Matovič je... Slovanisti častovali premiéra najtvrdšími urážkami

Do hľadiska Tehelného pola, kde domáci Slovan vyzvali Michalovce (4:0), si našlo v sobotu podvečer cestu sotva 3,5-tisíca divákov. Hoci tribúny zívali prázdnotou, upozornili na seba viac ako dosť.

05.07.2020 10:09, aktualizované: 11:01
Slovan, fanúšikovia Foto: ,
Tribúny na Tehelnom poli počas zápasu Slovana s Michalovcami.
debata (278)

Fanúšikovia domácich na to nepotrebovali veľa času. Ihneď po tom, ako si hráči i diváci uctili minútou ticha nedávno zosnulého Mariána Čišovského, spustil kotol prvý pokrik.

Nefutbalový…

„Matovič je ko… skur…, Matovič je…,“ znelo spoza bránky, kde sa zhromažďuje tvrdé jadro fanúšikov Slovana.

Nasledovalo vyvesenie provokačného transparentu White Lives Matter (Na životoch bielych záleží) – ako reakcia na iniciatívu Black Lives Matter (Na životoch čiernych záleží). Tá sa spustila po smrti Georgea Floyda, Afroameričan zomrel po brutálnom zákroku polície.

Priaznivci Slovana vytiahli počas zápasu s... Foto: Martin Baumann
Slovan Michalovce Priaznivci Slovana vytiahli počas zápasu s Michalovcami transparent s napísom White Lives Matter (Na životoch bielych záleží).

Prvý i druhý počin kotla si na Tehelnom poli vyslúžil potlesk.

Zatiaľ čo na ihrisku prebiehalo suverénne predstavenie hráčov Slovana, v hľadisku pokračovalo to fanúšikovské.

Tribúny si na premiéra spomenuli ešte minimálne trikrát. Zakaždým v rovnakom tóne – Matovičovo meno spojili priaznivci s najtvrdšími nadávkami. Tentoraz už neúradoval len kotol, ale k chorálu sa pridali aj diváci v iných častiach štadióna.

Ich odkaz bol reakciou na zmeny, ktorými vyrukovala súčasná vláda spolu s hlavným hygienikom v súvislosti so sedením na tribúnach.

Mimochodom, o zmysluplnosti prechodu zo šachovnicového spôsobu sedenia na obsadenie každého druhého radu, kde ľudia sedia jeden pri druhom, by sa dalo prinajmenšom diskutovať.

Ale to je na inú tému…

Dianie na Tehelnom poli nenechalo zrejme Matoviča chladným. Aspoň tak sa dá chápať jeho status z nedeľňajšie­ho rána.

Tehelné pole.
Štadión Antona Malatinského v Trnave.
+7MOL Aréna v Dunajskej Strede.

Premiér zozdieľal na Facebooku fotografiu Jana Wericha s jeho citátom: Blb je nezničiteľný. Spredu i zozadu sa číta rovnako. A pridal aj status – Nezabúdajme…alebo po slovensky: Pre hlupáka každý hlúpy.

Ako bude prestrelka medzi fanúšikmi a premiérom pokračovať, uvidíme možno už v najbližších dňoch.

Slovan sa doma predstaví počas tohto týždňa ešte dva razy – v stredu najprv vyzve vo finále Slovenského pohára Ružomberok, v sobotu, v poslednom zápase sezóny, hostí v derby Trnavu.

Mimochodom, práve odtiaľ Matovič pochádza…

278 debata chyba
Viac na túto tému: #Tehelné pole #premiér #ŠK Slovan Bratislava #Igor Matovič #koronavírus
Flowers