Vlastenec, VAR v akcii aj penalta. Dramatickú prestrelku zvládol lepšie Slovan

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava triumfovali v nedeľnom dueli 6. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul na ihrisku MŠK Žilina 3:2.

25.04.2021 18:04 , aktualizované: 19:59
Žilina - Slovan Foto: ,
Súboj kapitánov. Žilinčan Jakub Paur (vľavo) proti Vasilovi Božikovovi zo Slovana.

Víťazný gól hostí strelil v 86. minúte z pokutového kopu Vladimír Weiss ml. Slovan vedie tabuľku naďalej s 10-bodovým náskokom pred Dunajskou Stredou, Žilina zostáva na štvrtej priečke.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 2:3 (1:2)
Góly: 43. Minárik, 54. Bernát – 19. Anang (vl.), 38. Ratao, 86. Weiss (z 11 m). Rozhodovali: Marhefka – Hancko, Bednár, ŽK: Fazlagič, Paur, Anang, Minárik – de Kamps, Rabiu.
MŠK Žilina: Petráš – Anang, Minárik, Kiwior, Javorček – Gono, Fazlagič, Bernát (64. Rusnák), Ďuriš (80. Myslovič) – Paur (73. Bičachčjan), Kurminowski (73. Kaprálik)
ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Bajrič, Božikov, De Marco – de Kamps (69. Holman) – Rabiu, Nono – Čavrič (69. Daniel), Ratao (69. Weiss), Strelec (90+3. Ožbolt)

Úvod zápasu bol vyrovnaný, prvú väčšiu príležitosť si vytvorili domáci v 15. minúte, Greif zneškodnil hlavičku Kurminowského. Vedenia sa však ujali o štyri minúty neskôr hostia. Nono prenikol do šestnástky, z hranice bránkovej čiary poslal loptu do „ohňa“ a Anang si ju nešťastne zrazil do vlastnej siete.

Po necelej polhodine hry si Ratao spracoval loptu vo vnútri šestnástky a strelou na vzdialenejšiu žrď natiahol Petráša. Slovan zvýšil svoj náskok v 38. minúte po akcii Pauscheka, ktorý sa pustil medzi dvoch protihráčov, ideálne prihral Rataovi a ten prízemnú strelu umiestnil presne k žrdi.

Zilina - Slovan Čítajte viac Päťgólový zápas medzi Slovanom a Žilinou sme sledovali ONLINE

Vzápätí mohlo byť 3:0 pre hostí, Strelec hlavičkou iba tesne minul domácu bránu. MŠK prežil tlak a v závere polčasu znížil po priamom kope, keď po centri Bernáta Minárik hlavou usmernil loptu za Greifa – 1:2.

Druhý polčas začal lepšie Slovan, pred Nonom a Strelcom ratoval v poslednej chvíli Minárik. Žilinčania sa postupne dostali do tempa a v 54. minúte sa tešili z vyrovnania.

Benár prepálil Greifa a systém VAR potvrdil, že gól nepadol z ofsajdu. Ofenzívny zápas pokračoval, Nono parádnym centrom našiel Bajriča, ktorý neprestrelil les domácich hráčov, rovnako ako Rabiu.

V závere Slovan vygradoval svoj tlak. V 82. minúte ešte Nonov pokus vytlačili Žilinčania za pokutové územie, hneď na to skúšal strelecké šťastie Daniel, ale minul bránu. Neuspel ani Weiss, keď sa pri jeho strele vyznamenal brankár Petráš.

Slovan sa dočkal v 86. minúte, Kaprálik fauloval vo vlastnej šestnástke a VAR potvrdil, že hostia budú kopať pokutový kop. Ten bepečne premenil Weiss. Žilina v závere vrhla všetky sily do útoku, ale hostia už tesný náskok ubránili.