Na Pasienkoch v jednom zápase nastúpili hráči 12 krajín

Slovan Bratislava i AS Trenčín preferujú vo svojich radoch zahraničných futbalistov. V sobotňajšom stretnutí na Pasienkoch sa to potvrdilo a na ihrisku sa objavili hráči dvanástich krajín z troch kontinentov. Legionári strelili všetky štyri góly.

15.04.2018 16:13
Hilary Gond Foto: ,
Hilary Gond (Trenčín) strieľa gól v nadstavenom čase zápasu proti Slovanu.

Obaja tréneri využili maximálne množstvo striedaní, takže nastúpilo 28 hráčov. Najviac z nich bolo predsa len Slovákov, na ihrisku boli dovedna deviati, hoci tretina z nich si zahrala až v druhom polčase ako striedajúci hráči. Druhou najpočetnejšou skupinou boli Holanďania (4), potom Nigérijčania a Srbi (po 3).

Slováci boli tentoraz v hre najmä vďaka Trenčanom, pretože v ich základnej zostave nastúpili piati a šiesty striedal. Je pozoruhodné, že belasí už v ôsmom stretnutí začali zápas v rovnakej základnej zostave a aj stredania v uplynulých zápasoch boli veľmi podobné. Slovák (Šulla) stál len medzi žrďami, v poli hralo desať legionárov, ak medzi nich počítame aj kapitána, Srba Borisa Sekuliča, ktorý už vlastní slovenský pas.

Víťazstvá futbalistov Trenčína a Dunajskej Stredy Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Zákrok brankára Trenčína Igora Šemrinca po...

Po zimnej príprave sa jedenástka bratislavského tímu stabilizovala. V prvom tohtoročnom kole – 18. februára – v nej nastúpili ešte traja iní hráči ako naposledy proti Trenčínu, ale v ďalších súbojoch sa už ani raz zostava nemenila.

Slovan však už v treťom zápase po sebe nevyhral – okrem prehier v dvoch ligových zápasoch (s Trenčínom 1:3 a v Trnave 0:1), v pohári doma s Trnavou len remizoval (1:1).

Sklamaný tréner Martin Ševela naznačil, že prídu zmeny. „Niektorí hráči, akoby mali pocit, že nemôžu o svoje miesta prísť,“ vyjadril sa.

Róbert Vittek, ktorý pred dvoma týždňami oslávil 36 rokov, naskakuje do zápasov už len z lavičky. Proti Trenčínu odohral druhý polčas a pripravil jediný gól, ktorý dal ďalší striedajúci hráč Vukan Savičevič.

Na trénerove slová zareagoval: „My, čo sedíme na lavičke, by sme mali dostať hráčov, ktorí hrávajú, pod väčší tlak. Treba sa zamyslieť, čo kto odovzdáva tomuto klubu,“ zdôraznil Vittek.