Rozlúčka po dvanástich rokoch. V Trnave skončil kľúčový funkcionár

V slovenskom futbalovom klube FC Spartak Trnava skončil ako generálny manažér Marián Černý. Ako informovalo pondelňajšie vydanie denníka Šport, jeho úlohy dočasne prevzal zástupca majiteľov Milan Cuninka.

18.05.2020 08:57
Spartak Trnava, letná príprava Foto: ,
Tréning futbalistov Spartaka Trnava.

Černý pôsobil v Trnave dvanásť rokov. Vzťahy medzi vedením klubu a trénerom Ricardom Cheuom boli napäté po tom, ako v Spartaku od portugalského kouča žiadali pristúpenie na zníženie platu na pätnásť mesiacov.

V tejto súvislosti absolvovali hráči minulý týždeň tréning pod dohľadom polície, do areálu Slavie, kde sa fortunaligista pripravuje, prišla niekoľkočlenná skupina fanúšikov a vyvesila transparent.

Do Trnavy sa už vrátil útočník Alex Sobczyk, ktorý bol uplynulé dva mesiace doma vo Viedni. „Urobil som si test na COVID-19. Bol negatívny, takže som sa mohol vrátiť na Slovensko. Na hraniciach ma kontrolovali dvaja policajti. Jeden z nich bol fanúšik Spartaka, ktorý ma aj napriek rúšku spoznal,“ povedal Sobzcyk pre denník Šport.

Naopak, zmluvy sa končia Bogdanovi Mitreovi a Theofanisovi Tzandarisovi. Rieši sa ukončenie spolupráce s Petarom Orlandičom, otázna je budúcnosť kapitána Erika Grendela, k 31. máju mu vyprší kontrakt a zatiaľ nedošlo k jeho predĺženiu.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Spartak Trnava #futbal #Fortuna liga