Ďalšie pokuty. Slovan zaplatí za urážky UEFA, Trnava za pokriky na SFZ

11.10.2019 13:24
Slovan, fanúšikovia
Jadro fanúšikov Slovana Bratislava. Autor: ,

Futbalový ŠK Slovan Bratislava dostal od disciplinárnej komisie SFZ finančný postih za hrubé nešportové správanie fanúšikov v nedávnych fortunaligových stretnutiach na ihriskách súperov. Klub z Tehelného poľa musí uhradiť pokutu 300 eur za vulgárne pokriky a použitie pyrotechniky priaznivcami v dueli 11. kola v Ružomberku.

„Belasí“ taktiež zaplatia ďalších 400 eur za prejavy v stretnutí 9. kola proti Trenčínu v Žiline, kde došlo k vulgárnym pokrikom, urážkam Európskej futbalovej únie (UEFA) a poškodeniu sociálnych zariadení na štadióne pod Dubňom. DK SFZ zároveň berie na vedomie informácie o spôsobe vysporiadania náhrady škody na majetku.

Sankciám sa nevyhol ani FC Spartak Trnava, ktorý musí zaplatiť pokutu 500 eur. Dôvodom sú opäť vulgárne pokriky, hrubá urážka SFZ aj hráča hostí, použitie pyrotechniky a nedostatočná usporiadateľská služba v stretnutí 11. kola proti FC DAC 1904 Dunajská Streda.

V prípade fyzioterapeuta reprezentačného A-mužstva Mariána Drinku „disciplinárka“ upustila od uloženia sankcie na základe rozhodnutia SFZ o odňatí finančných odmien v súvislosti s reprezentovaním SR, ako aj rešpektovania všeobecného princípu primeranosti.

#Spartak Trnava #Slovenský futbalový zväz #ŠK Slovan Bratislava #Disciplinárna komisia SFZ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku