Slovan nadelil Žiline poltucet, Dunajská Streda padla v prestrelke

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava pri príležitosti oslavy storočnice klubu na Tehelnom poli zvíťazili nad MŠK Žilina 6:2 v zápase 8. kola skupiny o titul najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2018/2019.

11.05.2019 17:21
futbal slovan žilina Foto: ,
Andraž Šporar z ŠK Slovan Bratislava a Martin Králik z MŠK Žilina počas zápasu.

Zverenci Martina Ševelu sa ujali vedenia už v 3. min stretnutia, keď sa presadil Andraž Šporar. „Belasí“ si ešte do polčasovej prestávky utvorili komfortný náskok, v 32. min skóroval Dávid Holman a v 43. min gólmana hostí prekonal Dejan Dražič.

„Šošonom“ sa síce podarilo odpovedať po piatich minútach druhého polčasu zásahom Martina Gamboša, v 58. min však domácim trojgólové vedenie prinavrátil Šporar. Hostia opäť odpovedali gólom Kristiána Valla v 74. min, o 6 min neskôr však lobom spoza šestnástky svoj hetrik skompletizoval kapitán Slovana Andraž Šporar, ktorý si na líderskej pozícii v poradí v poradí kanonierov vylepšil svoje konto na 26 presných zásahov.

Skóre stretnutie v 83. min spečatil Rharsalla Moha. Žilina v sobotu nezískala cenné body v boji o tretiu pozíciu v ligovej tabuľke, ktorá zaručuje účasť v pohárovej Európe. Dve kolá pred koncom má na tretí Ružomberok manko 2 body, Liptáci však majú zápas k dobru.

Fortuna liga – skupina o titul

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 6:2 (3:0)
Góly: 3., 58. a 80. Šporar, 32. Holman, 43. Dražič, 83. Moha – 50. Gamboš, 74. K. Vallo, ŽK: 52. Holman, 82. Ljubičič (obaja Slovan), rozhodovali: Glova – E. Weiss, Bobko, 12 533 divákov
Slovan: Greif – Medveděv (10. Apau), Guzmics, Bajrič, Suchockij – Ljubičič – Holman (69. Nono), Dražič – Čavrič (75. D. Strelec), Šporar, Moha
Žilina: D. Holec – Anang, Kaša, Králik, B. Sluka – Škvarka, Myslovič (84. J. Bernát), I. Díaz – Gamboš, Boženík (74. F. Balaj), J. Mihalík (67. K. Vallo)

Martin Ševela, tréner Slovana: „Z našej strany to bolo výborné futbalové predstavenie. Andraž bol opäť na správnom mieste, po suchotách sa nadýchol a priblížil sa ku gólovému rekordu ligy. Urobíme všetko, aby sa mu ho podarilo prekonať. Pokiaľ to však nevyjde, nebudeme z toho robiť tragédiu. Celé mužstvo by som zhodnotil veľmi dobre, boli sme kompaktní v defenzíve a dobre sme prehusťovali stred poľa, strelili sme krásne góly. Sme radi, že sme oslávili storočnicu takýmto spôsobom. Z našej strany veľká spokojnosť.“

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: „Zápas sme začali hrubou individuálnou chybou, ktorou sme súpera posadili na koňa. Celá naša stratégia sa zrútila. Potom sme boli aktívnejší na lopte, ale Slovan si strážil strednú zónu a vyrážal do protiútokov. Celý zápas sme mali problémy s rýchlymi protiútokmi súpera, naša hra v obrane bola veľmi zlá. Šesť prehier za sebou možno nazvať výsledkovou krízou.“

Ruža vyhrala v Michalovciach

Liptáci sa vedenia ujali v 31. min, keď nariadený pokutový kop po faule Josého Carrilla premenil Kristi Qose. Hostia zvýšili svoje vedenie v 52. min, keď sa presadil Štefan Gerec.

V 80. min skóre stretnutia už len spečatil Peter Gál-Andrezly. Ružomberok si do tabuľky pripísal cenné tri body v boji o tretiu pozíciu v ligovej tabuľke, ktorá zaručuje účasť v pohárovej Európe.

Po sobotňajšom zaváhaní Žiliny na pôde Slovana (2:6) má dve kolá pred koncom nadstavbovej časti pred „šošonmi“ päťbodový náskok.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 0:3 (0:1)
Góly: 31. Qose (z pok. kopu), 53. Gerec, 83. Gál-Andrezly, ŽK: 30. J. Carrillo, 36. Grič (obaja Michalovce), rozhodovali: Ochotnický – Roszbeck, Borsányi, 873 divákov
Michalovce: Kira – Špiriak, Grič, J. Carrillo (46. Mitrano), D. Petro (68. Kountouri­otis) – Turik – Ch. Diarra, Mavretič, I. Žofčák, Kolesár – Zacharkiv (58. Tounkara)
Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Jonec, Madleňák – Qose, Takáč – Kostadinov (80. M. Kmeť), Mustedanagič, Gál-Andrezly (87. Jedinák) – Gerec (90. Bobček)

V Dunajskej padlo sedem gólov

Domáce mužstvo FC DAC 1904 podľahlo na svojom štadióne nováčikovi ŠKF iClinic Sereď 3:4. Hostia si už v I. polčase vypracovali dvojgólový náskok.

Dunajskostredčania po zmene strán znížili na 2:3, ale v nadstavenom čase prišla Ulrichova poistka. Následne strelil svoj druhý gól v zápase K. Vida, ale DAC už nezostal čas na vyrovnanie.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠKF iClinic Sereď 3:4 (1:3)
Góly: 18. a 90.+ K. Vida, 56. E. Davis – 1. a 13. Špehar, 43. Lačný, 90.+ Ľ. Ulrich, ŽK: 71. Šatka, 75. Čmelík – 35. Baéz, rozhodovali: M. Čiernik – Hrmo, Poláček, 9564 divákov
Dunajská Streda: Kucz – Rodolfo (81. Bilenkyj), T. Huk, Šatka, E. Davis – Herc (46. Kalmár), Bednár (46. M. Vida), Ronan – K. Vida, Divkovič, Čmelík
Sereď: Nwolokor – Sus, Ľ. Michalík, T. Ba, T. Hučko – Baéz (81. Adekuoroye), Bilas – Morong, Špehar, Iván (77. Ľ. Ulrich) – Lačný

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: „Gratulujem Seredi k víťazstvu. V prvom polčase sme neboli v zápase, napriek tomu sme mali dve, tri šance. Hostia išli do polčasu s náskokom. Cez prestávku sme spravili dve striedania, chceli sme oživiť hru smerom dopredu. Mali sme šesť až sedem dobrých šancí. Rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch sme si utvorili šance, ale nedokázali sme ich premeniť. Naopak, hostia boli v protiútokoch veľmi dobrí. Po historickom úspechu sme na to doplatili, ako väčšina mužstiev. Urobil som štyri zmeny v porovnaní s minulým týždňom, ale nemal som z toho dobrý pocit.“

Karel Stromšík, tréner Serede: „Sme veľmi radi, že sme zdolali Dunajskú Stredu doma. Zodpovedne sme sa pripravovali, naše vzájomné skóre bolo hrôzostrašné. Chlapci odviedli veľký kus práce, čo sa týka taktiky, bojovnosti, nasadenia. V druhom polčase bol zo strany Dunajskej Stredy veľký tlak, ale chlapci ho zvládli, dali sme gól na poistku. Záver bol trošku hektický, boli tam aj fauly. Čo musím ešte vyzdvihnúť, je úžasná atmosféra.“

Trnava má istotu záchrany

Futbalisti Spartaka Trnava prerušili šesťzápasovú ligovú šnúru bez víťazstva a zdolali Podbrezovú 3:1.

Trnavčania museli otáčať nepriaznivý vývoj. Na vedúci gól hostí v podaní Ďatka odpovedali už o tri minúty, keď im vlastným gólom pomohol Obročník.

Po zmene strán zaistili Spartaku tri body legionári Yilmaz a Miesenböck. Trnava má už istotu záchrany, Podbrezová zostáva na poslednej priečke tabuľky a musí bojovať o svoj prvoligový osud.

Fortuna liga – skupina o záchranu

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (1:1)
Góly: 14. Obročník (vlastný), 65. Yilmaz, 75. Miesenböck – 11. Ďatko, ŽK: 60. Lovat – 52. Bartoš, rozhodovali: I. Kružliak – B. Hancko, Vorel, 2354 divákov
Trnava: Bolek – Turňa, Abena, Košút, Lovat – Janečka, Rada (62. Š. Pekár) – Hing-Glover (71. Tavares), Miesenböck, Čonka (78. Lovás) – Yilmaz
Podbrezová: M. Vantruba – Obročník, Podstavek, Bartoš (68. Mejri), Kiwior (46. Pavúk) – Paraj, M. Oravec – Ďatko (77. Wiezik), Špyrka, Hlohovský – D. Leško

Michal Ščasný, tréner Trnavy: „Prvý polčas sme sa nedostali do hry. Chceli sme sa aktívne brániť trochu vyššie. Vedeli sme, že Podbrezová hrá dosť na riziko, že tam majú problémy a strácajú lopty. Smerom do ofenzívy sme mali nejakú šancu. Našťastie, skoro sme vyrovnali. Nemali sme taký dobrý pohyb, ako som si predstavoval. V druhom polčase tam boli nábehy krajných obrancov a krídel, ako aj nábehy hrotového útočníka. Utvorili sme si viac príležitostí, aby sme dali gól. Som šťastný za mužstvo, že sme pre nás dôležitý zápas zvládli.“

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Mrzí ma výsledok, pretože sme to mali slušne rozohrané, no rýchlo sme dostali gól na 1:1. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, mali sme nejaké príležitosti. Druhý polčas, keď sme chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, urobili sme dve až tri chyby, ktoré domáci nevyužili, ale potom sme prehrali zápas vo vlastnej šestnástke, kde domáci zápas rozhodli. Chceli sme to ešte skorigovať, žiaľ, nejaké pološance sme mali, ale už sa nám to nepodarilo.“

Trápenie Trenčína pokračuje

Po bezgólovom prvom polčase otvoril gólový účet duelu v 56. min striedajúci Jakub Švec, ktorý poslal domácich do vedenia len dve minúty po svojom príchode na ihrisko. Zlaté Moravce udreli opäť v 87. min, keď sa znovu presadil Švec.

Skóre stretnutia o dve minúty neskôr už len skorigoval hosťujúci Peter Kleščík. Zlaté Moravce si víťazstvom vylepšili šancu na udržanie sa v najvyššej súťaži, keď dve kolá pred koncom nadstavbovej časti majú štvorbodový náskok práve pred predposledným Trenčínom.

Ten je v tabuľke na priečke zaručujúcej baráž o udržanie sa vo Fortuna lige. Hráči spod hradu Matúša Čáka najbližšie nastúpia pred vlastnými divákmi proti Podbrezovej, ktorej s jednobodovým mankom aktuálne patrí posledná zostupová pozícia.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – AS Trenčín 2:1 (0:0)
Góly: 56. a 87. J. Švec – 89. Kleščík, ŽK: 77. Čögley – 74. Slávik, rozhodovali: J. Pavlík – Somoláni, Kováč
Zlaté Moravce: A. Chovan – Čögley, Kwin, Asanovič, Brašeň – Kelez (71. Chren), Grozdanovski, B. Ľupták, Orávik (54. J. Švec) – Ďubek (83. Duga) – Dočekal
Trenčín: Šemrinec – Kleščík, M. Šulek, Skovajsa, Yem (55. Slávik) – Van Arnhem – Roguljič, Corryn – Sleegers (80. Ubbink), Umeh (56. Zubairu), Bu­kari

Aj Senica sa zachránila

Hostia sa do vedenia dostali už v 7. min, keď sa po prihrávke El Moudaneho presadil Eric Ramírez. Nitrania odpovedali krátko po polhodine hry, keď sa presadil Pavol Farkaš.

Domáci poslali loptu medzi tri žrde aj v 41. min, Lukáš Fabiš však prekonal vlastného gólmana a hostia išli do šatne s jednogólovým vedením. To sa im podarilo navýšiť v 73. min, svoj druhý gól v stretnutí strelil Ramírez.

Šancu na bodový zisk domácim v 81. min vykresal Tomáš Kóňa, skóre sa však už nemenilo. Senica má po sobote už istotu záchrany takisto ako aj jej súper spod Zobora.

FC Nitra – FK Senica 2:3 (1:2)
Góly: 31. Pavol Farkaš, 81. Kóňa – 7. a 73. E. Ramírez, 41. Fabiš (vlastný), ŽK: 24. Pavol Farkaš, 88. Vrábel, 90.+ Charizopulos – 33. R. Dias, 39. El Moudane, 67. C. Da Graca, rozhodovali: Ziemba – Pozor, Bednár, 682 divákov
Nitra: Pindroch (46. Šípoš) – Šurnovský, Niba, Pavol Farkaš, Fabiš (63. Gatarič) – Kóňa, Bílovský – Chobot (77. Vrábel), Vestenický, Charizopulos – M. Fábry
Senica: Taborda – Krč (45. Dubois), R. Dias, C. Da Graca (77. Otrísal), Klapan – Tešija, El Moudane, Dangubič (68. Zezinho) – Deretti – E. Ramírez, Castaňeda

Viac na túto tému: #mšk žilina #ŠK Slovan Bratislava #Fortuna liga