – Haša
Ružomberok: Krajčirík – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš Madleňák – Zsigmund – Gerec, Múdry (81. Luterán), Brenkus (67. Dopater), Selecký (46. Boďa) – Regáli (60. Tancík)