Otec trénuje Spartu Praha. Ščasný junior povedie Trnavu

27.12.2018 18:12
Trnava tréner ščasný.
Michal Ščasný. Autor:

Po avizovanom odchode českého lodivoda Radoslava Látala z pozície hlavného trénera FC Spartak Trnava prevezme mužstvo úradujúceho slovenského majstra v zimnej príprave a jarnej časti sezóny 2018/2019 jeho doterajší asistent a krajan Michal Ščasný.

„Veľmi si to vážim. Je to pre mňa česť. Odišli síce viacerí funkcionári a budeme pracovať v úspornejšom režime, ale Trnava je stále veľká Trnava,“ uviedol pre denník Šport nový tréner Spartaka, ktorému patrí 8. miesto s 21 bodmi po jesenných osemnástich odohraných kolách najvyššej súťaže Fortuna ligy.

Hoci v jesennej časti aktuálneho ročníka účinkoval klub v skupinovej fáze Európskej ligy, záver roka 2018 bol v „slovenskom Ríme“ turbulentný. Okrem spomenutého Radoslava Látala svoj odchod z trnavského tímu oficiálne ohlásili majiteľ klubu Vladimír Poór, prezident Dušan Keketi i generálny manažér Pavel Hoftych. Nového hlavného kouča Spartaka v zimnej príprave, ktorá štartuje 7. januára, nečaká jednoduchá úloha.

„Riešime zloženie realizačného tímu, ale aj kádra. Zostáva tréner brankárov Pavel Kamesch, kondičný tréner Dávid Moravec a doplní nás asistent, ktorého by sme mali poznať do začiatku prípravy,“ skonštatoval ďalej 40-ročný Michal Ščasný, ktorý študuje EURO Pro licenciu a štúdium ukončí v roku 2019. Jeho otec Zdeněk Ščasný je v súčasnosti kormidelníkom Sparty Praha.

Michal Ščasný v ostatných troch rokoch pracoval ako asistent trénera FK Senica, do Trnavy prišiel v lete a bol pravou rukou Radoslava Látala. Počas hráčskej kariéry bol obrancom Sparty Praha, Žižkova, účinkoval aj v belgickom klube Westerlo či v Tatrane Prešov. Po skončení aktívnej činnosti v spomenutej Senici spolupracoval s Tonom Caanenom a súčasný predseda predstavenstva klubu zo Záhoria ho chcel opätovne angažovať, v Senici mal mužstvu pomôcť ako tréner k záchrane v najvyššej slovenskej súťaži.

„Kontaktoval ma a spýtal sa, či nemám záujem o návrat. Poďakoval som sa, Trnava bola u mňa na prvom mieste,“ skonštatoval M. Ščasný.

FC Spartak Trnava bude mať od januára 2019 nový manažment. Pozíciu prezidenta klubu nahradí funkcia riaditeľa: stane sa ním Marek Ondrejka, ktorý dosiaľ pracoval ako PR a event manažér.

Pozíciu generálneho manažéra obsadí Marián Černý, ktorý bol šéfom mládeže, marketingu či koordinátor s UEFA – teraz bude mať na starosti športovú časť klubu. Športovo-technickým manažérom bude doterajší sekretár a vedúci mužstva Ivan Minárčiný, novým vedúcim mužstva bude doterajší kustód Martin Bohunický.

V kádri „andelov“ nastali zmeny. Marek Bakoš sa vrátil do Plzne, Jiří Kulhánek do Sparty Praha a Erik Jirka by sa mal hlásiť v srbskom Belehrade, keďže prestúpil do Crvenej zvezdy.

„Kulhánek prejavil záujem u nás na jar pokračovať. Po zranení sa na ihrisko vráti Jakub Rada, ktorý je na hosťovaní do konca sezóny. Inak sú hráči zmluvne viazaní. Je o nich interes a keď dostanú zaujímavú ponuku, zrejme odídu. Uvidíme, ako sa to utrasie. Káder je síce široký, ale pri výraznom odlive ho musíme doplniť,“ doplnil Michal Ščasný pre denník Šport.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
40,99
Kytica pre pána červené ruže a hypericum

Kytica pre pána červené ruže a hypericum

23,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk