Slovan neudržal vedenie v šlágri. O necelý týždeň môže oslavovať titul

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali v nedeľnom šlágri v rámci 4. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy 2020/2021 v skupine o titul v Dunajskej Strede 2:2.

11.04.2021 18:03 , aktualizované: 19:01
Vasil Božikov Foto: ,
Kapitán Slovana Vasil Božikov počas zápasu s Dunajskou Stredou.

„Belasí“ šesť kôl pred koncom udržali pred rivalom v tabuľke 13-bodový náskok a teoreticky môžu získať tretí titul za sebou v najbližšom kole v domácom derby s Trnavou.

V MOL Aréne 10-násobný majster SR v ére samostatnosti dvakrát viedol po góloch legionárov Davida Holmana (z 11 m) a Kenana Bajriča, domáci Eric Ramirez však vždy dokázal vyrovnať.

Mladý Venezuelčan sa dvoma gólmi vyšvihol na čelo streleckej tabuľky, strelil už štrnásť gólov. Preskočil Filipa Balaja, ktorý po zranení síce už nastúpil, ale neskóroval a tiež svojho spoluhráča, kapitána DAC Zsolta Kalmára, ktorý sa zranil a do konca ligy sa už na ihrisku neobjaví.

O necelý týždeň v sobotu 17. apríla hostí Slovan Spartak a DAC opäť doma privíta Trenčín.

DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (0:1)
Góly: 53. a 88. Ramirez (prvý z 11 m) – 6. Holman (z 11 m), 77. Bajrič, ŽK: Jedlička, Nebyla – Holman. Rozhodovali: Očenáš – Bednár, Poláček, bez divákov.
DAC: Jedlička – Sommer, Kružliak, Beskorovajnij, Davis – Blackman, Christie-Davies (46. Taiwo), Nebyla (83. Nicolaescu), Andzouana (68. Divkovič) – Balič (78. Schäfer), Ramirez
Slovan: Ružinský – Medveděv, Bajrič, Bozhikov, Pauschek – Nono, De Kamps – Čavrič (72. Daniel), Holman (72. Strelec), Moha – Henty (84. Abena)

Pred šlágrom kola Dunajská Streda strácala na vedúci Slovan až trinásť bodov, navyše domáci kormidelník nemohol počítať so svojím najlepším strelcom a hráčom Zsoltom Kalmárom, ktorý utrpel zranenie kolena.

Už v úvode bolo rušno pred bránou Dunajskej Stredy. V 5. minúte Pauschek dostal výbornú prihrávku do pokutového územia, vybiehajúci Jedlička obrancu Slovana fauloval, nariadený pokutový kop Holman premenil – 0:1. V 11. minúte po Baličovom rohovom kope posunul loptu pred bránu Ramirez, hlavičku Blackmana bravúrne chytil Ružinský.

V 18. minúte centroval Nono do pokutového územia, Bajrič z prvej prestrelil bránu. O pár okamihov zahrával Nono priamy kop z pravej strany, centrovanou loptou takmer zaskočil Jedličku, ktorý musel loptu vyraziť.

Úvodný a rýchly gól domácich zaskočil, Slovan mal jednoznačne navrch. Bol nebezpečnejší, mal loptu viac na kopačkách. V 28. minúte zahrával opäť priamy kop Moha, loptu poslal priamo na hlavu Hentyho, ale jeho hlavičku Jedlička bezpečne kryl.

V 32. minúte vyskúšal pozornosť Jedličku aj Čavrič, ale jeho strela z diaľky nespôsobila českému gólmanovi problémy. V nadstavenom čase mal gól na kopačke Ramirez, ktorý postupoval sám na bránu, obišiel aj Ružinského, ale strelu obrana zblokovala, navyše útočník Dunajskej Stredy bol v ofsajde.

Na začiatku druhého polčasu využil hlavný rozhodca systém VAR. V 51. minúte Bajrič v pokutovom území zastavil nedovolene Taiwa, rozhodca Očenáš po konzultácií s videorozhodvom nariadil pokutový kop, ktorý premenil Ramirez – 1:1.

Po vyrovnávajúcom góle sa hra presunula hlavne do stredu poľa, hralo sa bez výrazných šancí. V 76. minúte zahrával rohový kop Strelec, loptu poslal na päťku, kde nikým nekrytý Bajrič pohodlne poslal loptu do siete – 1:2.

Z Dunajskej Stredy si vezieme bod za remízu 2:2 a opäť sme sa priblížili nášmu cieľu. Ligu vedieme o 13 bodov....

Uverejnil používateľ ŠK Slovan Bratislava Nedeľa 11. apríla 2021

V 81. minúte získal Slovan loptu v strede poľa, Medveděv postupoval na bránu na pravej strane, ale jeho strelu Jedlička vyrazil na roh. V 88. minúte napokon Dunajská Streda vyrovnala, Davisov center Ramirez usmernil hlavou do siete – 2:2.

Venezuelský útočník má na konte už štrnásť gólov a je zatiaľ najlepším strelcom Fortuna ligy. V nadstavenom čase ešte zahrával Davis priamy kop z pravej strany, ale Ružinskému nerobil žiadne problémy.

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: "Pokiaľ v piatej minúte dostanete gól, je ťažké sa dostať do zápasu, bol to šok. Slovan veľmi dobre napádal, presoval. Mali sme potom dve príležitosti Andzouanu a Blackmana.

Napriek tomu som s prvým polčasom nebol spokojný. V druhom polčase sme priniesli aj útočníka, čoraz viac sme sa dostali do zápasu. Prišla penalta, zaslúžene sme vyrovnali. Potom sme dostali gól po rohovom kope. Stalo sa to, čo som nechcel, Slovan sa dostal opäť do vedenia.

Musím zložiť kompliment mužstvu, aj dnes dokázalo, že sa nevzdáva. Zmenili sme rozostavenie, poslali sme na ihrisko aj tretieho útočníka. Za bojovnosť sme si zaslúžili vyrovnať. Bol to dobrý zápas, z nášho pohľadu hlavne v druhom polčase."

Darko Milanič, tréner Slovana Bratislava: "Videli sme dobrý zápas. Prvý polčas bol veľmi dobrý, bolo tam dobré tempo, presing, súpera sme donútili k chybám. Dali sme aj rýchly gól, čo je proti takému mužstvu, aké má DAC, veľmi dôležité.

Cieľom bolo ísť za ďalším gólom. Vstup do druhého polčasu bol zlý, nechali sme hrať súpera a dostali sme aj gól. Prvýkrát sa stalo, že sme dostali gól na konci zápasu.

S bodom nie sme spokojný. Čo sa týka prístupu, s ním spokojný som. Chceli sme ale získať viac ako bod, lebo boli sme k tomu blízko."