Žilina otočila zápas v Trenčíne a drží si štvrtú priečku

, 06.05.2018 17:34, aktualizované: 17:44
Žilina, AS Trenčín
Brankár Žiliny Miloš Volešák zasahuje počas zápasu s Trenčínom. Autor: ,

Futbalisti Žiliny zvíťazili 2:1 nad Trenčínom v nedeľňajšom stretnutí 8. kola nadstavbovej časti skupiny o titul Fortuna ligy. Žilina je v tabuľke štvrtá, o tri body za Slovanom Bratislava.

AS Trenčín – MŠK Žilina 1:2 (1:0)

• Góly: 35. Čatakovič 56. Holúbek, 74. Mráz, ŽK: El Mahdioui Chvátal, Kubík. Rozhodovali: Ziemba Somoláni, Poláček, 1616 divákov.
  • Trenčín: Šemrinec Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa El Mahdioui Gong (62. Kvocera), Paur (81. van Arnhem), Ubbink, Beridze (72. Azango) Čatakovič
  • Žilina: Volešák Chvátal, kaša, Hanck, Kubík Káčer, Pečovský, Škvarka (90. Králik) Mihalik, Mráz (87. Vallo), Holúbek (72. Balaj)

Zápas bol pre oba tímy dôležitý v boji o baráž Európskej ligy. Kto očakával gólové hody, zostal sklamaný. Domáci boli v úvode aktívnejším tímom. Beridze potiahol loptu až do šestnástky, ale Čatakovič ju nedokázal dostať za Volešákov chrbát.

V 12. min Gong prihral Čatakovičovi. Ten sa snažil obísť gólmana, no z veľkého uhla už nedokázal presne nacentrovať. Mierna prevaha Trenčanov vyústila do vedúceho gólu v 35. minúte. Beridzeho neodzbrojila dvojica brániacich súperov a pripravený Čatakovič strelou k žrdi nedal Volešákovi žiadnu šancu.

Žilinčania v druhom polčase pridali na obrátkach. Veľkú príležitosť vypracoval v 53. min Káčer pre Holúbeka, ktorý sa oprel do lopty, no jeho pokus obrana zblokovala. O dve minúty sa už hostia radovali z vyrovnania. Mihalík našiel prihrávkou v šestnástke Hoúbeka, ktorý strelou z voleja prekonal Šemrinca. Trenčianske náznaky šancí zostali nevyužité, a tak udrelo na opačnej strane.

Pätnásť minút pred koncom zápasu chyboval Kleščík a Mráz strelou pod brvno pridal svoj sedemnásty gól v aktuálnej sezóne. O tri minúty mal vyrovnanie na hlave El Mahdioui, ale po rohovom kope netrafil priestor brány. Žilina si napokon odviezla zo Sihoti všetky body.

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: Prvý polčas bol z našej strany aktívnejší. Vstup do zápasu sme mali slušný. Vypracovali sme si menší tlak. Potom sa hra vyrovnala, hoci sme mali opticky navrch. Strelili sme gól, no súper mohol z kontier vyrovnať. V druhom polčase nás Žilina zvýšenou aktivitou dostala pod tlak. Snažili sme sa streliť druhý gól, čo sa však nepodarilo. Po vyrovnaní nás zatlačila a druhý víťazný gól sa im podarilo streliť.

Adrián Guľa, tréner Žiliny: Zápasy s Trenčínom bývali otvorené. Dnes sme k tomu pristúpili inak. Prvý polčas sme sa zdali byť opatrní. Do 35. min nám chýbala väčšia odvaha v ofenzíve. V druhom polčase sme boli aktívnejší, vyrovnali sme a nabrali nové sily. Chlapci zápas zvládli a za druhý polčas sme si víťazstvo zaslúžili.