Na šláger sa naladil kanonádou. Slovan si udržal náskok

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľnom stretnutí 21. kola Fortuna ligy v Zlatých Moravciach nad ŠKF Sereď vysoko 5:0.

28.02.2021 17:12 , aktualizované: 18:02
Vernon De Marco Foto: ,
Slovanista Vernon De Marco ohrozuje bránku Serede.

Na čele tabuľky si pred posledným kolom základnej časti udržali sedembodový náskok pred FC DAC 1904 Dunajská Streda.

ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava 0:5 (0:2)
Góly: 7. a 30. De Marco, 57. Nono, 73. Ožbolt (z 11 m), 90.+2 Daniel, ŽK: Jureškin, Eneji, Šumský, Morong, Michalík, Mečiar – De Kamps, Lovat. Rozhodovali: Ziemba – Vorel, Weiss
Sereď: Yakubu – Morong, Michalík, Hučko, Mečiar – Potoma (85. Tóth), Šumský – Jureškin (63. Iván), Fábry, Eneji (63. Salimi) – Lačný (85. Kvesič)
Slovan: Greif – De Marco (68. Lovat), Božikov, Bajrič, Pauschek (84. Medveděv) – De Kamps (68. Rabiu), Nono – Ratao (77. Čavrič), Weiss, Daniel – Ožbolt (77. Henty)

Už v 5. minúte sa po chybe v rozohrávke hostí rútil Fábry sám na Greifa, ale v koncovke neuspel. Do vedenia išli „belasí“ v 7. minúte, Nono rozohral rohový kop na prvú žrď, kde si vyskočil De Marco a pohotovou hlavičkou otvoril gólový účet stretnutia.

V 10. minúte Weiss šikovne posunul loptu Ožboltovi, ten zvnútra šestnástky namieril do ľavej žrde. V týchto chvíľach Slovan diktoval tempo hry. Skóre sa opäť zmenilo v 30. minúte, keď si Nono s De Marcom zopakovali situáciu z úvodu stretnutia.

Nonov center do pokutového územia upratal krajný bek k pravej žrdi a zvýšil na 2:0 pre Slovan. Domáci sa mohli vrátiť do zápasu v 41. minúte, keď Fábryho krížna strela zvnútra pokutového územia skončila na ľavej žrdi Greifovej brány.

Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. V 51. minúte šikovnú kombinačnú akcu zakončil Weiss, Yakubu jeho strelu zlikvidoval. V 54. minúte domáci podnikli ojedinelý ofenzívny výpad, Jureškinov center poslal Šumský hlavou z päťky nad bránu. V 57. minúte predviedli hostia vydarenú akciu po osi Ožbolt – Daniel s gólovou koncovkou Nona.

Po hodine hry sa k sólu odhodlal Potoma, strelou z uhla však Greifa neprekvapil. V 72. minúte fauloval v pokutovom území Mečiar Rataa a nariadený pokutový kop Ožbolt s prehľadom premenil – 0:4.

V 81. minúte Rabiu parádne vysunul Hentyho, ktorý spálil stopercentnú tutovku. Domácim nebol dopriaty ani čestný gól, keď v 90. minúte Fábryho strela skončila na ľavej žrdi. Slovan spečatil hladký triumf po rýchlej kontre, na konci ktorej bol Daniel.

Ján Blaháč, tréner ŠKF Sereď: „Každý, kto videl dnešný zápas, musí povedať, že Slovan bol jasne lepší. Jeho víťazstvo je absolútne zaslúžené. Zápas sa zlomil gólom na 0:3, postup do hornej šestky sme mali dobre rozbehnutý po víťazstve v Michalovciach, posledné dve stretnutia sme však nezvládli.“

Darko Milanič, tréner ŠK Slovan: „Dnes musím byť spokojný s výsledkom, motiváciou aj spôsobom hry. Boli sme lepší vo všetkých činnostiach, až na pár minút v závere prvého polčasu. Toto víťazstvo je dôležité, ideme od zápasu k zápasu, ale treba povedať, že duel s Dunajskou Stredou bude o niečom inom.“

Program 22. kola

Sobota, 6. marec: 14.30 Slovan Bratislava – Dunajská Streda (Orange), Trenčín – Trnava, Žilina – Ružomberok, Michalovce – Nitra, Zlaté Moravce-Vráble – Sereď, Senica – Pohronie.