Parádny futbal. DAC vyhral aj v Žiline a naďalej sníva sen o majstrovskom titule

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad domácimi hráčmi Žiliny 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola nadstavbovej časti v skupine o titul najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

22.04.2018 17:26
Žilina, DAC Dunajská Streda Foto: ,
Zľava: Lukáš Jánošík a Kristián Vallo z MŠK Žilina a Eric Javier Davis Grajales z FK DAC 1904 Dunajská Streda.
debata (22)

Skóre duelu otvoril v prvom polčase hosťujúci Kristopher Vida. Druhý polčas priniesol gólovú prestrelku. Najprv zdvojnásobil vedenie Dunajskej Stredy Christián Herc, o minútu znížil domáci Samuel Mráz.

Herc sa napokon stal dvojgólovým hrdinom DAC, keď jeho zásah na 3:1 sa ukázal ako víťazný. Za domácich ešte stihol skorigovať Jaroslav Mihalík. Dunajská Streda zostáva v tabuľke na 2. mieste so 7-bodovým odstupom za vedúcou Trnavou. Žilina je štvrtá.

MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (0:1)
Góly: 50. S. Mráz, 68. J. Mihálik – 49. a 59. Herc, 35. Vida, ŽK: 41. Kaša – 41. Bayo, 90.+ Herc, rozhodovali: D. Sedlák – D. Hrčka, Tomčík, 2510 divákov
Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, D. Hancko, Holúbek (67. F. Balaj) – Bičachčjan (56. Káčer), I. Díaz, Škvarka – L. Jánošík (56. F. Kubík), S. Mráz, J. Mihalík
Dunajská Streda: Macej – Šatka, T. Huk, Záhumenský – M. Ljubičič – Živkovič, Herc, Pambou, E. Davis (82. S. Koné) – Vida (69. Divkovič), Bayo (86. Mervo)

Hlasy

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Bol to vynikajúci zápas, čo sa týka výkonov, kvality hry, moderny. Bol to extra zápas. Výsledok je pre nás negatívny, ale Dunajská Streda nás v prvom polčase vyblokovala, boli sme príliš jednotvárni, aby sme na to zareagovali jednoduchšie. Konečne hralo nejaké mužstvo u nás takto odvážnym spôsobom, mimoriadne vysoko. Snažili sme sa na to zareagovať cez polčas, boli sme nebezpeční, ale zápas rozhodli mikrodetaily. Nepremenili sme šance, súperovi sme ponúkli dvojgólový rozdiel, ktorý sa nám v tejto sezóne ešte nepodarilo otočiť. Všetci hráči, či už naši alebo súpera, sa vydali na maximum, iba takto sa budú zlepšovať a napredovať. Sme sklamaní zo skóre, ale z výkonu, nasadenia a kvality hry nie. Radšej takýto jeden aktívny zápas doma prehrám, aby som mohol potom v ďalších víťaziť.“

Marco Rossi, tréner Dunajskej Stredy: „Videli sme zápas tímov, ktoré sa snažili hrať ofenzívne, bol to duel pre divákov. Snažili sme sa domácich dostať pod tlak, pretože sme vedeli, že ak necháme Žilinu hrať jej hru, tak si nájdu jej hráči skôr či neskôr cestu k našej bránke. Snažili sme sa ich celoplošne zatlačiť a prvých 35 minút zápasu bolo z našej strany najlepších v tejto sezóne. Aj pre teplé počasie sme už potom nemali toľko energie a nenapádali sme tak vysoko. Mali sme potom šance, mala ich aj Žilina. Potvrdilo sa aj teraz, že zápasy so Žilinou si ľudia môžu užiť, lebo to je vynikajúci futbal. Viem, že Žilina je sklamaná po prehre, ale takýmto spôsobom a prístupom k futbalu sa stali v minulej sezóne majstrom, a to nie je náhoda.“

Slovan vrátil Trenčínu domácu prehru

Futbalisti Slovanu Bratislava sa revanšovali hráčom AS Trenčín za domáci nezdar z minulého týždňa 1:3 a rovnakým pomerom uspeli pod hradom Matúša Čáka.

Slovan nasmeroval za troma bodmi už v úvode zápasu Andraž Šporar. Na 2:0 zvýšil v 39. min Ibrahim Rabiu ukážkovou strelou k žrdi z hranice šestnástky. Trojgólový náskok zabezpečil Bratislavčanom Aleksandar Čavrič v 55. min.

Za Trenčín iba skorigoval v 74. min Aschraf El Mahdioui. Slovan je v ligovej tabuľke na treťom mieste s mankom štyroch bodovo na druhú Dunajskú Stredu, za vedúcou Trnavou zaostáva o jedenásť bodov. Trenčín je piaty.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:2)
Góly: 74. El Mahdioui – 9. Šporar, 39. Ibrahim Rabiu, 55. Čavrič, ŽK: 33. Azango – 54. Nono, rozhodovali: Ochotnický – Bobko, Chládek, 1063 divákov
Trenčín: Šemrinec – M. Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Gong, Beridze (72. Van Arnhem), Ubbink (46. Sleegers), Azango – Čatakovič (46. Antonio Mance)
Slovan: Šulla – Čikoš, Bajrič, Božikov, Rundič – Nono – Čavrič (63. Hološko), V. Savičevič, Ibrahim Rabiu (78. De Kamps), Moha – Šporar (87. Vittek)