Žilina a Trnava tesne uspeli, po obrate oslavuje prvú výhru aj nováčik zo Serede

Futbalisti Žiliny zvíťazili 2:1 nad Nitrou v stretnutí 2. kola Fortuna ligy. Pre obe družstvá to bol prvý súťažný duel v ročníku 2018/2019, ich stretnutia z 1. kola odložili.

28.07.2018 20:32 , aktualizované: 21:50
Róbert Boženík Foto: ,
Strelec druhého žilinského gólu Róbert Boženík.

Žlto-zeleným sa podarilo streliť svoj úvodný gól v ročníku už v 13. min, keď po centri Jakuba Holúbka skóroval Michal Škvarka. Tím spod Zobora sa nezlomil a už v 32. min vyrovnal skóre.

Druhé kolo Fortuna ligy Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Tréner slovenskej mužskej futbalovej...

Rovnako po kvalitnom pase, tentokrát od Matúša Kuníka, zamieril presne Andrej Fábry. Už o minútu mohli ísť hostia dokonca do vedenia, no osamoteného Abdulrahmana Taiwa pred bránkou vychytal Dominik Holec.

O víťazný gól Žiliny sa napokon postaral 18-ročný debutant v lige Róbert Boženík, ktorý sa dostal k lopte po autovom vhadzovaní a jeho tečovaná strela z 54. min skončila v sieti.

MŠK Žilina – FC Nitra 2:1 (1:1)

• Góly: 13. Škvarka, 54. Boženík – 32. A. Fábry, ŽK: 66. Káčer, 79. Holúbek – 45.+ R. Križan, 71. A. Fábry, rozhodovali: Smolák – Borsányi, Špivák, 2036 divákov
  • Žilina: D. Holec – Anang, Kaša, Králik, Holúbek – Škvarka, Fazlagič, Káčer, – L. Jánošík (77. Vallo), Boženík (73. Balaj), J. Mihalík (88. Sluka)
  • Nitra: Hroššo – Kuník, Pavol Farkaš, R. Križan, J. Chovanec – Šimončič (83. Charizopulos), T. Kóňa – Abdulrahman Taiwo, A. Fábry, Chobot (54. Steinhübel) – Vestenický (68. Kotrík)

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: „Nitra mala lepší vstup do zápasu, v prvej desaťminútovke bola aktívnejšia. Strelený gól nám pomohol, naštartoval nás k lepšiemu úseku zápasu a vytvorili sme si šance, škoda, že sme ich nepremenili. Po inkasovanom góle sa hra vyrovnala, Nitra prevzala iniciatívu. V druhom polčase nám pomohol strelený gól Boženíka, za výkon, ktorý podal, si to zaslúžil a bol odmenený. Potom sa Nitra tlačila dopredu, my sme zápas takticky uhrali. Som veľmi rád za víťazstvo a za to, že som videl v tíme túžbu po výhre, bojovnosť, tímovosť a na tom budeme stavať aj v ďalších stretnutiach. Verím, že urobíme všetko pre to, aby sme sa v ďalšom zápase ešte zlepšili.“

Ivan Galád, tréner Nitry: „Dali sme si pred sezónou dva ciele. Prvým bolo hrať inak ako v minulej sezóne. Chceme hrať aktívnejšie, ofenzívnejšie, vytvárať si šance. Druhým cieľom bolo bodovať. Prvý cieľ sme čiastočne splnili, lebo mali sme v Žiline tri veľké šance, ale nepremenili sme ich. Prehrali sme, odchádzame smutní, ale o to viac sa budeme v týždni snažiť, aby sme v domácom zápase pred našimi divákmi na novom štadióne bodovali.“

Jediným strelcom Trnavy Vlasko

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili nad hráčmi FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 v stretnutí 2. kola. Jediný gól duelu strelil v 60. min Ján Vlasko z pokutového kopu.

„Andeli“ si po prehre so Senicou 0:1 v úvodnom ligovom kole pripísali do tabuľky prvé body, Zlaté Moravce-Vráble v aktuálnom ročníku Fortuna ligy ešte nebodovali. V prvom kole nestačili hráči ViOnu na futbalistov Slovana Bratislava, „belasým“ doma podľahli 1:4.

FC Spartak Trnava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)

• Gól: 60. Vlasko (z pok. kopu), ŽK: 56. Brašeň, 89. Duga (obaja Zlaté Moravce-Vráble), rozhodovali: A. Somoláni – Vorel, P. Jánošík, 3815 divákov
  • Trnava: Rusov – A. Kadlec, Hladík, Godál, Janso – Martin Tóth, L. Lupták (46. Dangubič) – Jirka, Š. Pekár (46. E. Grendel), Miesenböck – Vlasko (79. A. Sloboda)
  • Zlaté Moravce-Vráble: A. Chovan – Dimitrijevič (80. J. Švec), Udeh, Banovič, Chren – Duga, Brašeň (67. Casado) – Orávik, Ďubek (67. Richtárech), Ewerton Paixao da Silva – Ľ. Urgela

Radoslav Latál, tréner Trnavy: „Získali sme dôležité tri body, aj keď sme boli oslabení o zranených Egha a Greššáka. Chceli sme dnešný zápas zvládnuť, ale je zložité hrať súčasne Ligu majstrov aj domácu súťaž. Našu hru v druhom polčase oživili Dangubič aj Grendel. V utorok nás čaká futbalový sviatok, chceme si to užiť a preto sme dnes nehrali v kompletnej zostave.“

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: „Z dnešného zápasu sme mali vyťažiť viac, pretože viem, ako je to hrať v dvoch súťažiach. Trnava však má dosť široký káder na to, aby takéto zápasy zvládla. Mojim hráčom nemám dnes čo vyčítať, hoci nepremenili štyri dobré šance. S ich hrou som bol spokojný.“

Sereď po historickom víťazstve na čelo

Sereď sa už v 2. kole dočkala premiérového víťazstva vo Fortuna lige. V prechodnom domove na Myjave zvíťazila nad Senicou 2:1.

Záhoráci viedli po prvom polčase, keď v jeho závere utiekol obrancom Ségbé Azankpo a otvoril skóre. Nováčik otočil vývoj duelu vo svoj prospech v záverečnej pätnásťminútovke. V 75. min vyrovnal bývalý hráč Podbrezovej, Trnavy či Trenčína Aldo Baéz a víťazný gól vsietil z ťažkého uhla Chorvát Nikola Gatarič.

Sereď sa minimálne na jeden deň dostala na čelo tabuľky slovenskej najvyššej súťaže.

ŠKF iClinic Sereď – FK Senica 2:1 (0:1)

• Góly: 75. Baéz, 79. Gatarič – 43. Ségbé Azankpo, ŽK: 77. Baéz, 84. Ľ. Ulrich 90.+ P. Penksa – 73. Ségbé Azankpo, rozhodovali: Dohál – Hrmo, Poláček
  • Sereď: P. Penksa – Menich, Djiby Ba, Ľ. Michalík, Mečiar – Ventúra (78. Pankaričan), Baéz – Ľ. Ulrich, Gatarič (81. T. Hučko), Morong – Militosjan (46. Richnák)
  • Senica: Taborda – J. Herrera (46. Alan Kováč), Otrísal, R. Dias, J. Kotula – Solano (80. Cuadros), Zezinho, Krč (86. L. Kučera) – Castaňeda, Tešija, Ségbé Azankpo

Michal Gašparík, tréner Serede: „Začiatok sme si predstavovali inak, chceli sme hrať aktívnejšie, ale hostia nás zaskočili svojou hrou. Potom sme sa oťukali a dominovali sme. Na konci polčasu sme dostali gól po chybe, v druhom sme chceli vyrovnať a silou vôle sa nám to podarilo. S nasadením a bojovnosťou sme spokojní. Pred týždňom sme získali prvý bod, teraz prvú výhru. Tak som zvedavý, čo príde o týždeň.“

Ton Caanen, tréner Senice: „Myslím si, že remíza by zápasu svedčala viac, to isté som tvrdil aj minulý týždeň. Mal nás viac nakopnúť gól, ktorý sme strelili na konci prvého polčasu. V druhom nám chýbala motivácia. Napriek tomu sme si bod zaslúžili. Ale verím, že naše úspechy prídu.“

Viac na túto tému: #mšk žilina #Spartak Trnava #FC Nitra #ŠKF Sereď