Hotovo. Dvojica bývalých Žilinčanov smeruje za Guľom

06.05.2020 18:51
Adrián Guľa
Adrián Guľa. Autor:

Viackrát avizované sa stalo skutočnosťou. Elitný český futbalový tím Viktoria Plzeň angažoval dvoch futbalistov naposledy pôsobiacich v tíme MŠK Žilina, ktorý je od apríla v likvidácii.

Slovenský stredopoliar Miroslav Káčer a český stopér Filip Kaša prišli do Plzne ako voľní hráči a podpísali zmluvy na tri roky. Informoval o tom klubový web fcviktoria.cz.

"Zareagovali sme na situáciu, ktorá nastala v Žiline. Som rád, že sme získali hneď dvoch mimoriadne kvalitných hráčov. Kaša aj Káčer patrili k žilinským oporám a veľmi dobre ich zo spoločného pôsobenia pozná aj náš tréner Adrián Guľa.

Už bývalý kapitán Žiliny Miroslav Káčer pred...
Už bývalý kapitán Žiliny Miroslav Káčer pred brankárom Trnavy Dobrivojom Rusovom. Autor: SITA, Milo Fabian

Aj to bol dôležitý faktor počas rokovaní. Verím, že obaja budú prínosom v našom už aj tak veľmi kvalitnom kádri," uviedol generálny manažér Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Slovenský tréner „Viktorky“ Adrián Guľa na tému príchodu posíl K&K podotkol: "Filip má veľmi dobré fyzické a rýchlostné parametre.

Miro je zase veľmi pracovitý, má veľký akčný rádius a je tiež dostatočne rýchly. Na svoj vek má aj mimoriadne skúsenosti. Poznám ich charakter aj mentalitu. Pevne verím, že zapadnú do kabíny."

Žilinčan Filip Kaša (vľavo) centruje v dueli s...
Žilinčan Filip Kaša (vľavo) centruje v dueli s Dunajskou Stredou. Autor: SITA, Milo Fabian

Dvadsaťštyriročný Káčer na margo svojho príchodu do jedného z najlepších českých klubov ostatnej dekády poznamenal:

„Je to pre mňa nová výzva. Plzeň je klub európskych parametrov, ktorý ma môže posunúť dopredu v kariére. Dúfam, že pomôžem tímu k zisku domáceho titulu a účasti v pohárovej Európe.“

#Filip Kaša #Miroslav Káčer #mšk žilina #Viktoria Plzeň
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku