Záchrana po najhoršom výkone. Väčšina Seničanov sú cudzinci, je to náročné

13.05.2019 12:48
Senica, DAC Dunajská Streda
Futbalisti Senice cez víkend oslávili záchranu vo Fortuna lige. Autor: ,

Senici spadol obrovský kameň zo srdca. Klub zo Záhoria si šiestimi výhrami po sebe zaistil účasť aj v nasledujúcej sezóne Fortuna ligy.

Definitívu tohto úspechu spečatili v 8. kole nadstavbovej časti v skupine o udržanie, keď v sobotu vyhrali na ihrisku FC Nitra 3:2. Zverenci portugalského trénera Ricarda Chéua majú aktuálne na konte 34 bodov a za žiadnych okolností už nemôžu zostúpiť do nižšej súťaže.

„Vyhrali sme šesť zápasov po sebe. Boli sme pod obrovským tlakom, pracovali sme tvrdo a zaslúžili sme si to. Milujem tento kolektív, sme šťastní, čo sa nám podarilo dosiahnuť pre tento tím,“ priznal po spomenutom stretnutí jeden z najaktívnejších hráčov Senice Sofian El Moudane podľa klubového webu.

Senica si paradoxne vybojovala záchranu v zápase, v ktorom nepodala dobrý výkon, čo zdôraznil aj samotný lodivod klubu.

„Nebol to náš najlepší zápas, zrejme išlo o najhorší výkon, odkedy som tu,“ zhodnotil na pozápasovej tlačovej konferencii Chéu, ktorým lomcovali emócie a dojatie po splnení danej méty.

„Záchranu v lige chcem venovať hráčom a ich rodinám, 85 % našich futbalistov je mimo svojej krajiny bez rodiny, podobne ako aj ja. Je to náročné. Takisto chcem záchranu venovať svojej rodine a otcovi, o ktorého som prišiel minulý rok,“ zneli slová vďaky od Chéua.

Víťazný gól zápasu, ktorý spečatil definitívu záchrany, strelil trinásť minút pred koncom Eric Ramírez, keď druhýkrát v stretnutí utiekol obrane domácich a premenil samostatný nájazd na bránku.

„V prvom rade by som chcel poďakovať Bohu – za tri body a moje dva góly. Som veľmi šťastný, pretože sa nám podarilo dosiahnuť náš cieľ dve kolá pred koncom ligy. Chcel by som poďakovať každému v tejto skupine za dôveru. Bolo mi potešením pomôcť tomuto tímu pri záchrane vo Fortuna lige,“ zhodnotil spokojný Ramírez.

Situácia v skupine o záchranu zostáva naďalej zamotaná. Definitívu zotrvania v najvyššej domácej súťaži majú okrem Senice aj FC Nitra a FC Spartak Trnava. Všetky tri kluby majú na konte 34 bodov.

Na poslednom mieste súťaže sa dve kolá pred koncom tohto súťažného ročníka nachádza FK Železiarne Podbrezová s 26 bodmi a 5-bodovým mankom na priečky zaručujúce záchranu. Predposledný AS Trenčín, ktorý okupuje barážové predposledné miesto, má na konte iba o bod viac.

Práve tieto dva tímy si zmerajú sily v Myjave v rámci 9. kola nadstavby a „železiari“ v prípade prehry definitívne zostúpia do II. ligy. Blízko k záchrane je FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, ktorý sídli na 10. mieste s 31 bodmi.

TV Pravda: Čo je za dominanciou Slovana vo futbalovej lige? Aké ďalšie ciele stoja pred klubom z Tehelného poľa? Aj na tieto otázky odpovedá v pravidelnej relácii Týždeň v športe tréner nového šampióna Martin Ševela.

#záchrana #FK Senica #Fortuna liga #Ricardo Cheu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku