Kmotrík spoznal trest. Do šatne už nevkročí

06.11.2020 07:35
SR Bratislava Slovan futbal Kmotrík
Viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml. Autor: ,

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) sa zaoberala zápasom 11. kola Fortuna ligy medzi domácim FC DAC 1904 Dunajská Streda a ŠK Slovan Bratislava.

Počas stretnutia bol na lavičke hostí prítomný aj generálny riaditeľ hosťujúceho klubu Ivan Kmotrík ml., ktorý v zápise figuroval ako vedúci mužstva.

Lenže ako vedúci mužstva nepôsobil. Nervózne chodil popri autovej čiare, rozdával pokyny hráčom, určoval striedania – presne ako hlavný tréner.

Tým bol v zápase na ihrisku DAC vedený kouč belasej rezervy Stanislav Moravec. Povolenie od technického úseku SFZ mal aj Szilárd Németh.

Ako informovalo SME, DK SFZ uložila Kmotríkovi juniorovi „disciplinárnu sankciu zákazu vstupu do šatní, technickej zóny, vrátane priestorov hráčskej lavičky a priestorov extrasedenia od 5. 11. 2020 do 30. 6. 2021“.

Slovan musí zároveň zaplatiť pokutu 2000 eur.

"Pán Kmotrík bol slušný, nikoho neurážal, do úvahy sme zobrali aj to, že bola mimoriadna situácia a realizačný tím bol v karanténe. Na druhej strane bol v predchádzajúcich dvoch rokoch už disciplinárne stíhaný.

Pán Kmotrík na lavičke mohol byť, norma to pripúšťa, ale nemal koučovať. To môže hlavný tréner alebo poverený tréner. Klub mal súhlas na pánov Moravca a Németha od technického úseku SFZ," povedal pre SME DK SFZ Miroslav Vlk.

K udelenému trestu sa na klubovom webe vyjadril aj Kmotrík ml.:

„Rešpektujem verdikt Disciplinárnej komisie. Dĺžku trestu však považujem za neprimeranú z dôvodu výnimočnej situácie, v ktorej sme sa nachádzali. Preto v najbližších dňoch zvážim odvolanie, resp. ďalší možný postup.“

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ŠK Slovan Bratislava #Ivan Kmotrík ml. #futbal #DK SFZ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku