Všetci títo černosi... Čech sa kajá za výrok o útočníkovi Slovana

09.07.2020 18:52
Slovan a Žilina
Rafael Ratao zo Slovana. Autor: ,

Slovenský pohár spoznal v stredu večer svojho víťaza. Stal sa ním bratislavský Slovan, ktorý na Tehelnom poli zdolal Ružomberok 1:0. Viac ako nudné predstavenie však zaujali mimofutbalové veci.

V priebehu štvrtka sme vás už informovali o nezhodách medzi fanúšikmi Slovana a hráčmi.

Okrem toho však pozornosť priaznivcov futbalu na seba upútal aj David Holoubek. Český tréner, ktorý nedávno viedol aj Ružomberok, bol spolukomentátorom priameho prenosu Českej televízie.

Ten „zaujal“ postrehom z polovice druhého polčasu. Po tom, ako slovanista Rafael Ratao fauloval Ružomberčana Lukáša Kojnoka.

„Vrazí do neho, otočí sa a ešte sa tomu čuduje. Je to nepochopiteľné. Namiesto toho, aby sa ospravedlnil hráčovi, ktorého zraní, odchádza a čuduje sa. Zase všetci títo černosi v tejto chvíli… Prekáža mi toto správanie,“ prekvapil Holoubek.

Jeho poznámka vyvolala na internete viacero popudlivých reakcií. Sám Holoubek si však uvedomuje, že povedal niečo, čo nemal, čo vyznelo prinajmenšom nemiestne.

„V prvom rade sa nechcem zriekať zodpovednosti za moje vyjadrenie. Pripúšťam, že môj výrok bol veľmi nešťastný a sám som si to uvedomil ihneď po tom, ako zaznel v éteri v televíznom prenose. Verte mi, že nebol vyslovený so žiadnym rasistickým podtextom voči Rafaelovi Rataovi,“ uviedol pre sport.sk.

Holoubek zároveň dodal, že s hráčmi tmavej farby pleti má skúsenosti, má s nimi korektný vzťah a označil ich za emotívnejších. A dodal, že rasizmus nemá vo futbale čo hľadať.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovenský pohár #ŠK Slovan Bratislava #Rafael Ratao #MFK Ružomberok #David Holoubek
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku