Záhada Greif. Slovanisti súhlasili so zmluvou, potom nebrali telefón

03.02.2021 13:21
Dominik Greif
Dominik Greif. Autor: ,

Brankár bratislavského Slovana Dominik Greif dochytá jarnú časť sezóny v slovenskej lige. To je isté. Prečo sa však neuskutočnil jeho prestup do španielskeho klubu RCD Mallorca?

Na túto otázku poskytuje zaujímavé odpovede spoločnosť Stars and Friends, ktorá Greifa zastupuje.

V jej oficiálnom stanovisku sa – okrem iného – píše, že sa nestotožňuje s vyjadreniami zástupcov slovenského šampióna, ktoré sme vám priniesli v uplynulých dňoch.

Stanovisko Stars and Friend uvádzame bez redakčných úprav.

„Vzhľadom na to, že sa na internete objavuje množstvo nepresných, ba až zavádzajúcich informácií a aj preto, že sa nevieme stotožniť s vyjadrením Slovana k nezrealizovanému odchodu Dominika Greifa, dovoľujeme si uviesť veci na pravú mieru.

O prípadnom odchode Dominika Greifa sa so Slovanom rozprávame približne rok. Už v lete sme indikovali Slovanu záujem o Dominikove služby z viacerých krajín, najmä však z Francúzska a Nemecka.

V priebehu júna minulého roku mal Slovan na stole dokonca ponuku z bundesligového klubu, ktorú neakceptoval.

O prípadnom Dominikovom odchode sme so zástupcami Slovana priebežne diskutovali aj počas jesennej časti Fortunaligy, čo vyústilo do ponuky na odchod Dominika do španielského klubu RCD Mallorca.

Zložité rokovania prebiehali niekoľko dní, lebo naplniť finančné požiadavky Slovana v tejto dobe nebolo jednoduché. Napokon však k dohode medzi klubmi prišlo v piatok podvečer.

Následne z Malorky prišiel návrh zmluvy, ku ktorej sa zástupcovia Slovana nevyjadrovali počas nasledovných približne 24 hodín, čo je v tejto fáze rokovaní veľmi nezvyčajné.

Taktiež je veľmi neobvyklé, že tri dni do konca transferového obdobia bolo nesmierne zložité sa spojiť so zástupcami Slovana aj telefonicky. Napriek tejto situácii sme túto obchodnú dohodu naším maximálnym úsilím držali stále otvorenú.

Žiaľ, celú situáciu následne skomplikovalo sobotné zranenie Dominikovho spoluhráča a nástupcu Michala Šullu. Niekoľko hodín po sobotnom zápase sme nemali žiadne informácie o Šullovom zranení, tak sme skúsili Slovanu pomôcť a zorganizovali sme viaceré vyšetrenia priamo v Tureckom Beleku.

Ani tak však neprišlo k zrýchleniu administratívneho postupu zo strany Slovanu. S vedomím, že kluby sú dohodnuté a pred prípadným podpisom zmlúv sa čaká už len na diagnostiku a následný výsledok vyšetrenia Šullovho zranenia, Dominik odletel na Malorku, aby sa včas dostavil na zdravotné testy.

Pred odletom sa však riadne rozlúčil s celou slovanistickou výpravou v Beleku. Na Malorku sa z Beleku aktuálne dalo dostať len prostredníctvom viacerých preletov, čo zabralo približne 15 hodín cestovania. Opakujeme, že v tomto čase boli už kluby dohodnuté na parametroch transferu a čakalo sa len na určenie diagnózy a doby liečenia zraneného Šullu.

Je úplne bežné, že takéto transferové operácie sa uzatvárajú ku koncu prestupového obdobia a kluby, ktoré hráča púšťajú, už majú pripravené dve – tri alternatívy ako náhradu za odchádzajúceho hrá­ča,

čo sa, ak správne chápeme vyjadrenie Slovana, v tomto prípade pravdepodobne nestalo. Transferové okno je na Slovensku otvorené až do 3. februára, takže nemožno hovoriť ani o časovej tiesni.

Túto, pre Dominika neľahkú situáciu vnímame v dvoch rovinách. Prvá je zmluvná rovina. Dominik má platnú zmluvu so Slovanom a presne podľa nej sa budú obe zmluvné strany riadiť. Druhá rovina je športovo – ľudská.

Dominik počas svojho pôsobenia v Slovane dlhodobo odvádzal výnimočné služby, ktoré dopomohli klubu k zisku trofejí na domácej scéne, ako aj k úspešnému účinkovaniu Slovana v európskych pohároch.

Celá laická ako aj odborná futbalová verejnosť vníma, že Dominik svojimi výkonmi už prerástol našu ligu. Ak prišla ponuka z TOP futbalovej destinácie, ktorá navyše naplnila

predstavy Slovana a teda prišlo k dohode klubov, oprávnene sa očakávalo, že sa pristúpi k podpisu zmlúv. O to viac nás mrzí, že nikto z klubu Dominikovi neodpovedal na jeho volania a správy a nedokázal mu tak priamo – osobne povedať toto zamietavé stanovisko.

Dominik je vyzretá a silná osobnosť, je veľký profesionál a sme si istí, že naďalej bude podávať excelentné výkony a aj preto bude požívať našu plnú dôveru, podporu a rešpekt.


Tabuľka Fortuna ligy 2020/21

skupina o titul:

    Z V R P S B
1. Slovan 27 19 5 3 69:21 62
2. Dun. Streda 27 15 7 5 59:36 52
3. Trnava 27 15 2 10 42:34 47
4. Žilina 27 13 6 8 59:42 45
5. Zlaté Moravce 27 11 6 10 41:38 39
6. Trenčín 27 7 7 13 34:51 28

skupina o udržanie:

    Z V R P S B
7. Sereď 27 9 7 11 29:42 34
8. Ružomberok 27 8 8 11 35:39 32
9. Pohronie 27 6 11 10 36:38 29
10. Senica 27 7 6 14 27:45 27
11. Nitra 27 7 5 15 26:47 26
12. Michalovce 27 6 8 13 25:49 26
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

debata
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #RCD Mallorca #Dominik Grief