Portugalčana strieda Nemec. DAC povedie bývalý kouč Maďarska

21.05.2020 18:36
Bernd Storck
Bernd Storck. Autor: ,

Novým trénerom futbalistov Dunajskej Stredy sa stal Nemec Bernd Storck.

Fortunaligista to oznámil vo štvrtok na svojom oficiálnom webe. Vo funkcii nahradil Marina Rodriguesa Cristóvaoa Héldera z Portugalska.

O angažovaní Storcka špekulovali už minulý týždeň belgické i maďarské médiá. DAC ešte v piatok informoval o ukončení spolupráce s Cristóvaom Hélderom po tom, ako si neuplatnil opciu na predĺženie zmluvy.

Storck od októbra 2019 viedol Cercle Bruggy a pomohol mu k záchrane medzi elitou. Po vypršaní zmluvy však pri tíme nezostal, ale hľadal si nového zamestnávateľa. V DAC prišlo k trénerskej zmene už v zime, keď Nemca Petra Hyballu vystriedal Hélde.

Podľa portálu sporza.be bol Stork bol v hľadáčiku Dunajskej Stredy už v zime, ale vedenie si zvolilo mládežníckeho trénera Benficy Lisabon Cristóvaoa Héldera.

Futbalisti Dunajskej Stredy.
Futbalisti Dunajskej Stredy. Autor: TASR, Lukáš Grinaj

Storck ako hlavný tréner pôsobil v minulosti aj v Kazachstane, viedol tamojšiu reprezentáciu aj výber do 21 rokov. Od roku 2015 viedol maďarské národné mužstvo, s ktorým si vybojoval účasť na EURO 2016 vo Francúzsku. Ako asistent pôsobil v Herthe Berlín, Borussii Dortmund, VfL Wolfsburg či Partizane Belehrad.

Dunajská Streda figuruje v tabuľke Fortuna ligy na 3. mieste v skupine o titul s mankom siedmich bodov na druhú Žilinu a náskokom ôsmich bodov pred štvrtými Michalovcami. Za vedúcim Slovanom Bratislava zaostáva o sedemnásť bodov. Súťaž prerušili v marci pre pandémiu koronavírusu pred začiatkom nadstavbovej časti.

#Berd Storck #DAC Dunajská Streda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku