Miesto talentov pracujú na rybích šalátoch: Sklonili sme hlavy

03.04.2020 16:28
MŠK Žilina,
Tréneri, ktorí pracovali aj na týchto hráčoch, dnes robia na rybích šalátoch. Autor: ,

Futbalový klub v Žiline je v núdzovom režime a prispôsobiť sa museli aj tréneri mládeže, ktorí v ostatných rokoch vychovali mnoho reprezentantov.

Ľuďom, ktorí dohliadali na vývoj Milana Škriniara, Denisa Vavra, Róberta Boženíka a mnohých ďalších, ponúkol klub prácu vo firme Ryba Žilina, ktorej spoločníkom je šéf MŠK Jozef Antošík. Tréneri a skauti spracúvajú v podniku ryby, pripravujú šaláty a ďalšie produkty.

„Pomáhajú plátať diery po chýbajúcich pracovníkoch vo výrobe a logistike. Budeme sa snažiť, aby mali náhradnú prácu, a keď mimoriadna situácia pominie a bude to aktuálne, môžu pokračovať v tréningovom procese,“ uviedol klub v stanovisku, keď v rámci "korona-krízy“ informoval o začiatku svojej likvidácie.

"Pomáhame firme ako vieme. Sme solidárni. Dúfame, že to všetko prehrmí a vrátime sa do starých koľají,“ povedal pre Nový Čas skaut Anton Nemčík. Ostatným zamestnancom futbalového klubu nebolo príliš do reči. Prehovoril však riaditeľ akadémie Jaroslav Bačík:

"Budeme sa musieť všetci zomknúť. Sklonili sme hlavy, pretože zasiahla vyššia moc. Verím, že sa vrátime silnejší, budeme si na trávniku vážiť každý jeden deň. Pribrzdilo nás to, no určite sa rozbehneme ešte výraznejšie dopredu. Všetci v klube sme sa prispôsobili aktuálnej situácii a zobrali sme si z toho to najdôležitejšie.“

Tréneri a skauti by sa po reštarte súťaží mali vrátiť späť do futbalového režimu. Nik dnes ale nevie predpovedať, kedy sa tak stane.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#mšk žilina #koronavírus #Fortuna liga
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku