Žilina zdolala Trnavu a dostala sa na 3. miesto

Futbalisti MŠK Žilina vyhrali v nedeľňajšom stretnutí 10. kola Fortuna ligy nad Spartakom Trnava 2:1.

18.10.2020 18:22
Žilina, Trnava Foto: ,
Momentka zo zápasu Žilina - Trnava.

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 2:1 (1:0)
Góly: 5. Bičachčjan, 72. Gamboš – 50. Mikovič. Rozhodovali: Glova – Ádám, Perát, ŽK: Minárik, Javorček – Grič, Mikovič, bez divákov
Žilina: Petráš – Rusnák (88. Javorček), Minárik, Kiwior, Sluka – Gono, Bičachčjan (46. Bernát), Gamboš – Iľko (81. Myslovič), Jibril, (61. Kurminowski), Ďuriš (61. Kaprálik)
Trnava: Rusov – Turňa, Izuchukwu, Grič, Tsaousis – Yao (84. Vlasko), Bukata, Savvidis, Saymon (78. Kolesár), Mikovič – Olejník (78. Isu)

Už od začiatku stretnutia domáci tím jasne ukázal, že chce nadviazať na predchádzajúce cenné víťazstvo nad Dunajskou Stredou (4:1). Ofenzívnu kvalitu i gólový potenciál potvrdil MŠK už v piatej minúte, keď sa po rýchlej a priamočiarej kombinácii presadil v 16-tke Trnavy Bičachčjan, využil pritom i pošmyknutie sa jedného z obrancov Spartaka.

Hoci hostia po úvodnom tlaku Žiliny zvýšili tempo, do šancí sa nedostávali, naopak, Žilina viackrát pohrozila strelami, pri ktorých musel ukázať svoje umenie trnavský brankár Rusov.

Do druhého dejstva však „andeli“ vstúpili s cieľom čo najrýchlejšie vyrovnať skóre a odmenení boli už po piatich minútach, keď zafungovala spolupráca Olejník-Mikovič. Druhý menovaný si šikovne nabehol na center z ľavej strany a z blízka nedal domácemu brankárovi šancu. Žilina opäť prebrala taktovku zápasu, domáci tréner Pavol Staňo urobil v 61. minúte hneď dvojnásobnú zmenu v útoku.

Práve jeden zo striedajúcich hráčov Kaprálik bol na začiatku akcie, po ktorej sa dostali žlto-zelení opäť do vedenia, v 72. minúte posunul v 16-tke loptu Gambošovi, ktorý skóroval strelou k bližšej žrdi. Trnava sa snažila v závere stretnutia odpovedať, no Žilina jej na to umnou kombináciou nedala možnosť. Žilinčania sa výhrou dostali na tretie miesto, Trnava ostáva piata.

Hlasy

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas po reprezentačnej prestávke, mali sme veľa hráčov preč. Takticky sme zápas dobre zvládli, chlapci boli behaví, nemám im čo vyčítať. Boli fázy, keď sme dominovali na lopte, takisto to však súper dokázal urobiť s nami. Finálna fáza z našej strany nebola najhoršia, ale zápas sme mohli zlomiť skôr. Ďakujem chlapcom za celkový prístup, chlapci si to zaslúžia.“

Norbert Hrnčár, tréner FC Spartak Trnava: „Zápas bol behavý, hralo sa hore dole. Spokojný som bol s taktickým zvládnutím zápasu, nespokojný s finálnou fázou. Väčšia kvalita vo finálnej fáze rozhodla zápas.“