Dráma v Trnave. Spartak má skalp Dunajskej Stredy, udrel v úplnom závere

Futbalisti Slovana Bratislava majú po druhom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul už 11-bodový náskok pred druhou Dunajskou Stredou.

21.03.2021 18:25 , aktualizované: 18:51
Trnava, DAC Dunajská Streda Foto: ,
Trnavská radosť po strelení víťazného gólu v zápase proti Dunajskej Strede.

Líder a obhajca prvenstva síce v sobotnom šlágri doma iba remizoval 2:2 so Žilinou, DAC však na druhý deň nezískal na ihrisku Spartaka Trnava ani bod.

O jeho prehre 2:3 v krajskom derby rozhodol v nadstavenom čase severomacedónsky útočník Milan Ristovski a Spartak sa vďaka víťazstvu priblížil k tretej Žiline na rozdiel troch bodov.

FC Spartak Trnava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (0:1)
Góly: 49. Cabral, 66. Bamidele Yusuf, 90.+3 Ristovski – 45.+1 Ramirez, 85. Taiwo, ŽK: Savvidis, Ristovski – Schäfer, rozhodovali: Gemzický – Ádám, Hrmo. Bez divákov.
Spartak: Kamenár – Koštrna, Tumma, Twardzik, Mikovič – Grič, Savvidis – Cabral (90+. Iglesias), Bamidele Yusuf (90. S. Kóša), Kolesár (64. Benovič) – Ristovski
Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller-Held, Kružliak, Davis – Christie-Davies (81. Taiwo), Schäfer – Balič (72. Nicolaescu), Kalmár, Divkovič (81. Andzouana) – Ramirez

V zápase Spartaka Trnava s Dunajskou Stredou boli v úvode aktívnejší hostia. V 9. minúte mali prvú veľkú šancu, keď sa po Divkovičovom centri dostala lopta od Davisa ku Kružliakovi, ktorého strelu zblízka vyrazil Kamenár, podľa posúdenia rozhodcov ešte predtým než lopta prešla plným objemom za čiaru.

Ďalšiu tutovku mal na kopačke Kalmár, ktorého šikovnou kolmou prihrávkou do šestnástky našiel Christie-Davies, maďarský legionár ale stroskotal na Kamenárovi. Trnavského brankára nezaskočil ani hlavičkou po následnom rohu. Trnavčania sa viac dostávali do hry po 25. minúte, Jedlička však s ich pokusmi nemal problémy.

V 39. minúte mohol Spartak udrieť, keď Bamidele zachytil zlú rozohrávku Kružliaka, lenže Kolesár vo finálnej fáze pokazil rozhodujúcu prihrávku. V závere prvého dejstva sa po Cabralovom úniku dostal v šestnástke k strele Ristovski, Jedlička však bol pozorný. DAC udrel v 45. minúte. Davis prihral na hranicu pokutového územia Ramirezovi, ktorý telom odstavil brániaceho Tummu a pohotovo umiestnil loptu k tyči – 0:1.

„Andeli“ odpovedali krátko po zmene strán. Kolesár poslal z ľavej strany center na päťku, kde na prvej žrdi vyhral hlavičkový súboj jeden z najnižších hráčov na ihrisku Cabral a vyrovnal na 1:1. DAC sa s výsledkom nechcel uspokojiť, Kamenára prinútil k zákroku Ramirez, trnavský brankár zasahoval aj po tečovanom priamom kope Davisa.

Domáci bránili v bloku na svojej polovici a vyrážali do rýchlych kontier. Po jednej z nich vyzval Cabral ku skórovaniu Bamideleho, jeho ranu Jedlička vyrazil a dobiehajúci Ristovski v páde zblízka prekopol bránku. Trnavčanom vyšiel ukážkový brejk v 66. minúte.

Akciu potiahol po pravom krídle rýchlonohý Cabral, videl na ľavej strane nabiehajúceho Bamideleho, poslal mu prihrávku a Nigérijčan nekompromisne napálil loptu pod brvno k bližšej tyči – 2:1. Aj tretí protiútok v krátkom slede ťahali cez Cabrala, po jeho prihrávke na šestnástku namieril nepresne Savvidis.

Vlajku DAC dvihol z priameho kopu Kalmár, Kamenár mu však opäť nedoprial gólovú radosť, striedajúcemu Taiwovi neskôr zakončenie v dobrej príležitosti zblokoval Mikovič. Žlto-modrí sa napokon dočkali vyrovnania v 85. minúte. Ramirezovu tečovanú strelu dorazil stehnom do odkrytej bránky z päťky Taiwo.

Stretnutie vygradovalo v samom závere. Po sérii rohových kopov sa hosťujúcim hráčom nepodarilo odvrátiť loptu, dostala sa ku Cabralovi, ktorého jedovku ešte zblokoval Kružliak, Ristovski však pohotovo trafil do siete a zariadil trnavské víťazstvo 3:2.

Michal Gašparík mladší, tréner Spartaka: "Na chalanoch bolo vidno, že prehra so Žilinou na nich zanechala stopu. Výkon v prvom polčase bol z našej strany dosť zlý, inkasovaný gól bol vyvrcholením.

Cez prestávku bolo v kabíne rušno, potrebovali sme naštartovať mužstvo, aby si viac verilo. Trošku sme upravili náš stredný blok a sústredili sme sa, aby sme boli silnejší v kontrách a doťahovali veci.

To sa nám podarilo z prvej šance v druhom polčase, čo bolo asi zlomové v tomto zápase, pretože sme sa dostali do zápasu a potom sme ho dokázali otočiť. Tak ako sme mali smolu v Žiline v závere, sa nám teraz šťastie priklonilo. S veľmi kvalitným súperom sme získali tri body."

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: "Je to pre nás sklamanie, hovoril som tímu, že derby má špeciálne zákony, ktoré treba dodržať. Hlavne treba byť pozorní v obrane, byť vzadu dobre organizovaní. Toto sme hráčom prízvukovali aj cez prestávku, aby nepúšťali súpera do šance a nedali mu priestor na vyrovnanie.

A čo sa stalo? Prešlo pár minút a po našej chybe sme inkasovali. Aj potom sme chceli vyhrať, nehrali sme však rozumne, príliš sme otvorili obranu. Ak si chceme udržať druhé miesto, musíme hrať lepšie v obrane. V ofenzíve je to z našej strany dobré, bohužiaľ, vzadu sme príliš otvorení.

Nemôže sa stať, že idú obaja krajní obrancovia hore, jeden musí zaisťovať. Keď sme dostali druhý gól, dali sme do hry všetkých ofenzívnych hráčov, vyrovnali sme, ale na konci opäť prišla veľká chyba, po ktorej domáci trochu šťastne strelili gól. Za to, že sme dnes prehrali, si môžeme sami."