Skupina o udržanie: Senica zvýšila náskok pred posledným Prešovom

Futbalisti Senice doma zvíťazili 3:1 nad Zlatými Moravcami v sobotňajšom stretnutí 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie, zlepšili si pozíciu v súboji o záchranu.

05.05.2018 19:41

Troma gólmi sa v drese Záhorákov zaskvel Kolumbijčan Frank Andersson Castaňeda Vélez. Senica na predposlednej priečke zvýšila svoj náskok pred Prešovom na tri body. Stále má šancu skončiť aj na 10. mieste a vyhnúť sa baráži, práve za Zlatými Moravcami je o päť bodov.

Fortuna liga – skupina o udržanie – 8. kolo:

FK Senica – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:1 (2:1)

• Góly: 13., 45. a 90.+ Castaňeda – 40. Ewerton Paixao da Silva, ŽK: 36. Chacón, 59. Ranko, 63. Zezinho – 47. Pintér, ČK: 44. J. Kotula (Zlaté Moravce), rozhodovali: A. Somoláni – Peter Kováč, Žákech, 793 divákov
  • Senica: D. Holec – Ranko, Práznovský, Villarraga – J. Herrera, Zezinho (84. L. Ľupták), Richtárech, Cuadros (74. Krč), Brašeň – Chacón (66. Vaščák), Castaňeda
  • Zlaté Moravce-Vráble: Čočišvili – M. Nikolič, Pintér, Chren, J. Kotula – Bariš (78. Cléber), Harba, Orávik, Ewerton Paixao da Silva – Bartolomeu (70. Duga) – Ľ. Urgela (46. Pleva)

Ton Caanen, tréner Senice: „Hra bola otvorená od začiatku, tímy hrajú, chcú niečo dokázať. Začiatok zápasu bol veľmi pomalý, ale ako sme dali prvý gól, dalo nám to viac sebavedomia. Mali sme ďalšie príležitosti, ktoré sme bohužiaľ nepremenili a súper dokázal vyrovnať. Z psychologického hľadiska bolo dobré, že sme dokázali v poslednej minúte prvého polčasu strhnúť vedenie znovu na našu stranu. V druhom polčase sme chceli hrať kombinačnú hru, lenže bolo tam veľa dlhých lôpt, ktoré neboli úspešné. V zápase sme mali ďalšie šance, mohli sme vyhrávať 3:1, čím by spadla z nás nervozita, no nestalo sa tak. Gól sme dosiahli až v samom závere, keď hral súper vabank. Chcel by som pochváliť mojich hráčov, ktorí už tretí zápas po sebe dokázali vyhrať. Teraz by sme sa chceli sústrediť na ďalší zápas, do ktorého chceme dať všetku našu energiu.“

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: „V prvom rade gratulujem Senici k dôležitému víťazstvu. Musím byť optimista, máme pred sebou dva zápasy, potrebujeme ešte jeden bod. Dnes sme ten bod chceli získať, myslím si, že sme mali celkom dobrý vstup do zápasu, ale potom z prvej akcie Senice padol gól. Podarilo sa nám vyrovnať, boli sme aktívni, ale trochu nás dala do kolien posledná minúta prvého polčasu, ťažko sa k tomu vyjadrovať. Druhý polčas sme boli lepší, hrali sme vabank, chceli sme vyrovnať. V nadstavenom čase nepochopiteľná strata a bolo 3:1. Ešte raz gratulujem Senici, my musíme uhrať jeden bod najlepšie v najbližšom zápase.“

Prešov získal s Podbrezovou bod

Futbalisti Prešova získali bod za remízu s Podbrezovou 1:1 v zápase 8. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie.

Hralo sa na ich detašovanej domácej pôde v Poprade. Hostia viedli gólom Stjepa Njireho z 33. min, no štyri minúty pred koncom vyrovnal Christopher Maduka Udeh. Tatran je na poslednej priečke v tabuľke o tri body za Senicou.

1. FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:1) – hralo sa v NTC Poprad

• Góly: 86. Udeh – 21. Njire, ŽK: 36. Streňo, 39. D. Keresteš, 62. Bartek, 78. Luberda, 90.+ Udeh – 41. Krivák, 73. Viazanko, 75. D. Leško, rozhodovali: Glova – Lieskovský, Štrbo, 260 divákov
  • Prešov: P. Lukáč – Bartek, Luberda, Prikryl, Petko – Dzurík, Keresteš, P. Katona (60. Kraľovič), Streňo (85. Udeh) – Gatarič, P. Hošek (75. Dupkala)
  • Podbrezová: M. Kuciak – Turňa, L. Djordjevič, Krivák, Viazanko – Sedláček, Báez – D. Leško (90.+ Lepieš), Njire (76. Tereščenko), Bernadina (66. Breznaník) – Wiezik

Nitra prehrala s Michalovcami

Nitra prehrala doma s Michalovcami v skupine o udržanie 1:3. Hostia rozhodli o svojom víťazstve v Zlatých Moravciach dvoma gólmi v druhom polčase.

V úvodnej štvrťhodine diváci veľa vzruchu nevideli, dianie sa odohrávalo medzi šestnástkami. V 20. minúte však Machovec napriahol spoza šestnástky a strelou pod brvno poslal Nitru do vedenia. V 35. minúte mohli domáci pridať gólovú poistku, no Vestenický opečiatkoval žrď.

Michalovčanom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať, keď Žofčákov center posunul Kolesár na nabiehajúceho Šimčáka, ktorý rozvlnil sieť. Šesť minút po zmene strán už hostia viedli po pohotovej strele Koscleníka k žrdi. Triumf Michaloviec spečatil v 84. minúte hlavou striedajúci Bragin.

FC Nitra – MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:1)

• Góly: 20. Machovec – 38. Šimčák, 51. Koscelník, 84. Bragin. Rozhodovali: Horváth Vorel, Jankovič, ŽK: Križan, Machovec – Kavka, divákov
  • Nitra: Hroššo Kuník, Križan, Niba, Farkaš Charizopulos (52. Fábry), Šimončič, Machovec Militosjan (65. Valenta), Vestenický, Kotrík (79. Ngeyitala)
  • Michalovce: Bieszczad Žofčák, Kavka, Carrillo, Šimčák Bednár (74. Turik) Koscelník, Niši, Kovaľ, Kolesár (88. Jankauskas) Sulley (46. Bragin)