Aj keby Mitreua zabili, kontumácia nebude, hneval sa Rusov

16.09.2019 13:55
Dobrivoj Rusov
Brankár Trnavy Dobrivoj Rusov a zahádzaný priestor od fanúšikov počas zápasu proti Slovanu. Autor: ,

Futbalové derby na Tehelnom poli sledovalo bezmála 15-tisíc divákov, viac ako tisícka z nich dorazila špeciálnym vlakom z Trnavy. Celý zápas síce vytrvalo povzbudzovali, ale najmä domáci svojmu klubu aj poriadne zavarili.

Toto derby je prestížne a špeciálne nielen na trávniku, ale aj v hľadisku. Tábory sa usilujú tromfnúť druhého a chcú ukázať svoju prevahu. Žiaľ, často nedovolenými prostriedkami.

Bratislavskí priaznivci krátko po prestávke zasypali priestor v okolí trnavskej bránky množstvom papierových odpadkov a rozhodca musel zápas prerušiť.

„Na tom sa nedalo hrať, odraz bol úplne iný ako z trávy. Preto som požiadal rozhodcu, aby sme to upratali. V druhom polčase ma oblievali pivom, nadávali mi, pozdravovali moju manželku, stane sa, že sa potom človek zavše ťažko ovláda. Ale celkovo platí, že správanie fanúšikov ma príliš nerozhodilo,“ vysvetľoval trnavský brankár Dobrivoj Rusov.

V takom emotívnom stretnutí dochádza aj k stretom hráčov. Na strkaniciach sa podieľali v závere oba tímy. Rusov s úsmevom dodáva, že Slovan nemá rád, bol tak vychovaný, rivalita je veľmi silná.

„Ale hráčov Slovana rešpektujem. Nepáčilo sa mi, že Šporar po druhom góle zosmiešňoval nášho kapitána Mitreua, správal sa akoby bol Cristiano Ronaldo, bolo to z jeho strany arogantné. Mali sme pokyny, aby sme sa nepúšťali do potýčiek, aj keď to nie je v derby ľahké, to sú vždy emócie. My však súperových hráčov neprovokujeme, nezhadzujeme, ale kapitána, svojich hráčov si musíme zastať.“

Priznáva, že také stretnutie si nevychutnáva. „Zápas si nikdy nejdem užiť. A už vôbec nie derby. To je len fráza. Brankár musí byť absolútne sústredený. Ale aj keby som mal trpieť celý zápas a vyhráme, tak to stojí za to.“

Fanúšikovia Slovana
		si pripravili na derby s...
Rýchlonohý krídelník
		Slovana Moha sa snaží...
+7Filip Dangubič bojuje o
		loptu s Dávidom...

Pred jeho očami sa odohral aj útok fanúšika na Bogdana Mitreua. Kopnutím ho zložil na trávnik.

„Treba niečo robiť, aby sa to neopakovalo, mohol sa zraniť, aj vážnejšie, to by bolo zlé,“ pokračoval Rusov.

„Ale aj keby ho zabil, kontumácia podľa mňa nebude, hoci som už o tejto možnosti počul. A ani si nemyslím, že má byť, Slovan vyhral na trávniku a zaslúžene. Bol efektívny, ukázal kvalitu. Škoda našej červenej karty. Nijaké mužstvo sa nechystá na to, že bude hrať o jedného menej, to naruší systém, nastupuje improvizácia. Potom je ťažké hrať proti takému silnému súperovi.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

2 debata
Viac na túto tému: #Spartak Trnava #ŠK Slovan Bratislava #Dobrivoj Rusov