Aj na lige s deťmi. Slovanu uzavreli štadión za výtržnosti v derby

27.09.2019 12:49, aktualizované: 13:03
Slovan, Trnava
Svetlice v sektore fanúšikov Slovana počas derby s Trnavou. Belasí v napätom zápase zvíťazili 2:0. Autor: ,

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava odohrajú sobotné domáce stretnutie 10. kola Fortuna ligy proti Nitre pred prázdnymi tribúnami. Úradujúci majster musí navyše zaplatiť pokutu 10-tisíc eur.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) ho potrestala za hrubé násilné správanie divákov počas derby so Spartakom Trnava v 8. kole FL.

Medzi previneniami sa uvádzajú vulgárne pokriky, hrubé urážky SFZ a prezidenta SFZ, použitie pyrotechniky, s následným spôsobením požiaru, vhodenie plastových pohárov a papierov na hraciu plochu, s následným prerušením stretnutia a vbehnutie divákov domácich na ihrisko, s následným napadnutím hráča.

Disciplinárka vytkla Slovanu nedostatočnú organizáciu, ktorá mala za následok umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky, hromadného vniknutia divákov na ihrisko a dopustenie fyzického napadnutia hráča divákom.

Fanúšikovia Slovana
		si pripravili na derby s...
Rýchlonohý krídelník
		Slovana Moha sa snaží...
+7Filip Dangubič bojuje o
		loptu s Dávidom...

Okrem uzavretia štadióna a pokuty uložila „belasým“ ochranné opatrenie, spočívajúce vo zvýšení počtu členov usporiadateľskej služby v sektore C na domáce stretnutia.

Podľa pravidiel SFZ sa môžu na sobotnom zápase s Nitrou zúčastniť deti do 15 rokov v sprievode 1 dospelej osoby na 10 detí a funkcionárov klubov, v počte 30 osôb, uvádza sa v správe DK SFZ.

VIDEO: Pozrite si útok fanúšika v zápase Slovan – Spartak a tiež stanovisko polície (Vysielané 16. 9. 2019)

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

4 debata
Viac na túto tému: #Spartak Trnava #ŠK Slovan Bratislava #Disciplinárna komisia SFZ