Trnava v nadstavenom čase prišla o všetky body. Slovan doma iba remizoval

Futbalisti slovenského šampióna FC Spartak Trnava prehrali v sobotňajšom zápase 16. kola Fortuna ligy 2018/2019 s hráčmi FC Nitra 2:3.

24.11.2018 16:12 , aktualizované: 17:34
Vasil Božikov Foto: ,
Zľava: Vasil Božikov z ŠK Slovan a Dalibor Takáč z MFK Ružomberok.

Hostia viedli v „malom Ríme“ od 6. min, keď si dal vlastný gól Trnavčan Oliver Janso. „Andeli“ po zmene strán zvrátili skóre vo svoj prospech po zásahoch legionárov Vachtanga Čanturišviliho a Kubilaya Yilmaza, no posledné slovo v zápase mala Nitra.

Keď sa už zdalo, že Trnavčania oslávia jubilejný 800. zápas v najvyššej slovenskej súťaži víťazne, na začiatku nadstaveného času vyrovnal na 2:2 Abdulrahman Taiwo a v 96. min rozhodol o výhre hostí Jaroslav Machovec.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 – 16. kolo – sobota:

FC Spartak Trnava – FC Nitra 2:3 (0:1)
Góly: 56. Čanturišvili, 58. K. Yilmaz – 6. Janso (vlastný), 90.+ Abdulrahman Taiwo, 90.+ Machovec, ŽK: 38. Ghorbani, 42. Grendel, 86. Kulhánek – 55. A, Fábry, 63. Machovec, ČK: 90.+ Grendel (Trnava) po druhej ŽK, rozhodovali: Ziemba – B. Hancko, Benko
Trnava: Chudý – M. Oravec, Martin Tóth, Greššák, Janso (35. Ghorbani) – Schirtladze (89. L. Lupták), Kulhánek – Jirka, Grendel, Čanturišvili – K. Yilmaz (81. Miesenböck)
Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Pavol Farkaš, Ján Chovanec – Šimončič (61. Chobot), Charizopulos – Abdulrahman Taiwo, A. Fábry, Čeredničenko (71. Guláš) – Vestenický (61. Machovec)

Hlasy

Radoslav Látal, tréner Trnavy: „Prespali sme prvý polčas. Hrali sme bez dôrazu, zložito, jednoducho zle. V druhom polčase sme to preskupili, hra sa zlepšila, nepriaznivý stav sme otočili, no čo sa dialo v závere ťažko môžem hodnotiť. Je to v hlavách hráčov, oni si to musia medzi sebou vyrozprávať. Mohli sme inkasovať na 2:2, ale nie dvakrát.“

Ivan Galád, tréner Nitry: „Futbal je niekedy aj o šťastí. My sme ho dnes v závere mali, ale veľmi prajem mojim chlapcom toto víťazstvo, pretože nie sme v jednoduchej situácii. Vo štvrtok budeme držať palce Trnave v Európskej lige.“

Slovan naďalej bez prehry

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava doma na Pasienkoch remizovali s Ružomberkom 1:1 a v aktuálnom ročníku sú naďalej bez prehry. Hostia sa ujali vedenia koncom prvého polčasu, keď sa v drese „ruže“ presadil Kristi Qose.

„Belasím“ sa po zmene strán napriek hernej prevahe podarilo iba vyrovnať, keď jediná strela domácich do priestoru bránky v druhom polčase od Dávida Holmana zo 75. min skončila za bránkovou čiarou.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:1 (0:1)
Góly: 75. Holman – 44. Qose, ŽK: 66. J. Maslo, 90. R. Kružliak, 90.+ Macík (všetci Ružomberok), rozhodovali: Glova – Bobko, Ádám, 500 divákov
Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič (89. Saláta), De Kamps (66. V. Savičevič) – Dražič (79. D. Strelec), Holman, Moha – Čavrič
Ružomberok: Macík – Jonec, D. Kružliak, J. Maslo, F. Twardzik- Qose, M. Kochan – Gál-Andrezly, D. Takáč (77. Mustedanagič), T. Kostadinov (89. Kmeť) – Gerec (82. R. Kružliak)

Hlasy

Martin Ševela, tréner Slovana: „V úvode sme nepodali výkon, aký by som si predstavoval. Hrali sme zložito, nebola tam jednoduchosť. V 30. minúte sme zobrali opraty zápasu, paradoxne sme inkasovali z kontry. Do druhého polčasu sme vstúpili dobre, mali sme aktivitu počas celého dejstva. Boli tam náznaky šancí, mohli sme streliť víťazný gól, súper mohol rýchlostnými typmi potrestať našu otvorenosť. Myslím si, že remíza svedčí tomuto zápasu, aj súperi vedia hrať proti nám futbal na solídnej úrovni.“

David Holoubek, tréner Ružomberka: „Myslím si, že to bol kvalitný duel. Možno sme trocha sklamaní, mohli sme siahať po viac než jednom bode. Rešpektujeme však súpera s výbornými hráčmi a kvalitným trénerom. Remíza na trávniku tohto protivníka je dobrá, ďakujem hráčom, odpracovali to na maximum.“

Sereď remizovala so Žilinou

Futbalisti Serede na vlastnom trávniku remizovali s hráčmi Žiliny 1:1. V prvom polčase poslal zverencov trénera Jaroslava Kentoša do vedenia Jaroslav Mihalík, ktorý sa v 26. min presadil po prihrávke Michala Škvarku.

Žilinčanom sa však nepodarilo natiahnuť sériu piatich víťazstiev v rade vo všetkých súťažiach, keď po zmene strán zariadil remízu Denis Ventúra. Sereď v domácom prostredí v aktuálnom ročníku nebodovala iba raz, keď 25. augusta podľahla Podbrezovej 1:2.

Domáci po dnešnom dueli nenašli v lige premožiteľa v piatich stretnutiach v sérii, Žilinčania ťahajú sériu deviatich ligových duelov bez prehry.

ŠKF iClinic Sereď – MŠK Žilina 1:1 (0:1) – hralo sa v Nitre
Góly: 54. D. Ventúra – 26. J. Mihalík, ŽK: 30. Ulrich, 42. Ľ. Michalík, 81. Baéz, 88. D. Ventúra – 45.+ Fazlagič, 83. Škvarka, rozhodovali: Smolák – T. Somoláni, Poláček, 384 divákov
Sereď: Penksa – Sus, Ľ. Michalík, Menich, Hučko – Baéz, D. Ventúra – Gatarič, Richnák (87. Bilas), Ulrich (85. Ondong-Mba) – Morong (90.+ Mečiar)
Žilina: Holec – Anang, Kaša, Šušnjar, B. Sluka – Káčer, Fazlagič (71. Pečovský), Škvarka – J. Mihalík (78. Holúbek), Boženík (85. F. Balaj), I. Díaz

Michalovce ukoristili výhru v Senici

Futbalisti FK Senica podľahli svojmu súperovi MFK Zemplín Michalovce na domácej pôde 2:4. V prvom polčase sa už po deviatich minútach hry presadil Cheick Alan Diarra a poslal hostí z východu do vedenia.

Dva góly stihol za Seničanov do prestávky streliť Roberto Dias, na druhej strane sa však pred jeho druhým presným zásahom presadil aj Peter Kolesár a do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu 2:2.

V druhom polčase sa až v posledných šiestich minútach zrodili dva góly hostí, ktoré rozhodli o ich víťazstve. Víťazný presný zásah sa podarilo streliť striedajúcemu Sadamovi Sulleyovi v 84 min. Výhru Michaloviec poistil o tri minúty neskôr Lazarus Rota.

FK Senica – MFK Zemplín Michalovce 2:4 (2:2)
Góly: 17. a 39. R. Dias – 9. Ch. Diarra, 36. P. Kolesár, 84. Sulley, 87. Rota, ŽK: 72. Nirennold – 85. Rota, rozhodovali: Marhefka – M. Štrbo, E. Weiss, 470 divákov
Senica: Taborda – J. Kotula, R. Dias, Da Graca, Asmah (46. Nirennold) – Deretti, Tešija, Petshi, Zezinho – Castaňeda (68. Solano), Azankpo
Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Beskorovajnyj, Vojtko – Turík, Ch. Diarra (90. Kurminowski), S. Danko, I. Žofčák, P. Kolesár (80. Grič) – Vaščák (76. Sulley)

Hlasy

Frederico Ricardo, tréner Senice: “Futbal je taký. Vedeli sme, že Michalovce budú hrať v rozostavení 4–3–3 alebo 5–3–2, pripravovali sme sa na obe varianty počas týždňa. Celý prvý polčas sme prespali, urobili sme veľa chýb, inkasovali sme dva jednoduché góly. Podarilo sa nám skórovať zo štandardných situácií. Výsledok 2:2 bol pre nás prijateľný, cítil som, že dnes to nie je náš deň. Futbal občas prináša takéto situácie. V druhom polčase sme sa snažili vyhrať zápas, inkasovali sme po dvoch rýchlych protiútokoch. Gratulujem Michalovciam, dnes si zaslúžili zvíťaziť. Vyhrávame a prehrávame spolu, ďalší týždeň nás čaká zápas, ktorý sa pokúsime vyhrať.”

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: “Dnes odchádzame domov spokojní. Chlapcov musím za výkon pochváliť, do bodky plnili to, čo sme si v kabíne povedali. Po taktickej stránke sme zápas zvládli veľmi dobre. Vedeli sme, v čom je Senica nepríjemná. Prvý polčas sa hral lepší futbal, škoda našich inkasovaných gólov po štandardkách. V druhom polčase sme strelili dva góly, ktoré boli podľa môjho názoru zaslúžené.”

Zlaté Moravce tesne zdolali Podbrezovú

Futbalisti Zlatých Moraviec zvíťazili, keď na vlastnom trávniku zdolali hráčov Podbrezovej tesne 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 18. min Ewerton Paixao da Silva, ktorý technickou strelou spoza šestnástky prekonal Martina Kuciaka v bránke hostí.

Zlaté Moravce v lige zvíťazili po deviatich stretnutiach, keď predtým sa z víťazstva tešili ešte 25. augusta proti Michalovciam (2:0). Na druhej strane, hráči Podbrezovej vo Fortuna lige prehrali už šiesty zápas v sérii.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)
Gól: 18. Ewerton, ŽK: 26. Richtárech, 75. Čögley, 82. Banovič, 88. Karlík, 90.+ Duga – 15. Obročník, 36. A. Mojžiš, 78. Podstavek, 90.+ Magda, rozhodovali: J. Pavlík – P. Kováč, Žákech
Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč – Čögley, Práznovský, Banovič, M. Chren – Richtárech, Karlík – Dimitrijevič (81. Duga), Ewerton (89. Udeh), Brašeň – J. Švec (69. Ľ. Urgela)
Podbrezová: M. Kuciak – Magda, Bartoš, Podstavek, A. Mojžiš – Viazanko (68. Lepieš), Obročník, J. Sedláček, D. Leško – Voško (68. Matúš Mikuš), Bernadina

Hlasy

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: „Potrebovali sme víťazstvo, ktoré sme dosiahli typicky bojovným vionským spôsobom. Nechceli sme to otvárať, lebo sme vedeli, s kým máme do činenia. Pre nás je toto víťazstvo dôležité hlavne po psychickej stránke.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Obidve mužstvá očakávali veľmi ťažký boj, čo sa aj potvrdilo. Hralo sa o jeden gól, ktorý sa podarilo streliť domácim. Na situáciu pred gólom sa musím pozrieť, kedy Obročník dostal úder do hlavy, ale dúfam, že bude v poriadku.“

Trenčín po siedmich prehrách bodoval

Futbalisti Dunajskej Stredy remizovali s Trenčínom 0:0. Domáci mali počas zápasu územnú i streleckú prevahu, ale nepodarilo sa im prekonať brankára Libora Hrdličku. Od 18. minúty hrali presilovku po vylúčení Erhana Mašoviča, dostali sa k sedemnástim streleckým pokusom, no skóre zostalo nezmenené.

Smolu mali domáci najmä v 70. minúte, keď Christián Herc opečiatkoval žrď súperovej bránky.

Dunajská Streda len druhýkrát v sezóne vyšla strelecky naprázdno a nedokázala tak znížiť šesťbodové manko na bratislavský Slovan na čele tabuľky. Naopak, Trenčín po siedmich prehrách bodoval a so ziskom 18 bodov mu patrí ôsma priečka.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – AS Trenčín 0:0
ŽK: 49. M. Šulek, 58. Yem, 61. Skovajsa, 73. Hrdlička, ČK: 18. Mašovič (všetci Trenčín), rozhodovali: Chmura – Vorel, Roszbeck, 7777 divákov
Dunajská Streda: Jedlička – M. Vida, T. Huk, S. Koné, E. Davis (86. Bilenkyj) – M. Bednár (62. Šatka) – Divkovič (74. Tretiakov), Herc, Kalmár, K. Vida – Bayo
Trenčín: Hrdlička – Yem, M. Šulek, Mašovič, Skovajsa – El Mahdioui – Van Arnhem, Corryn (76. Paur) – Bukari (25. Kleščík), Antonio Mance (60. Čatakovič), Sleegers

Hlasy

Peter Hyballa, tréner DAC-u: „Dávam hosťom kompliment za bojovnosť a za defenzívnu prácu. Hlavne Sleegers mal v závere prvého polčasu obrovskú šancu. Úvod bol z našej strany dobrý, po červenej karte sa hra zmenila, aj nám chýbal pohyb. Do druhého polčasu sme urobili viaceré presuny, mali sme prevahu a veľa šancí. Pozitívne je, že tretíkrát za sebou sme uhrali na nulu, nedostali gól. Dnes lopta nechcela skončiť v sieti.“

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: „Bol to pre nás ťažký zápas, domáci mali od 20. minúty o jedného hráča viac, Dunajská Streda mala obrovské šance. Chalani dnes siahli na dno svojich síl. Náš zámer bol, aby sme boli pri zisku lopty aktívnejší, mali sme aj 2–3 náznaky, ale nepremenili ich. Bod je pre nás zlatý, hlavne v situácií, v akej sme.“

Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Spartak Trnava