O pohárovú miestenku si to rozdajú Žilina a Trenčín. Nitra odišla s debaklom

Poslednú pohárovú miestenku pre sezónu 2018/2019 získajú z najvyššej slovenskej futbalovej súťaže AS Trenčín alebo MŠK Žilina.

23.05.2018 19:30
Samuel Mráz Foto: ,
Radosť Samuela Mráza zo Žiliny v zápase proti Nitre.

Spomenuté kluby uspeli v stredajšom semifinále národného play-off o účasť v budúcosezónnej edícii Európskej ligy. Trenčania do nedeľňajšieho finále postúpili triumfom nad Ružomberkom 4:2, Žilinčania si doma poradili s Nitrou 5:0.

Rozhodujúci zápas, ktorý rozhodne o poslednom slovenskom účastníkom EL 2018/2019, sa uskutoční v nedeľu 27. mája o 17.20 h v Žiline.

Už skôr si pohárové miestenky vybojovali FC Spartak Trnava (1. predkolo Ligy majstrov), ŠK Slovan Bratislava a FC DAC 1904 Dunajská Streda (oba kluby 1. predkolo Európskej ligy).

Trenčín otočil duel s Ružomberkom

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili 4:2 nad hráčmi MFK Ružomberok. Po I. polčase viedli hosťujúci Ružomberčania, za ktorých skórovali Michal Jonec z pokutového kopu a Peter Gál-Andrezly, domáci skórovali iba raz zásluhou Giorgiho Beridzeho. Gruzínsky legionár vyrovnal v 61. min na 2:2 a v 72. min poslal Trenčanov do vedenia Hilary Gong. Konečnú podobu výsledku dal v 82. min útočník Hamza Čatakovič.

AS Trenčín – MFK Ružomberok 4:2 (1:2)
Góly: 22. a 61. Beridze, 72. Gong, 82. Čatakovič – 12. Jonec (z pok. kopu), 28. Gál-Andrezly, ŽK: 11. El Mahdioui, 30. M. Šulek, 48. Čatakovič, 63. Van Arnhem – 32. Kochan, 32. P. Maslo, 44. E. Daniel, 63. Kupec, rozhodovali: Chmura – Mókoš, Hrmo, 1 554 divákov
Trenčín: Šemrinec – M. Šulek, Kleščík (6. Čögley), Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Beridze, Van Arnhem (76. Omar), Ubbink, Sleegers (46. Gong) – Čatakovič
Ružomberok: Macík – P. Maslo (83. Čurma), Menich, Jonec, Kupec – Qose (46. T. Kostadinov), Kochan – E. Daniel, D. Takáč (83. Haskič), Gál-Andrezly – Gerec

Hlasy

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: „Z našej strany bol prvý polčas bez iskry a ustráchaný. Čo sme si povedali v kabíne, na ihrisku neplatilo. Súper bol lepší a darovali sme im oba góly. V druhom polčase sme oživili ofenzívu príchodom Gonga. Využili sme šance, no výkon nespĺňal naše predstavy.“

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „Môžem povedať, že sme prišli s dobrou taktikou. Eliminovali sme silné stránky domácich. Z našej strany to bol festival zahodených šancí, ktoré musia končiť v bránke. Zápas mal mať opačný rezultát. My sme góly nedali, domáci áno a postupujú do finále.“

Žilina jednoznačne zdolala Nitru

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili 5:0 nad hráčmi FC Nitra. „Šošoni“ rozhodli o svojom triumfe už v I. polčase, do listiny strelcov sa dvakrát zapísal Samuel Mráz a jeden gól pridal Jakub Holúbek. V II. polčase pridal svoj druhý presný zásah v zápase Holúbek a hladký triumf Žiliny spečatil Miroslav Káčer.

MŠK Žilina – FC Nitra 5:0 (3:0)
Góly: 12. a 21. S. Mráz, 37. a 46. Holúbek, 55. Káčer, ŽK: 68. Kaša – 51. Kuník, rozhodovali: Ziemba – Bednár, Poláček
Žilina: Volešák – Chvátal (72. Vallo), Kaša, Králik, D. Hancko – Káčer, Pečovský, I. Díaz (56. F. Balaj) – J. Mihalík (56. L. Jánošík), S. Mráz, Holúbek
Nitra: Hroššo – Fabiš (46. Charizopou­los), Niba, R. Križan, Chovanec – Šimončič (67. A. Fábry), T. Kóňa (46. Kotrík) – Kuník, Militosjan, Machovec – Vestenický

Hlasy

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: „Chlapci odviedli dobrú tímovú prácu. Podarilo sa im rýchlo otvoriť súpera, ktorý mal svoj zámer, ale nám sa ho podarilo strelenými gólmi nabúrať. Chlapcom potom futbal chutil, najmä v prvej časti. Máme za sebou polčasovú prácu, čaká nás ešte zápas o všetko. Teším sa z víťazstva, zápas nebol jednoduchý. Verím, že chalani budú nastavení na nedeľu dobre a spolu urobíme posledný, veľmi podstatný krok. Sme v cieľovej rovinke a verím, že po dlhom, päťročnom maratóne, budeme vedieť v závere zašprintovať. Pokiaľ budeme pozorní a budeme po úspechu túžiť, zvládneme to. Nitra mala dobrú sezónu, gratulujem jej a prajem všetko dobré.“

Ivan Galád, tréner FC Nitra: „V športe treba niekedy uznať kvality súpera. Žilina hrala dnes výborne, bola po všetkých stránkach lepšia a zaslúžene vyhrala. Prajem jej veľa šťastia v ďalších zápasoch.“

Viac na túto tému: #mšk žilina #AS Trenčín #MFK Ružomberok #FC Nitra