Trnava zažila, čo nikdy doteraz. V kanonáde jej pomáhal súper

Osem gólov, dva vlastné, dve červené karty. V divokom zápase v Zlatých Moravciach Trnavčania rozprášili Sereď 6:2.

06.12.2020 12:54
Erik Pačinda, Martin Jedlička Foto: ,
Erik Pačinda z Trnavy na archívnej snímke.

Len tri dni predtým sa Seredčania postarali o jedno z najväčších prekvapení v aktuálnom ročníku najvyššej futbalovej súťaže, keď si na rovnakom ihrisku poradili s Dunajskou Stredou (1:0).

A týždeň predtým Dunajská Streda zasa vyhrala v Trnave (2:0). V slovenskej lige nijaké mužstvo nevie dlhodobejšie garantovať kvalitu, čo vyjadruje aj často omieľaná fráza, že „každý môže zdolať každého“.

Potvrdzuje to aj skutočnosť, že v auguste, v prvom vzájomnom zápase týchto súperov, sa tešila Sereď, ktorá na trnavskej pôde vyhrala 2:0…

„Z našej strany bol vynikajúci prvý polčas, hoci aj v ňom by som našiel veci, ktoré by som chcel zlepšiť. Boli sme rýchli, kolmí, efektívni. Využili sme šance. Hrali sme, ako sme chceli, v tempe, dostávali sme sa za obranu súpera,“ hodnotil prvý polčas trnavský tréner Norbert Hrnčár.

Spartak už v 10. minúte viedol 2:0 a pred odchodom do šatne 4:0.

V štyroch predchádzajúcich zápasoch strelili Hrnčárovi zverenci dovedna päť gólov, teraz v jednom šesť. Aj keď im k tejto bilancii pomohli Seredčania, ktorí si dali dva vlastné góly.

Vznikla paradoxná situácia: domáci hráči figurujú v štatistikách ako autori štyroch gólov (toľko ich dali aj Trnavčania), ale schytali debakel.

„Kontrolovali sme aj druhý polčas, ale vinou straty koncentrácie sme v závere stretnutia dovolili súperovi streliť dva góly a skorigovať prehru,“ doplnil Hrnčár.

Trnavčania ešte nikdy v slovenskej lige nedali na ihrisku súpera šesť gólov. Hoci sa hralo v Zlatých Moravciach, tam sú Seredčania momentálne doma.

Ich najvyššie víťazstvo v lige sa zrodilo pred vyše desať a pol rokom. Na domácej pôde zvíťazili nad Dunajskou Stredou 7:0 (13. marca 2010).

Osem gólov v jednom zápase v tomto ročníku už padlo. V 5. kole Žilina vyhrala nad Michalovcami rovnakým skóre (6:2).