Jágr v kopačkách. Nestarnúci Pečovský vyrovnal rekord

16.09.2018 12:26
Viktor Pečovský, Reagy Ofosu
Viktor Pečovský v drese MŠK Žilina. Autor: ,

Futbalistu MŠK Žilina Viktora Pečovského po sobotňajšom stretnutí 8. kola Fortuna ligy v Trnave potešilo nielen víťazstvo 2:1 na trávniku úradujúceho slovenského majstra, ale aj skutočnosť, že so 404. štartom v najvyššej slovenskej súťaži sa vyrovnal doterajšiemu rekordérovi, už neaktívnemu Martinovi Poljovkovi.

„Mal som to trošku v hlave, ale nejako výrazne som to neriešil. Som však rád, že sa mi to podarilo – a navyše pri víťaznom zápase v Trnave so Spartakom. Verím, že ešte pridám nejaký štart a Martina prekonám,“ skonštatoval v rozhovore pre RTVS Pečovský, ktorý prišiel v sobotu večer na trávnik v 88. min a vystriedal kapitána MŠK Michala Škvarku.

Tridsaťpäťročný stredopoliar (nar. 24. mája 1983) mal pred sezónou 2018/2019 na konte 401 duelov v najvyššej domácej súťaži, v tomto fortunaligovom ročníku nastúpil na trávnik trikrát. Sobotňajším štartom proti Spartaku sa odpútal od Miroslava Barčíka (ten absolvoval 403 stretnutí, pozn.) a teraz figuruje po Poljovkovom boku, s ktorým sa dobre pozná aj z klubového účinkovania v Banskej Bystrici.

„S Martinom sme po zápase nekomunikovali, ešte počkám. Keď prekonám jeho rekord, tak sa mu ozvem. Zatiaľ sme na tom rovnako, nemám sa čím chváliť,“ uviedol s úsmevom Viktor Pečovský.

Bývalý slovenský futbalový reprezentant (v najcennejšom drese absolvoval 35 duelov a strelil 1 gól, pozn.) a účastník ME 2016 vo Francúzsku zostáva aj po svojich viac ako 400 ligových zápisoch skromný.

„Špeciálne nechcem vyzdvihnúť niektorý z duelov, v ktorých som nastúpil v našej najvyššej súťaži. Ja si vážim každý jeden zápas, lebo 404 stretnutí, to je naozaj pekné číslo. Som rád, že ich bolo toľko. Verím však tomu, že ešte nejaké štarty v lige pridám,“ poznamenal ďalej rodák z Čierneho Balogu, narodený v Brezne.

Viktor Pečovský v drese MŠK Žilina.
Viktor Pečovský v drese MŠK Žilina. Autor: SITA

Pečovský, ktorý ešte nepôsobil v zahraničí, by už skôr dosiahol rekordnú métu v počte štartov na domácej ligovej scéne, pribrzdilo ho však vážne zranenie – zlomenina nohy. Po dlhšej prestávke i liečbe sa niekdajšia opora žilinského mužstva s pravidelnou 90-minútovou porciou v stretnutiach dostáva v súčasnosti na hraciu plochu zväčša iba z lavičky náhradníkov.

„Samozrejme, že to vnímam. Je to pre mňa nová situácia, ale to nič. Dôležité je, že pomáham chalanom. Aj z lavičky, keď nastúpim, ale predovšetkým v tréningovom procese sa im snažím poradiť. Verím tomu, že moja šanca ešte príde a využijem ju.“

Šikovný defenzívny záložník so stále výbornou kondíciou už v najbližšom ligovom zápase – v sobotu 22. septembra doma proti FK Senica – môže prekonať Martina Poljovku, pripísať si 405. duel a osamieť na čele poradia podľa počtu štartov futbalistov v najvyššej slovenskej súťaži.

„Budem čakať, ale nejdem nejako za tým, že to musím dosiahnuť čo najskôr. Verím však, že to dokážem,“ dodal pre RTVS Viktor Pečovský, ktorý v spomenutých 404 zápasoch strelil 16 gólov.

#Viktor Pečovský #mšk žilina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

56,99
Flower box čierny šesťhran červené ruže

Flower box čierny šesťhran červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk