Trnavskí fans obsadili Myjavu, no futbalisti ich nepotešili. Postúpila Sereď

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase záverečného 22. kola základnej časti najvyššej slovenskej súťaže Fortuna liga 2018/2019 na ihrisku FK Železiarne Podbrezová 2:0.

09.03.2019 16:18
Ľubomír Michalík Foto: ,
Sereďská radosť na Kopaniciach.

„Šošoni“ triumfovali vďaka gólom Filipa Balaja z 26. min a Róberta Boženík, ktorý sa presadil po prestávke v 77. min. Zverenci trénera Jaroslava Kentoša sa udržali na druhej pozícii v tabuľke o skóre pred treťou Dunajskou Stredou (oba tímy po 14 bodov, pozn.) a so stratou priepastných 14 bodov na lídra ŠK Slovan Bratislava.

Domáca Podbrezová nebodovala naplno v treťom stretnutí po sebe. Tím z Horehronia je s 21 bodmi na 10. mieste v ligovej tabuľke a zahrá si v nadstavbovej skupine o záchranu.

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Góly: 26. Balaj, 77. Boženík, ŽK: 16. Fadairo – 52. Sluka, 66. Minárik, 79. Králik,
rozhodovali: Hrčka – Somoláni, Ádám
Podbrezová: Vantruba – Obročník, M. Oravec, Kiwior, A. Mojžiš – Viazanko, Paraj – Breznaník (11. Pavúk, 72. Voško), Špyrka, Fadairo (46. Štefánik) – Olatunji
Žilina: Holec – Majdan, Kaša, Minárik, Sluka – Myslovič (62. Myslovič), Káčer, Díaz – Tomič, Balaj (77. Boženík), Mihalík (84. K. Vallo)

Hlasy

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Prvý polčas bol vyrovnaný, s minimom šancí na oboch stranách. Chceli sme hrať cez krídelné priestory, ale cez ne sme sa veľmi nepresadili. Súper využil štandardku a dostal sa do vedenia. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, viac sme držali loptu, dominovali sme v hre v poli, no bohužiaľ, do nejakej vyloženej šance sme sa nedostali. Finálna fáza nám nejde, boríme sa s tým. Inkasovali sme napokon aj druhý gól, čo nás mrzí.“

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: „V prvom rade musím pochváliť mojich zverencov za prístup, ale aj výkon. Dali do zápasu všetko. Nebolo to jednoduché. Boli tu náročné podmienky. Stretli sa dve mladé mužstvá, ktoré ukázali, že vedia hrať futbal, aj keď terén nebol ideálny. My sme sa lepšie prispôsobili podmienkam na ihrisku, preto sme zvíťazili. Potešil ma Boženík, že dal gól, naskočil z lavičky a hneď premenil šancu. V závere sme mohli ešte pridať aj tretí, ak by sme aspoň jeden protiútok dotiahli do konca. Verím, že aj v nadstavbe nadviažeme prístupom a výkonom na tento zápas.“

Michalovce si doma poradili s Trenčínom

Futbalisti Michaloviec odprevadili hráčov Trenčína do skupiny o záchranu jasným víťazstvom 4:2.

Do vedenia sa dostali v 17. min, kedy ušiel za obranu Mamadou Tounkara a s brankárom Denisom Chudým si bez problémov poradil. Druhý gól pridali Michalovce v 23. min po kombinačnej akcii na konci ktorej bol José Carrillo.

Aj pri treťom góle Zemplínčania vyšachovali obranu súpera a Cheick Diarra zakončoval do prázdnej bránky. Trenčania znížili vďaka vlastnému gólu Llazarosa Rotu po priamom kope v nadstavenom čase prvého polčasu.

Hosťom nepomohli ani zmeny v zostave, desať minút po prestávke sa pošmykol Adrián Slávik, Peter Kolesár sa ocitol sám v šestnástke a nezištne prihral Diarrovi na druhý gól. Striedajúci Emeka Udeh už iba upravil skóre. Michalovce s 32 bodmi obsadili po záverečnom kole základnej časti súťaže 5. miesto a účasť v skupine o titul.

Trenčania nebodovali naplno v treťom zápase v sérii a s 22 bodmi im patrí 9. priečka, tím spod Čákovho hradu čakajú boje o záchranu.

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 4:2 (3:1)
Góly: 32. a 55. C. Diarra, 17. Tounkara, 23. J. Carrillo – 45.+ Rota (vlastný), 68. Umeh, ŽK: 54. Rota – 53. Umeh, 69. Corryn, 87. Paur, 90.+ Mašovič, rozhodovali: Ochotnický – Pozor, Galo, 1343 divákov
Michalovce: Kira – Vojtko, Beskorovajnyj, J. Carrillo, Rota – Casado – P. Kolesár, Žofčák (58. Kunturiotis), Danko (71. Trusa), C. Diarra – Tounkara (81. Zacharkov)
Trenčín: D. Chudý – Yem, Laczkó, Mašovič, Skovajsa (46. Slávik) – Lamine, Kvocera (68. Sleegers), Van Arnhem (46. Umeh) – Čatakovič, Paur, Corryn

Hlasy

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Predviedli sme veľmi dobrý výkon najmä v ofenzíve. Boli sme nebezpečnejší, ukázali sme bojovnosť, chcenie. Viacero akcií sme mohli lepšie dotiahnuť, ale chlapcom ďakujem za predvedený výkon. Dúfam, že nabudúce príde viac divákov, keďže sme dosiahli historický úspech. Dnes sme to potvrdili ďalším pekným výsledkom. Verím, že budeme takéto výkony predvádzať aj naďalej.“

Vladimír Cifranič, tréner AS Trenčín: „Do 30. minúty boli domáci agresívnejší v osobných súbojoch a futbalovejší. My sme dovtedy inkasovali góly z kategórie lacnejších. V druhom polčase sme s tým chceli niečo urobiť, domáci však dali z protiútoku po našej akcii gól na 4:1, po ktorom bolo rozhodnuté. Chcenie, bojovnosť a nasadenie je to, čo nám chýba. V takom prípade sa nemôže prejaviť ani naša futbalová kvalita, ktorú určite máme. Dnes to bolo zaslúžené víťazstvo domácich.“

Nováčik zo Serede zdolal obhajcu

Zápas medzi tímami ŠKF iClinic Sereď a obhajcom titulu FC Spartak Trnava mal nečakaného víťaza, keď nováčik zo Serede zdolal favorita 3:1.

Trnavčania síce v Myjave otvorili skóre duelu vďaka zásahu Erika Grendela v 55. min stretnutia, avšak „domáci“ kontrovali gólom českého legionára Martina Susa zo 70. minúty a presným zásahom Martina Hučka, ktorý padol o deväť minút neskôr. Na konečných 3:1 upravil skóre gólom do vlastnej bránky smoliar „červeno-čiernych“ Matúš Čonka.

Sereď sa tak prekvapivo ocitne medzi najlepšou šestkou, ktorá zabojuje o titul. Po konci základnej časti jej totiž patrí posledné postupové šieste miesto s 31 bodmi v tabuľke. Trnava, ktorá potrebovala v poslednom zápase výhru na postup medzi elitné sexteto, sa v najlepšej šestke nepredstaví. Napokon jej patrí až ôsme miesto s 25 nazbiera­nými bodmi.

ŠKF iClinic Sereď – FC Spartak Trnava 3:1 (0:0) – hralo sa v Myjave
Góly: 70. Sus, 79. Hučko, 90+ Čonka (vlastný) – 55. Grendel, ŽK: 53. Baéz, 74. Iván, 75. Špehar, 80. Hučko – 66. Lovat, 88. Grendel, 90.+ Čonka, rozhodovali: Sedlák – Hancko, Ferenc, 2543 divákov
Sereď: P. Penksa – Hučko, T. Ba (46. Špehar), Michalík, Menich – Adekuoroye, Baéz – Iván, Morong (78. Mečiar), Sus – Lačný (71. Kuzma)
Trnava: Rusov – Matúš Turňa, Abena, Košút (81. Pekár), Čonka – Markoski (46. Lovat), Janečka, Grendel, Ashiru (73. Tavares) – Depetris, Yilmaz

Pod Zoborom bezgólová remíza

V zápase medzi futbalistami FC Nitra a MFK Ružomberok sa zrodila bezgólová remíza. Pod Zoborom ani jedno z mužstiev nedokázalo využiť žiadnu z príležitostí. Tú najväčšiu mal v 70. min domáci Frederik Bílovský, no nepremenil pokutový kop.

Krátko predtým oslabil svoj tím Ružomberčan Yani Urdinov, no už v 71. min sa sily na ihrisku vyrovnali, keď ho napodobnil nitriansky zadák Macdonald Ngwa Niba.

Ružomberok sa po druhej remíze v sérii nachádza na 4. mieste v konečnej tabuľke po základnej časti súťaže a zahrá si v skupine o titul. Nitra je s 26 bodmi na 7. mieste a predstaví sa v skupine o záchranu.

FC Nitra – MFK Ružomberok 0:0
ŽK: 59. D. Kružliak (Ružomberok), ČK: 71. Niba – 69. Urdinov, rozhodovali: Pavlík – E. Weiss, Poláček
Nitra: Pindroch – Kuník, Zgrablič, Niba, Chovanec (81. Štefanec) – Kóňa, Šimončič – Gatarič, Bílovský, Šurnovský (89. P. Farkaš) – Sokovič
Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, D. Kružliak, Urdinov – Qose, D. Takáč – T. Kostadinov (75. Madleňák), Mustedanagič (81. M. Kmeť), Gál-Andrezly – Gerec (90. Bobček)

Hlasy

Ivan Galád, tréner Nitry: „Nám síce body utekajú, ale v každom zápase, v ktorom sme v uplynulých kolách hrali, je najlepším hráčom súperov brankár. Pokiaľ sa na to pozrieme opticky, komicko-futbalovo, tak je to zásluha aj našich hráčov. Strieľajú, pokúšajú sa vytvárať si šance a na toto by som chcel upozorniť aj nespokojnú nitriansku verejnosť. Pokiaľ chlapci budú mať viac šťastia, umu a kumštu, tak určite góly budú dávať.“

David Holoubek, tréner Ružomberka: „Som rád, že sme zvládli zápas s nulou. Prvý polčas sme boli opticky lepší, lepšie sme kombinovali, ale bolo to bez nejakého väčšieho ohrozenia brány. Súper má smolu, že mu to tam v tomto období nepadá. Aj dnes si na rozdiel od nás vypracoval množstvo šancí. Mrzí nás strata ďalších bodov do nadstavbovej skupiny. Musíme začať viac pracovať, viac sa tlačiť do koncovky. Musíme dať do toho viac, ako len hrať vzadu na nulu. Chcem, aby sa diváci na futbale bavili a tak musia padať góly.“

Dunajská Streda otočila zápas

Hráči Dunajskej Stredy ťahali po prvom polčase za kratší koniec, no napokon si vezú zo Zlatých Moraviec víťazstvo 2:1.

Domáci viedli vďaka Tomášovi Ďubekovi, ktorý tesne pred prestávkou namieril z priameho kopu rovno do vinkľa. Vyrovnanie zariadil Eric Davis, keď premenil pokutový kop v 56. min. Víťazný zásah zaznamenal Marko Divkovič, keď mu ideálny center na hlavu poslal Abdulrahman Taiwo.

Zlaté Moravce sú naďalej v tabuľke posledné so 14 bodmi a zaostávajú o bod za predposlednou Senicou. Tímu zo Žitného ostrova patrí tretia priečka so 44 bodmi.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:0)
Góly: 44. Ďubek – 56. Davis (z pok. kopu), 71. Divkovič, ŽK: 31. Karlík, 71. Brašeň, 88. Kwin, 90.+ Ďubek, 90.+ Duga, 90.+ Čögley – 22. K. Vida, 76. Koštrna, 81. M. Bednár, 90.+ Čmelík, rozhodovali: Ziemba – Vorel, Borsányi
Zlaté Moravce-Vráble: Chovan – Čögley, Kwin, Asanovič, Chren – Švec (74. Kelez), Karlík (53. Duga), Brašeň (84. V. Tkáč), Válovčan – Ďubek, Dočekal,
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, S. Koné, Davis – Herc, Huk – Tretiakov (90.+ Čmelík), Ronan, K. Vida (36. A. Taiwo) – Divkovič (79. M. Bednár)'

Hlasy

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: „Dnes sme mali problém so zložením zostavy, lebo pre žlté karty nám chýbali Richtárech a Lupták. Vychádzali sme z pozornej defenzívy, no nedokázali sme sa dostávať do protiútokov. Cez polčas sme si povedali, že musíme ustáť tlak hostí, čo sa nám aj podarilo. Bohužiaľ prišla penalta a potom aj druhý gól, na ktorý sme už nedokázali odpovedať. Penalta bola prísna, ale rozhodca sa rozhodol tak, ako sa rozhodol.“

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: „Som hrdý na hráčov. Prvý polčas bol vyrovnaný, chceli sme hrať futbal, ale terén to nedovoľoval. Zlaté Moravce hrali dobre v obrane a dali krásny gól. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie, čo prinieslo obrat v skóre. Toto víťazstvo sme ubojovali.“

Slovan Bratislava s tesným triumfom

Líder doterajšieho priebehu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, ŠK Slovan Bratislava neprehral ani v záverečnom základnej časti a do nadstavbovej skupiny o titul vstúpi s nulou v kolónke prehier.

„Belasí“ v sobotu zvíťazili na ihrisku predposledného tímu tabuľky FK Senica 2:1 a pred dvojicou najbližších prenasledovateľov, MŠK Žilina a FC DAC 1904 Dunajská Streda, si udržali 14 bodový náskok.

V tíme trénera Martina Ševelu sa do listiny strelcov zapísali Moha a Marin Ljubičič, slovinský kanonier Andraž Šporar v 16. min nepremenil pokutový kop. Za Záhorákov v 40. min vyrovnal z pokutového kopu na priebežných 1:1 Marko Tešija.

Domáci boli v závere blízko vyrovnania na 2:2, ale Mihovil Klapan v nádejnej príležitosti prestrelil bránku.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)
Gól: 40. Tešija (z pok. kopu) – 1. Moha, 58. Ljubičič, ŽK: 15. Asmah, 39. El Moudane, 54. Deretti, 75. Tešija, 89. Krč – 39. Božikov, 66. Holman, 71. De Kamps, rozhodovali: Marhefka – Kováč, Jekkel, 1215 divákov
Senica: Taborda – Otrísal, Dias, Silveira Da Graca Kay, Asmah (44. Krč) – El Moudane (65. Klapan), Petshi – Azankpo (70. Castaňeda), Tešija, Deretti – E. Ramírez
Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, De Kamps (88. Guzmics) – Holman (69. D. Strelec) – Čavrič (74. Dražič), Šporar, Moha

Hlasy trénerov

Ricardo Chéu, tréner Senice: „Je ťažké hovoriť o zápase, ktorý mal toľko emócií. Z prvej šance sme inkasovali hneď gól. Nie je jednoduché vstúpiť takto do zápasu. Hrali sme proti tímu, ktorý je na 95% majstrom v tejto súťaži. Slovan má výborných a rozdielových hráčov. Po góle sme sa snažili lepšie kontrolovať zápas, vyrovnali sme z pokutového kopu. V druhom polčase sme kontrovali situácie, z ktorých sa Slovan snažil ťažiť – najmä z krídelných priestorov. Najväčšie príležitosti sme si v zápase vypracovali my, hlavne Deretti a Klapan. Z rohu sme neskôr inkasovali druhý gól. Taký je futbal. Viem, že nemáme najlepších hráčov, v posledných štyroch zápasoch som ale nevidel lepší tím po taktickej stránke, ako sme my. Teraz sa začína náš skutočný boj proti tímom, ktoré s nami budú súperiť o záchranu. Som si však istý, že s týmto prístupom sa nám podarí zachrániť v lige.“

Martin Ševela, tréner ŠK Slovan: „Náš úvod bol výborný. Prvá akcia a prvá strela na bránu okamžite znamenala gól. Držali sme opraty v rukách, nevyužili sme ponúknutú šancu v podobe pokutového kopu. Ak by sme dali na 2:0, bolo by to jednoduchšie. Súper vycítil šancu, následne sme išli do útlmu. Z ojedinelej šance v prvom polčase súper vyrovnal z pokutového kopu. Do druhého polčasu sme hráčov nabádali, aby hrali rýchlejšie. Trvalo nám to strašne dlho, navyše na veľa dotykov. Potrebujeme hrať na dva dotyky, ihrisko bolo výborne pripravené. V druhom polčase nám vyšla štandardná situácia, keď sa nám konečne podarilo skórovať aj zo štandardky. Tento gól znamenal tri body. Boli aj ďalšie šance, ktoré sme mohli využiť, finalizácia však nebola dostačujúca. Bolo to o jeden gól a súper cítil šancu. Musím uznať, že aj v našom pokutovom území bol trocha zmätok. Vedeli sme ale, že to nebude jednoduché. Sme radi, že sme si dnes pripísali ďalšie víťazstvo.“

Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Spartak Trnava