Boženík? Ktovie, kde by bol dnes bez Antošíka, vraví ligová legenda

Spor medzi šéfom popredného fortunaligového klubu MŠK Žilina Jozefom Antošíkom a jeho nádejným útočníkom Róbertom Boženíkom sa rozhorel po konci jesennej časti.

21.01.2020 10:04
Antošík, Boženík, Foto:
Šéf žilinského futbalu Jozef Antošík a útočník reprezentácie Róbert Boženík.

Žilinský mecenáš mal na stole lukratívnu ponuku z CSKA Moskva – údajne osem miliónov eur, talentovaný reprezentant si však všetko rozmyslel a svoju budúcnosť vložil do rúk futbalového agenta Martina Petráša. Prezidenta MŠK viac nahnevať nemohol. Toľko v skratke.

Niekdajší ligový kanonier – Róbert Semeník – si nemyslí, že by Boženík mal niekam prestupovať. „Je to mladý chalan, mal by sa ešte vyhrať poriadne u nás v slovenskej lige. Špekuluje sa o prestupe do Ruska, to by mu podľa mňa vôbec nesedelo. Môj názor je taký, že by mal zostať doma,“ vraví býbalý strelec, ktorý dodnes drží rekord počte gólov za sezónu.

Semeník sa v spore Antošíka s Boženíkom v rozhovore pre čas.sk postavil na stranu majiteľa klubu.

„Keby nebol pán Antošík, tak neviem-neviem, kde by bol Robo teraz. Bola tam asi nejaká škára a Žilina si ho dobre nepostrážila. Ťažko povedať, či to bolo z Petrášovej strany korektné…,“ zamyslel sa.

„Pravda je taká, že Boženík s ním má podpísanú platnú zmluvu a záleží len na klube, čo bude ďalej. Ak budú v Žiline chcieť, môžu mu robiť problémy. Je to veľký talent, bola by škoda, keď by sme ho pochovali,“ dodal Semeník.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Róbert Boženík #mšk žilina #Jozef Antošík