Divoká prestrelka v Žiline. Náskok Slovana pred DAC-om sa opäť zväčšil

Druhý tím futbalovej Fortuna ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda remizoval na pôde tretej Žiliny 3:3 v 3. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul. Všetky góly padli v prvom polčase.

04.04.2021 18:18
SR futbal FL nadstavba 3. kolo Žilina Dunajská... Foto: ,
Momentka zo zápasu Žilina - DAC Dunajská Streda.

MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:3 (3:3)

Góly: 30. a 41. Ďuriš, 36. Kurminowski (z 11 m) – 22. a 45.+1 Ramirez, 33. Balič. Rozhodovali: Smolák – Štrbo, Pozor, ŽK: Nebyla, Ramirez, Müller (všetci DAC), bez divákov.
Žilina: Petráš – Rusnák, Kopas, Kiwior, Sluka – Gono (82. Myslovič), Fazlagič, Bernát (62. Slebodník) – Kaprálik (76. Goljan), Kurminowski (82. Jibril), Ďuriš
Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Müller, Kružliak, Davis – Blackman (84. Moumou), Christie-Davies, Balič, Andzouana (76. Divković) – Nebyla (69. Friede) – Ramirez

Skóre mohol otvoriť v 7. minúte Kaprálik, no jeho strela spoza šestnástky tesne minula žrď. Prvú šancu hostí mal v 17. minúte Andzouana, jeho strelu zrazila domáca obrana iba do bočnej siete.

V 22. minúte dostal ideálnu prienikovú prihrávku od Andzouanu hrotový útočník hostí Ramirez a nezaváhal. Odštartoval tak nevídanú gólovú žatvu v druhej polovici prvého polčasu. Šancu poslať svoj tím do dvojgólového vedenia nevyužil Nebyla, jeho hlavička skončila v 28. minúte na brvne.

Vyrovnanie prišlo v 30. minúte. Rusnák prenikol do pokutového územia a perfektnou prihrávkou skrz malé vápno našiel Ďuriša, ktorý nemal problém vyrovnať. Pekný futbalový moment však prišiel o tri minúty aj na druhej strane, keď Andrija Balič vymietol vinkel Petrášovej brány. V 36. minúte fauloval v šestnástke Davis Kaprálika a po úspešnej penalte Kurminowského žlto-zelení opäť vyrovnali – 2:2.

O päť minút sa dostali domáci do vedenia, keď Ďuriš zužitkoval hlavou center Bernáta. Svoj druhý gól v stretnutí však dal aj útočník DACu Ramirez, ktorý už v nadstavení prvého polčasu využil prácu Blackmana.

Po prestávke sa gólostroj zastavil, no šance nechýbali. V 53. minúte sa proti strele Gona zo šestnástky musel vyznamenať Jedlička. Prácu mal aj domáci brankár Petráš, v 67. minúte musel vytesniť pokus Blackmana. Po kvalitnom zápase sa však body napokon delili. DAC je druhý so stratou trinástich bodov na Slovan, Žilina tretia o ďalších šesť bodov.

Hlasy po zápase (zdroj MŠK Žilina):

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Takýto prvý polčas som ešte asi nezažil. Šesť gólov je vizitka ofenzívy, ale aj defenzívy. Treba to ale brať športovo. Dopredu sme boli nebezpeční, naopak dozadu sme neboli takí precízni.

V druhej polovici sme hrali hore-dole, mali sme aj smrtiace kontry, len sme ich nedotiahli do konca. Je to škoda, lebo sme cítili, že sa ešte dá presadiť a zvrátiť to v náš prospech. V stredu nás čaká Slovnaft Cup, treba sa rýchlo skoncentrovať na pohárový duel."

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: „Podali sme dobrý výkon. V prvom polčase sme mohli byť organizovanejší, no aj bez toho sme kontrolovali hru. Bod je dobrý pre oboch.“