DAC doma so Žilinou iba remizoval. Slovan sa opäť vzdialil

V nedeľnom zápase 20. kola futbalovej Fortuna ligy remizovala domáca Dunajská Streda s MŠK Žilina 1:1. DAC z druhého miesta tabuľky stráca na lídra a obhajcu Slovan Bratislava sedem bodov a pred treťou Žilinou má náskok sedem bodov.

21.02.2021 17:02
SR Futbal FL 20. DAC Žilina TTX Foto: ,
Momentka zo zápasu DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 10. Nicolaesu – 47. Jibril, bez kariet. Rozhodovali: Smolák – Bednár, Poláček, bez divákov.
DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Beskorovajnij – Schäfer, Christie-Davis, Nebyla (72. Andzouana) – Divkovič, Nicolaescu (72. Taiwo), Ramirez
Žilina: Petráš – Anang, Kopas, Kiwior, Javorček – Fazlagič, Bičachčjan (75. Bernát), Gono (75. Slebodník) – Jibril (82. Kaprálik), Kurminowski (46. Ďuriš), Iľko (46. Rusnák)

Už pred zápasom prišiel pre domácich menší šok, keďže ich najlepší hráč a strelec Zsolt Kalmár chýbal kvôli zraneniu. Tréner Bernd Storck takisto nemohol počítať s chorvátskym legionárom Andrijom Baličom, ktorý dostal stopku za 5 žltých kariet. Úvodný gól prišiel už v 10. minúte, Christie-Davies perfektne vysunul Nicolaescua, ktorý sa pred Petrášom nezľakol a poslal loptu do siete – 1:0.

O dve minúty mohol zvýšiť Ramirez, ale strelu z hranice pokutového územia Petráš parádne vyrazil. Napriek inkasovanému gólu sa Žilina nevzdávala, podnikala nebezpečné útoky a chcela vyrovnať.

V 24. minúte Ramirezova prihrávka z pravej strany prešla medzi žilinskými obrancami, do zakončenia sa dostal Nebyla, ale zoči-voči Petrášovi bol nedôrazný. V 33. minúte skúsil strelu z 30 metrov Kopas, ale bol nepresný. Posledných 15 minút prvého dejstva patrilo Žilinčanom, držali loptu viac na kopačkách, ale do šance sa nedostali.

Tréner hostí Pavol Staňo zareagoval na vývoj zápasu, v polčase urobil dvojité striedanie. Zmena sa vyplatila, v 47. minúte Rusnák získal loptu na pravej strane a centrovanú loptu poslal Jibril do protipohybu brankára – 1:1.

Po vyrovnávajúcom góle sa obe mužstvá vrhli do útoku, obojstranne sa hral útočný futbal. V 60. minúte Divkovič zahral priamy kop z 18-tich metrov, loptu musel Petráš vyraziť na roh. V 63. minúte Bičachčjan vyskúšal pozornosť Jedličku, keď zahrozil z ostrého uhla, brankár Dunajskej Stredy však nebezpečnú strelu vyrazil na roh.

Na druhej strane bol blízko ku gólu Nicolaescu, ale Kopas jeho pokus tečoval na roh. V 74. minúte zahrozil Ramirez, strelu z 11-tich metrov Petráš bezpečne chytil.

V 77. minúte sa dostal do obrovskej šance Divkovič, ale jeho strelu z blízka Petráš nohou vykryl. V 84. minúte bol blízko ku gólu Kopas, ktorý po priamom kope prestrelil múr a Jedlička musel loptu vyraziť na roh. V 87. minúte mohol definitívne rozhodnúť Divkovič, no strelou z hranice pokutového územia trafil hornú tyč a šláger 20. kola sa skončila remízou.

Hlasy

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: "Dnes sme videli iný tým, ako pred týždňom v Trenčíne. Súperovi sme ponechali málo priestoru, lepšie sme hrali medzi obranou a útokom. Podarilo sa nám streliť úvodný gól. Na druhý gól nám ale chýbala agresivita v pokutovom území. Na začiatku druhého polčasu po našej chybe súper vyrovnal.

Po chybách dostávame góly, tak to bolo aj dnes. V druhom polčase obe mužstvá chceli vyhrať, bol to otvorený zápas. Najbližšie ku gólu bol Divkovič, škoda, že lopta išla von a nie dnu. V hre nájdeme veľa pozitív, ako bojovnosť. Pred nami je už najbližší zápas proti Michalovciam, chceme vyhrať."

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Do zápasu sme vstúpili s istým zámerom, cieľom. Po prvom góle sme však museli niečo zmeniť. Od 30 minúty sme vošli dobre do zápasu. Cítili sme, že vyzeráme lepšie a môžeme so zápasom niečo robiť.

Do druhého polčasu sme išli so zmenou. Chýbala nám trošku finálna fáza, ale celkový obraz hry bol v poriadku. Treba uznať, že aj súper mal dosť šancí, aby zápas zvrátil na svoju stranu. S bodom som momentálne spokojný. Za výkon som chlapcom poďakoval, odviedli dobrú robotu."