Čo sa deje v Seredi? Michalík skončil: Za päť týždňov rozbili dvojročnú prácu

, 22.08.2019 18:06, aktualizované: 22:12
Ľubomír Michalík
Ľubomír Michalík patril dlhodobo k najtvrdším obrancom v slovenskej lige. Autor: ,

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Ľubomír Michalík už nepôsobí v ŠKF iClinic Sereď. Po Martinovi Susovi sa stal ďalším obrancom, ktorý v krátkom čase opustil mužstvo pod trénerským vedením Slavčeho Vojneskiho zo Severného Macedónska.

Práve nového kouča označil 36-ročný stopér za hlavnú príčinu svojho odchodu. „On si to tak želal a ja to rešpektujem,“ poznamenal pre ProFutbal.sk Michalík, ktorý nastúpil v doterajších piatich fortunaligových kolách zakaždým v základnej zostave.

„Zatiaľčo spoluhráča Martina Susa vyhodili spôsobom, aký si nezaslúžil, za mnou sa prišli spýtať, či chcem aj ďalej pokračovať v tíme pod novým trénerom. Nerozumel som, o čom rozprávajú, veď som s ním nemal žiadny problém. Zistil som však, že na mňa vytiahol určité veci.

Išiel som si to overiť priamo k nemu, avšak poprel to. Páni, ktorí tam boli, mi to ale potvrdili. Urobte si vlastný obraz. Neurážam sa, ale mám svoju hrdosť a nakopilo sa tam už viac vecí. Neviem spolupracovať s človekom, ktorý mi klame do očí," pokračoval Michalík.

"Podľa mňa sa ma tréner snažil z klubu vyštvať, a to sa mu podarilo. Na druhej strane mi ale už padol kameň zo srdca, že sa to celé skončilo. Bol som už z toho celého znechutený,“ dodal.

Bývalý hráč Boltonu, Leedsu, Carlisle United, Portsmouthu, Kajratu Almaty či Dunajskej Stredy si momentálne nehľadá nového zamestnávateľa.

„Nechávam to otvorené, nič nevylučujem a zatiaľ si ani nehľadám nový klub. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni. Všetko sa môže zmeniť. Aj za päť týždňov sa dá rozbiť práca, ktorá sa poctivo robila dva roky.“

#Slavče Vojneski #ŠKF Sereď #Ľubomír Michalík #Fortuna liga
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku