Žilina sa na tretie miesto nevráti, prehrala v Zlatých Moravciach

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 5. kola skupiny o titul vo Fortuna lige nad MŠK Žilina 1:0.

, 18.04.2021 18:18
žilina moravce Foto: ,
Ján Minárik (Žilina) a Marián Šmatlák (Zlaté Moravce) v súboji o loptu.

Jediný gól strelil v 88. minúte Filip Balaj.

5. kolo skupiny o titul

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MŠK Žilina 1:0 (0:0)
Gól: 88. Balaj. Rozhodovali: Kráľovič – Somoláni, Pozor, ŽK: Čögley, Sloboda, Balaj (všetci ViOn), bez divákov
ViOn: Chovan – Čögley, Moško, Menich (60. Haspra), Pintér – Hrnčár, Tóth, Duga (44. Orávik), Šmatlák – Sloboda, Balaj
Žilina: Petráš – Minárik, Kiwior, Nemčík – Fazlagič – Anang (73. Ďuriš), Bernát (56. Kaprálik), Bičachčjan, Sluka (56. Rusnák) – Paur (68. Gono), Kurminowski

Prvú vážnejšiu šancu mala Žilina v 11. minúte, zakončenie Bičachčjana z uhla vyrazil domáci brankár Chovan na rohový kop.

ViOn odpovedal strelou Hrnčára z diaľky, s ktorou si hosťujúci brankár Petráš poradil na dva razy.

SR Futbal FL 5. kolo nadstavba titul Slovan
	Trnava Čítajte viac Spartak vyhral v Bratislave po 5 rokoch, oslavy titulu sa odkladajú

V závere prvého polčasu Paur vysunul Kurminowského, ten sa zbavil obrancu, loptu mu však spod nôh uchmatol Chovan.

Po zmene strán si Chovan udržal čisté konto aj po delovke Kiwiora, ktorú končekmi prstov vyrazil na roh.

Potom prišli ofenzívne chvíle domácich, v 70. minúte ešte Balaj neskóroval, jeho pokus na poslednú chvíľu zblokoval na roh Nemčík.

Balaj sa však dočkal dve minúty pred koncom riadneho hracieho času, centrom z pravej strany ho našiel Hrnčár a útočník Zlatých Moraviec rozhodol o výsledku presnou hlavičkou.