DAC fantastickým spôsobom otočil duel v Nitre. Slovan vyhral v Michalovciach

Futbalisti Nitry proti Dunajskej Strede (2:3) v nedeľňajšom zápase 3. kola najvyššej slovenskej súťaže nedokázali zužitkovať dvojgólové vedenie a vynovený Štadión pod Zoborom nepokrstili víťazstvom.

05.08.2018 21:06
Nitra, DAC Foto: ,
Na snímke vľavo Abdulrahman Taiwo (Nitra) a Souleymane Kone z DAC.
debata (3)

Domáci Nitrania pred zrakmi 6672 divákov v 58. min viedli 2:0 po zásahoch Miloša Šimončiča a Tomáša Vestenického, ale v 62. min sa dostal na ihrisko slovenský reprezentant Erik Pačinda a rozhýbal hostí k obratu.

Samotný Pačinda tri minúty po svojom príchode strelou spoza pokutového územia najprv znížil na 1:2, niekoľko momentov po tom vyrovnal Vakoun Issouf Bayo a dielo skazy dokonal po rohovom kope v samom závere druhým gólom v zápase Bayo.

Kým Nitra si stále nepripísala prvé body v sezóne, Dunajská Streda je s plným počtom bodov na druhom mieste o skóre za rovnako suverénnym Slovanom Bratislava.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 – 3. kolo – nedeľa:

FC Nitra – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (1:0)
Góly: 44. Šimončič, 58. Vestenický – 69. a 90.+ Bayo, 65. Pačinda, ŽK: 17. T. Kóňa, 38. Šimončič, 82. Abdulrahman Taiwo – 51. Herc, 84. Kalmár, rozhodovali: R. Kružliak – Mókoš, F. Ferenc, 6672 divákov
Nitra: Hroššo – Kuník, Pavol Farkaš, R. Križan, J. Chovanec – Šimončič (66. Machovec), T. Kóňa – Abdulrahman Taiwo, A. Fábry (85. Charizopulos), Kotrík (75. Steinhübel) – Vestenický
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, S. Koné, Šimčák – M. Vida (62. Pačinda), T. Huk, Kalmár – Herc – K. Vida (81. Divkovič), Ba­yo

Hlasy

Ivan Galád, tréner Nitry: „Futbal prináša emócie. Pre divákov väčšinou pozitívne. Jednému mužstvu radosť, druhému smútok. My sme veľmi smutní. Hráči túžili zvíťaziť. Za stavu 2:0 sme chceli zápas zvládnuť. Tri góly doma nesmieme dostať. Veľmi mi je ľúto chlapcov, ktorí sú smutní. Ako sme sa pripravil my a súper, tak by sa mali pripraviť aj iní.“

Peter Hyballa, tréner DAC: „Veľký kompliment musím dať Ivanovi Galádovi a jeho chlapcom. Odohrali výborný zápas s výbornou defenzívnou organizáciou. Posledných 20 minút zápasu sa hralo ako na Divokom západe, hralo sa hore dole. Ako sme vyhrali my, tak mohla vyhrať aj Nitra. V poslednej sekunde sa nám podarilo so šťastím skórovať. Prvý polčas bol z našej strany výborný, ale napriek tomu sme inkasovali gól. Na začiatku druhého polčasu sa nám stalo to isté, ale výborne sme na to zareagovali. Hráči ukázali skvelú mentalitu. Na lavičke sme mali žolíka Pačindu. Išli sme do risku a som šťastný, že máme ďalšie víťazstvo. Ďakujeme aj naším fanúšikom.“

Slovan Bratislava zvíťazil v Michalovciach

Futbalisti Slovana Bratislava sa víťazne naladili na štvrtkový úvodný duel 3. predkola Európskej ligy proti rakúskemu Rapidu Viedeň, keď zvíťazili na ihrisku Michaloviec 2:1.

„Belasí“ sa dostali do vedenia už v 6. min zásluhou Filipa Hološka, ktorý využil kolmú prihrávku od Dejana Dražiča. Zverenci trénera Miroslava Ševelu viedli v 25. min už 2:0, na konci rýchleho brejku bol Ricky van Haaren.

