Mizéria Trenčína pokračuje, prehral siedmykrát v rade. DAC tesne uspel

Futbalisti AS Trenčín si pripísali v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige už siedmu prehru v rade. Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča podľahli v myjavskom "domovskom" stánku hráčom MŠK Žilina 0:2 a neúspešne atakujú hornú šestku tabuľky. Žilinčania sú v laufe, neprehrali už ostatných osem ligových duelov.

10.11.2018 16:32 , aktualizované: 19:30

Hostia sa dostali do vedenia hneď z prvej vážnejšej príležitosti v 14. minúte, keď Škvarka v pokutovom území zužitkoval center Mihalíka. Po vyše polhodine hry viedli Žilinčania už o dva góly, náskok zvýšil Boženík, ktorý po centri autora otváracieho zásahu hlavou prekonal trenčianskeho brankára Hrdličku.

Trenčania si vyložené šance vypracovali až po zmene strán, žilinský brankár Holec si v 56. minúte poradil so strelou Corryna, o šesť minút neskôr Mance minul hlavou po centri Skovajsu. Domácim sa nepodarilo skórovať ani v zostávajúcom čase a utrpeli siedmu fortunaligovú prehru za sebou.

AS Trenčín – MŠK Žilina 0:2 (0:2)
Góly: 14. Škvarka, 33. Boženík, ŽK: 45. van Arnhem (Trenčín), rozhodovali: P. Hrčka – E. Weiss, G. Ádám, 415 divákov
Trenčín: Hrdlička – Yem (77. Umeh), M. Šulek, Mašovič, Skovajsa – El Mahdioui – van Arnhem (70. Zubairu), Corryn – Kvocera (67. Bukari), Antonio Mance, Sleegers
Žilina: D. Holec – Anang, Šušnjar, Kaša, B. Sluka – Káčer, Fazlagič, Škvarka (80. Králik) – J. Mihalík, Boženík (74. Holúbek), I. Díaz (88. M. Tomič)

Hrdinom DAC bol Bayo

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili na pôde Ružomberka 1:0.

Pod Čebraťom bol rušný úvod, v 7. minúte Twradzik prišiel o loptu a Vida sa sám rútil na Macíka, lenže v tutovej pozícii stroskotal na brankárovi Liptákov. Vzápätí Huk poslal nešetrne na trávnik Gála-Andrezlyho a videl žltú kartu. V 10. minúte po Kalmárovej hlavičke na ružomberskej bránkovej čiare loptu vykopol Twardzik.

Ružomberčan Ismar Tandir v súboji s Tomášom... Foto: TASR, Dušan Hein
Ismar Tandir, Tomáš Huk Ružomberčan Ismar Tandir v súboji s Tomášom Hukom z Dunajskej Stredy.

O chvíľu DAC zahrával z pravej strany štandardku a Davis donútil Macíka, aby loptu vytláčal spod brvna. V 16. minúte na druhej strane Daniel potiahol akciu po pravom krídle, pred bránkou síce našiel Tandira, lenže od útočníka MFK sa lopta akurát odrazila. Hostia pokračovali v aktivite, no k bezprostrednému ohrozeniu Macíka sa už nedostávali.

Liptáci ich aktivitu ustáli a v závere polčasu pohrozili. V 40. minúte po akcii Gála-Andrezlyho z prvej napriahol Daniel a iba tesne minul bránku. V 44. minúte v nádejnej pozícii hlavičkoval Tandir, ale len do stredu bránky, kde stál Jedlička.

Po zmene strán už domáci boli oveľa smelší než do prestávky a bola to veľká bitka dvoch tímov, ktoré išli na doraz. V 54. minúte si po zasekávačke skvelú streleckú parketu vnútri šestnástky hostí nahotoval Kochan, ale koncovka mu absolútne nevyšla. Hneď nato Dunajská Streda udrela, lopta, ktorú z ľavej strany vyslal Bayo, zaplachtila nad Macíkom a od vzdialenejšej žrdi sa odrazila do siete 0:1.

V 66. minúte Jedlička v miliónovej šanci vychytal Gála-Andrezlyho, po následnom rohovom kope tesne bránku DAC minula Tandirova hlavička. V 69. minúte K. Vida zahodil možnosť na zvýšenie vedenia, ktorú mu ponúkol Kalmár. V 73. minúte Macík spoza brvna vytiahol Kalmárovu strelu. Od 75. minúty „Ruža“ dohrávala s desiatimi mužmi, keď po druhej žltej karte dostal červenú Urdinov. Potom si už hostia tesné víťazstvo ustrážili.

MFK Ružomberok FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)
Gól: 55. Bayo, ŽK: 28. Urdinov, 33. Qose, 45.+ M. Kochan, 77. Gál-Andrezly – 9. T. Huk, 37. Záhumenský, 41. Kalmár, 61. S. Koné, 75. Herc, 77. Divkovič, 90.+ Jedlička, 90.+ Bayo, ČK: 75. Urdinov (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: I. Kružliak – B. Hancko, Štrbo, 1749 divákov
Ružomberok: Macík – Jonec, D. Kružliak, F. Twardzik, Urdinov – M. Kochan (61. Mustedanagič), Qose – E. Daniel, D. Takáč (61. T. Kostadinov), Gál-Andrezly – Tandir (82. Gerec)
Dunajská Streda: Jedlička – Záhumenský (46. M. Bednár), T. Huk, S. Koné, E. Davis – M. Vida – K. Vida (90.+ Šimčák), Herc, Kalmár, Divkovič (88. Bilenkyj) – Bayo

David Holoubek, tréner Ružomberka: „Ja sa na zápas musím pozerať z dvoch rovín. Bol to skvelý duel, ktorý sa musel páčiť aj divákom. Teraz tá druhá rovina, prehráte doma 0:1, máte mnoho šancí, dostanete červenú kartu z nedisciplino­vanosti. Ešte aj s deviatimi hráčmi v poli sa dal zápas otočiť. Stretnutie bolo o šanciach, možno sme si ich vypracovali viac než súper, ale neboli sme takí kvalitní, ako bolo treba. Súperovi stačila jedna príležitosť, aby krásnym gólom rozhodol zápas.“

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: „Čo sa týka slovenskej ligy, pre mňa to bol to zápas zásluhou oboch tímov. Stretnutie sme otvorili s rozostavením 4–3–3. Prvých dvadsať minút patrilo domácim, my sme sa z ich zovretia dokázali dostať. Mali sme aj šance, ale v tejto časti sme nehrali ten futbal, ktorý sme chceli. V druhom polčase sme urobili zmeny, preskupili sme aj rozostavenie na 4–2–3–1. Po góle sme stretnutie viac kontrolovali, ale aj domáci mali nebezpečné protiútoky.“

Šesť gólov v Podbrezovej

Futbalisti Senice zdolali domáich hráčov Podbrezovej 4:2. Gólovo bohatá bola najmä úvodná štvrťhodina. Skóre otvoril v 6. min obranca hostí Roberto Dias.

Už o tri minúty neskôr vyrovnal Dávid Leško, vzápätí vrátil „Záhorákom“ vedenie Jean Deretti. O ďalších 120 sekúnd skóroval chorvátsky stredopoliar Marko Tešija a v 64. min zvýšil náskok hostí už na 4:1 Désiré Segbé Azankpo.

Necelých dvadsať minút pred koncom stretnutia ešte vykresal iskričku nádeje pre domácich druhým gólom v dueli Dávid Leško, ale na viac sa už zverenci Mareka Fabuľu nezmohli. Senica zvíťazila v druhom súboji po sebe a v tabuľke poskočila na desiate miesto pred Michalovce.

FK Železiarne Podbrezová – FK Senica 2:4 (1:3)
Góly: 9. a 71. D. Leško – 6. R. Dias, 10. Deretti, 12. Tešija, 64. Azankpo, ŽK: 40. M. Baran (Podbrezová), rozhodovali: Pavlík – Tomčík, Borsányi, 857 divákov Zostavy:
Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Bartoš (16. Galčík, 63. Voško), Podstavek, Mojžiš – M. Baran, Obročník – Viazanko, J. Sedláček, D. Leško – Matúš Mikuš
Senica: Taborda – J. Kotula, R. Dias, Da Graca, Asmah – Deretti, Tešija (63. Otrísal), Petshi (87. Krč), Zezinho – Castaňeda (79. Alan Kováč), Azankpo