Trenčín je jednou nohou v II. lige. V Poprade prehral po bezkrvnom výkone

Futbalisti AS Trenčín prehrali v prvom zápase baráže o Fortuna ligu s druholigovým Popradom 0:2. Odvetný duel je na programe 1. júna na štadióne MŠK Žilina (17.00).

28.05.2019 20:53
futbal poprad trenčín Foto: ,
Milan Corryn z AS Trenčín a Peter Maslo z FK Poprad počas prvého zápasu baráže o Fortuna ligu.
debata (4)

Skóre stretnutia v Národnom tréningovom centre pod Tatrami otvoril v 10. minúte Adam Pajer po tom, čo sa úspešne zorientoval v pokutovom území po dobrom centri z priameho kopu a z bezprostrednej blízkosti prekonal Igora Šemrinca.

Druhý presný zásah pridala po zmene strán najväčšia hviezda Popradčanov – bývalý reprezentant SR Stanislav Šesták. Útočník Popradu zvýšil na 2:0 po dobre mierenej delovke po zemi spoza pokutového územia.

AS Trenčín už nedokázal počas zvyšných minút hry ani len znížiť a je tak blízko k zostupu do druhej najvyššej súťaže. Tabuľkovo druhý tím nedávno skončeného ročníka II. ligy z Popradu tak bude mať výhodu pred odvetným zápasom, keďže je po výhre z prvého stretnutia bližšie k postupu medzi ligovú elitu.

Baráž o Fortuna ligu – 1. zápas

FK Poprad – AS Trenčín 2:0 (1:0)
Góly: 10. Pajer, 58. Šesták, ŽK: 52. Gallovič, 61. Arevalo, 74. Zekucia – 10. A. Slávik, 21. M. Šulek, 39. Zubairu, 72. Mašovič (všetci Trenčín), rozhodovali: Očenáš – Vorel, Tomčík, 2310 divákov
Poprad: Knurovský – P. Maslo, Luberda, L. Horváth, Zekucia – Kukoľ, Gallovič, Pajer, Zošák – Acosta (90. Streňo), Šesták (69. Slebodník)
Trenčín: Šemrinec – A. Slávik, Kleščík, M. Šulek, Skovajsa – Mašovič (78. Ubbink) – Zubairu, Corryn – Michal Petráš (51. Roguljič), Umeh (24. Bukari), Sleegers

Marek Petruš, tréner FK Poprad: „Jednu bitku sme vyhrali, ale vojnu ešte nie. Prvý polčas dvojzápasu nám vyšiel tak, ako sme si predstavovali. Hráčov odmenil aj potlesk divákov, ktorí ich odprevadil do kabín. Teraz musí nasledovať plná koncentrácia na druhý zápas. Verím, že v ňom budeme ešte lepší ako dnes. Baráž rovná sa pohár, doma sme neinkasovali, som spokojný s výbornou defenzívou celého mužstva.“

Ivan Galád, tréner AS Trenčín: „Domáci vyhrali zaslúžene, hrali pekný futbal, ale ešte sme iba v polovici cesty. Čaká nás zápas, na ktorý sa pripravíme a pokúsime sa otočiť vývoj baráže.“