Slovan sa vrátil na 1. miesto, Trenčín opustil posledné

Futbalisti AS Trenčín zdolali v nedeľnom stretnutí 15. kola Fortuna Ligy ŠKF Sereď 1:0.

29.11.2020 16:04
SR Futbal FL 15. kolo Senica Slovan TTX Foto: ,
Na snímke (vľavo) hráč Senice Miloš Kopečný a Dávid Strelec zo Slovana.

AS Trenčín – ŠKF Sereď 1:0 (1:0)

Gól: 35. Križan. Rozhodovali: Gemzický – Ferenc, Valo, ŽK: Ghali, Tučný (obaja Trenčín)
AS Trenčín: Šemrinec – Slávik, Križan, Šulek, Pirinen – El Mahdioui, Kadák, Roguljič – Ghali (79. Gajdoš), Depetris (89. Ikoba), Tučný
ŠKF Sereď: Morong, Michalík, Ba, Slaninka (82. Jarovič) – Adekuoroye, Duranski (46. Tatranský) – Iván (73. Jureškin), Potoma (73. Beom-Geun), Bušnja (88. Mečiar) – Lačný

Úvod patril Trenčanom, ktorí mali viac z hry a vypracovali si aj prvé šance. Hostia zo Serede sa dopredu často nedostávali a v 35. minúte po rohovom kope poslal loptu do siete Križan.

Vedenie Trenčanov však nemuselo trvať dlho, pretože vzápätí napriahol ku strele Bušnja, no brankár Šemrinec jeho delovku zlikvidoval. V závere polčasu ešte zaujal signál domácich, po ktorom však Depetrisovi nesadla lopta na nohu podľa predstáv.

Do druhého polčasu Sereď poslala čerstvého Tatranského, hostia chceli vybojovať v Žiline aspoň bod. Boli nebezpečnejší ako v prvom polčase, práve Tatranský mohol v 60. minúte vyrovnať, ale Šemrinca v dobrej pozícii neprekonal.

V 78. minúte mali hostia najväčšiu šancu na vyrovnanie, ale Adekuoroye po tom, ako mu hlavou rohovom kope predĺžil loptu Lačný, nedokázal v sklze poslať loptu do bránky. Domáci si tesný náskok udržali a po dvoch prehrách sa dočkali trojbodového zápisu.

Na Záhorí jednoznačný zápas

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)
Góly: 41. Strelec, 66. Rafael, 85. Holman. Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Tomčík, ŽK: Piroska, Addo, Asanovič, Carrillo – De Marco, De Kamps
Senica: Fryšták – Kopečný, Šimčák, Carrillo, Asanovič – Addo, Gallovič (74. Duda) – Košťál (70. Totka), Yenne (74. Niarchos), Piroska (83. Mašulovič) – Malec
Slovan: Greif – Pauschek (53. Lovat), Abena, Bajrič, De Marco – Nono (72. Rabiu), De Kamps – Daniel (87. Čavrič), Holman (87. Ožbolt), Rafael – Strelec (72. Medved)

V prvom polčase mali hru prevažne v rukách hostia, loptu držali na svojich kopačkách, ale do zakončenia sa dostávali ťažko.

Seničania sa snažili o rýchle protiútoky. Do prvého zakončenia sa dostali hostia v 16. minúte, keď Rafael potiahol loptu, ale jeho strelu asi z 20 metrov vyškriabal na rohový kop Fryšták. Seničania sa dostali do jedinej príležitosti, ale tá bola stopercentná. Po narážačke s Košťálom sa dostal pred Greifa Yenne, no hosťujúci brankár vytiahol výborný zákrok, loptu nohami vyrazil a lopta po následnej Košťálovej dorážke letela nad.

Krásna akcia vyšla Slovanu v 41. minúte, keď po Nonovom pase vybehol Pauschek po pravej strane do 16-ky, loptu ešte pred bránkou prihral úplne voľnému Strelcovi, ktorý už nemal problém dopraviť loptu do siete.

Do druhého polčasu nastúpili Seničania aktívnejšie. V 47. minúte Carrillovu hlavičku brankár pokryl. V 49. minúte sa odohral veľmi doležitý moment, ktorý ovplyvnil celé druhé dejstvo. Po Piroskovom priamom kope Asanovič vyrovnal na 1:1, rozhodcovia po konzultácii najskôr gól uznali, potom po protestoch hosťujúcich hráčov gól odvolali a tak sa pokračovalo za stavu 0:1. Od tejto minúty sa hra znervóznila.

V 56. minúte vypálil Piroska spoza 16-ky vedľa. Slovanisti sa dostali do prvej vážnejšej šance v druhom polčase v 66. minúte a hneď z nej udreli. Rafael pekne prenikol až pred brankára a zoči-voči Fryštákovi nezaváhal. Útoky sa striedali na oboch stranách. Seničania sa snažili skorigovať nepriaznivý vývoj.

V 68. minúte Malecovo zakončenie zneškodnil Greif. Na druhej strane sa ocitol v obrovskej šanci Strelec, Fryšták výborne vyrazil. V 80. minúte si senický brankár poradil aj s nebezpečným zakončením Daniela. V 82. minúte mohol znížiť Piroska, ktorý sa dostal do šance, no zoči-voči Greifovi neuspel.

Konečnú podobu výsledku dali hostia v 85. minúte, keď Holman preloboval domáceho brankára. V nadstavenom čase si Záhoráci vypracovali ďalšiu tutovku, po prihrávke Dudu prestrelil bránku striedajúci Niarchos.

Hlasy

Anton Šoltis, tréner Senice: "Zápas bol nervózny, prvý polčas sa hralo medzi šestnástkami, bolo tam viac bojovností, vypracovali sme si jednu príležitosť, súper svoju jednu šancu v prvom polčase premenil. Zápas sa lámal za stavu 0:1, neviem si vysvetliť neuznaný gól. Myslím si, že ten gól mal platiť.

Súper zvýšil na 2:0 a zápas si postrážil. Pokiaľ chceme byť úspešní proti Slovanu, musíme byť v šanciach efektívni. Hostia mali zhruba päť príležitostí a skórovali trikrát – to je ich silná stránka."

Darko Milanič, tréner Slovana: "Bol to nervózny a intenzívny zápas s veľkým množstvom súbojov a diskusií. Zápas bol pre nás celkovo veľmi náročný, sme šťastní, že sme Senicu dokázali zdolať. Bol to zápas o druhom góle, ktorý sme dokázali skórovať. Ak by sme inkasovali gól na 1:1, bolo by to pre nás veľmi ťažké, za stavu 2:0 sa vám hrá lepšie.

Zápasy proti Senici sú náročné, je to dobré mužstvo s dobrým pohybom a silnými štandardkami. Dali sme tri góly po pekných kombinačných akciách, sú to pre nás cenné tri body."