Domáci mali šancu na kontaktný gól v 33. min, ale José Carrillo netrafil dobre loptu. Podarilo sa im to až v samom závere z kopačky Sadama Sulleya, ale jeho gól mal iba kozmetický charakter. Slovan sa s plným počtom bodov sa vrátil na čelo ligovej tabuľky.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)
Góly: 90.+ Sulley – 6. Hološko, 25. Van Haaren, ŽK: 35. I. Žofčák, 75. J. Carrillo – 68. Savičevič, rozhodovali: P. Hrčka – Vorel, Žákech, 2226 divákov
Michalovce: Kira – Vojtko, J. Carrillo, Kavka, Rota – M. Bednár – Vaščák (86. Kolesár), I. Žofčák (81. Haratjunjan), Turík (54. Kurminowski), Ch. Diarra – Sulley
Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, Božikov, Suchockij – Bajrič (86. D. Hrnčár) – Van Haaren (65. Laczko), V. Savičevič (73. Strelec) – Hološko, Cmiljanič, Dražič

Hlasy

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Ja môžem svojim chlapcom len poďakovať, dnes podali fakt vynikajúci výkon. Súper vyťažil z minima maximum. Škoda toho, urobili sme jednu chybičku a súper hneď išiel do vedenia. Keď pustíte takého súpera, ako je Slovan, do takých šancí, ako mal, tak musíte rátať s tým, že ich využije. V druhom polčase sme sa vzchopili, snažili sme sa streliť gól, ktorý ale prišiel neskoro. Škoda, že neprišiel skôr. Musím spomenúť v zápase veľa sporných momentov zo strany rozhodcov, ale ďalej sa k tomu vyjadrovať nechcem.“

Martin Ševela, tréner Slovana: „U nás dostali priestor viacerí hráči, ktorí doteraz nemali takú minutáž. Ja som veľmi rád, že sa svojej šance chytili, či už sa to týka Hološka alebo van Haarena, ktorí boli góloví. V druhom polčase nás súper zavrel, no nakoniec sme to udržali. Akurát ma mrzí, že sme dostali gól v nadstavenom čase, ktorý byť nemusel. Bolo to pre nás dôležité víťazstvo a teraz sa môžeme sústrediť na štvrtkový zápas s Rapidom Viedeň.“

Trenčín si hladko poradil so Sereďou

Futbalisti Trenčína sa úspešne naladili na duel s Feyenoordom Rotterdam v 3. predkole Európskej ligy hladkou výhrou 5:1 nad Sereďou.

Skóre otvoril po štandardnej situácii Joey Sleegers a ešte do prestávky sa ďalekonosnou strelou presadil ďalší Holanďan Aschraf El Mahdioui. Po prestávke zvýšil na trojgólový rozdiel jeden z trojice Nigérijčanov v základnej zostave Trenčína Emeka Umeh, ktorý sa ocitol pred brankárom Penksom úplne sám.

Nepriaznivý výsledok pre Sereď potom upravil chorvátsky legionár Nikola Gatarič, no domáci mali aj naďalej hlad po góloch. Do streleckej listiny sa v samom závere zapísali ešte aj striedajúci Hamza Čatakovič a druhýkrát v zápase Sleegers. Nováčik zo Serede tak až v treťom zápase sezóny vyšiel bodovo naprázdno.

AS Trenčín – ŠKF iClinic Sereď 5:1 (2:0)
Góly: 23. a 90. Sleegers, 37. El Mahdioui, 54. Umeh, 89. Čatakovič – 64. Gatarič, ŽK: 58. Azango – 11. Mečiar, 51. T. Hučko, rozhodovali: Ziemba – Benko, Borsányi
Trenčín: Šemrinec – Yem, Van Arnhem, Lawrence, Skovajsa – Zubairu (62. Čatakovič), El Mahdioui, Ubbink – Sleegers, Umeh (85. Antonio Mance), Azango (62. Kadák)
Sereď: P. Penksa – Sus, Djiby Ba, Ľ. Michalík, Mečiar (46. Hučko) – Ventúra, Adekuoroye, Baéz (25. Gatarič), Ľ. Ulrich (80. Militosjan) – Morong, Richnák