Trénerovi Trenčína zastavili činnosť na dva týždne. Dostal aj pokutu 1500 eur

10.08.2018 19:22
Ricardo Moniz
Ricardo Moniz. Autor: ,

Tréner futbalistov AS Trenčín Ricardo Moniz, ktorý priviedol vo svojich zverencov na ihrisku k vysokému víťazstvu nad holandským Feyenoordom Rotterdam 4:0 v prvom zápase 3. predkola Európskej ligy, má od disciplinárnej komisie SFZ pozastavený výkon funkcie na dva týždne a zaplatí pokutu 1500 eur. Informuje o tom oficiálna internetová stránka SFZ v novej úradnej správe.

„Disciplinárna komisia berie na vedomie ospravedlnenie Ricarda Moniza z neúčasti na zasadnutí DK a písomné stanovisko menovaného, doručené dňa 8. augusta 2018 a za hrubé nešportové správanie voči delegovanej osobe a pozápasovým vyjadreniam počas stretnutia 2. kola Fortuna ligy AS Trenčín – MFK Ružomberok mu uložila disciplinárne sankcie – pozastavenie výkonu funkcie na dva týždne a finančnú pokutu 1500 eur, a to od 30. júla 2018,“ uvádza sa v rozhodnutí „disciplinárky“ na webe SFZ.

Po spomenutom stretnutí 2. kola najvyššej slovenskej súťaže na „domácom“ štadióne v Myjave proti Ružomberku sa 54-ročný holandský kouč trenčianskeho mužstva cítil byť poškodený. Hlavný arbiter Boris Marhefka vylúčil dvoch hráčov AS Martina Šuleka i Osmana Bukariho, nariadil pokutový kop proti Trenčínu a Moniza aj vykázal na tribúnu.

Kouč AS, ktorý sa domnieva, že arbiter nerozhodoval spravodlivo, po spomenutom júlovom dueli s Ružomberokom okrem iného poznamenal: „Niečo je za tým a ja zistím čo. Toto nesúvisí s futbalom. Možno mu niekde zaplatili, ja neviem. Toto nie je normálne, nikdy som to nevidel. Vždy chceme s Trenčínom ukázať to najlepšie, na Slovensku i v Európe. Za tým, čo sa teraz stalo, je rozhodne niečo, čo nesúvisí s futbalom.“

#AS Trenčín #Disciplinárna komisia SFZ #Ricardo Moniz
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
44,99
Kytica Letana 11

Kytica Letana 11

44,99
Flower box červená kocka "M" červené ruže

Flower box červená kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk