Senica si skomplikovala situáciu, Prešov prehral napriek dvojgólovému náskoku

Futbalisti Senice si ešte viac skomplikovali situáciu v boji o záchranu, na ihrisku Podbrezovej prehrali 1:3 v sobotňajšom stretnutí 5. kola skupiny o udržanie v rámci nadstavbovej časti Fortuna ligy.

14.04.2018 19:20 , aktualizované: 20:03
Lynel Darcy Kitambala, Matúš Turňa Foto: ,
Hráč Senice Lynel Darcy Kitambala sa snaží zakončiť pred Matúšom Turňom z Podbrezovej.

Na gól Dávida Leška v 52. min ešte dokázal zareagovať o dve minúty Lynel Kitambala, no na zásahy Endyho Bernardinu v 73. min a Michala Ranka do vlastnej siete v 77. min už Záhoráci nenašli odpoveď. Senica naďalej má na poslednom mieste 4-bodové manko na predposledný Prešov.

FK Železiarne Podbrezová – FK Senica 3:1 (0:0)

• Góly: 52. D. Leško, 73. Bernardina, 77. Ranko (vlastný) – 54. Kitambala, ŽK. 79. D. Leško – 71. Richtárech, 73. Zezinho, 74. Villarraga, 79. Medveděv, rozhodovali: Pavlík – Bobko, Galo
  • Podbrezová: M. Kuciak – Viazanko, Krivák, L. Djordjevič, M. Turňa – Sedláček, Kostelný (14. Njire) – Bernadina, Tereščenko (70. Mikuš), D. Leško (90.+ Mejri) – Wiezik
  • Senica: D. Holec – Villarraga, Práznovský, Ranko – Medveděv, Zezinho (81. Cuadros), Richtárech, Sarpei (24. A. Kováč), Brašeň (72. Ďungel) – Celis, Kitambala

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: Súper mal dve vynikajúce šance, jednu sme ustáli a druhú nie. Inak to bolo z našej strany výborné. Futbal mal svoju kvalitu, emóciu, všetko, čo má ponúknuť divákovi. Duel bol nadštandardný. Prvý polčas sme mali excelentný, len škoda, že sme nepremenili aspoň jednu šancu. V druhom sme dali gól potom, čo sme ustáli nebezpečnú príležitosť súpera, no následne po rozohrávke sme hneď inkasovali. Bolo to o obrovskej emócii, takže som rád, že to moji hráči ustáli a verili, že to môžu zvládnuť. Podarilo sa, dali sme dva góly a pre nás toto semifinále ligy majstrov napokon vyhrali.

Ton Caanen, tréner Senice: Bol to dobrý zápas i napriek ťažkým podmienkam na ihrisku, keďže terén je tu horší. Oba tímy chceli hrať futbal. Hlavne v druhom polčase, kedy sme inkasovali, no hneď sme sa dostali do zápasu pekným vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Vedeli sme aj výsledok z Nitry, ktorá prehrávala, takže jeden bod nám nestačil, no i tak musíme získavať body, aj keď napokon Nitra vyhrala. Namiesto toho, aby sme išli so zámerom pridať druhý gól, tak sme inkasovali dvakrát v rozpätí štyroch minút a bolo po zápase. V tabuľke sa prakticky nič nezmenilo, stále je päť zápasov do konca. Musíme sa teda dobre pripraviť na ďalších súperov.

Dávid Leško, autor úvodného gólu zápasu, stredopoliar Podbrezovej: Zápas sme brali s plnou vážnosťou, od začiatku sme sa snažili ísť za víťazstvom , čo sme na ihrisku dokazovali svojou aktívnou hrou. V prvom polčase sme nepremenili šance, ale v druhom sme dúfali, že sa to zlomí a podarilo sa nám skórovať. Hralo sa o veľa, som rád, že sme to v druhom polčase zobrali do svojich rúk a duel zvládli.

Obrat Nitry proti Prešovu

Futbalisti FC Nitra na detašovanom vlastnom trávniku v neďalekých Zlatých Moravciach zvíťazili nad hráčmi Tatrana Prešov 3:2 v 5. kola skupiny o udržanie.

Hostia zásluhou Lukáša Micherdu a Adriána Leška v 28. min viedli 2:0, domáci však zvládli dokonalý obrat. V 40. min znížil na 1:2 Christián Steinhübel a o triumfe Nitry potom rozhodol dvojgólový Tomáš Vestenický. Nitrania sa po triumfe nachádzajú na 1. mieste tabuľky skupiny o udržanie, Prešov je piaty.

FC Nitra – 1. FC Tatran Prešov 3:2 (1:2)

• Góly: 61. a 67. T. Vestenický, 40. Steinhübel – 16. Micherda, 28. Leško, ŽK: 31. Charizopoulos, 32. Kotrík, 38. Fabiš – 23. Leško, 43. D. Keresteš, 56. Prikryl, 84. Gatarič, rozhodovali: K. Horváth – Slyško, Pozor
  • Nitra: Hroššo – Kuník, Niba, R. Križan, Fabiš – Charizopulos (46. A. Fábry), Šimončič, T. Kóňa – Kotrík (46. T. Vestenický), M. Fábry (74. Militosjan), Steinhübel
  • Prešov: P. Lukáč – Bartek, Dzurík, Prikryl, Sedlák (78. Trapanovski) – Micherda, D. Keresteš, Leško (55. Kraľovič), Grešák (72. Maduka Udeh) – Gatarič, P. Hošek

Ivan Galád, tréner Nitry: „Niekedy je asi dobré, že prehrávate 0:2, lebo vtedy zistíte akých hráčov máte v kádri. Napriek dvojgólovému manku sme verili vo víťazstvo, ktoré považujem za zaslúžené.“

Anton Mišovec, tréner Prešova: „Stretnutie sa mi nehodnotí dobre, lebo sme stratili dvojgólové vedenie. Vypomstilo sa nám zníženie na 1:2 pred polčasovou prestávkou. Po zmene prišiel obrovský tlak Nitry. Trénerovi domácich vyšlo striedanie, a čo bolo veľmi dôležité do hry sa dostal Kóňa. Víťazstvo Nitry je zaslúžené.“

Michalovce uspeli doma

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad hráčmi FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 v zápase 5. kola skupiny o udržanie v rámci nadstavbovej časti Fortuna ligy.

Domácich východniarov poslal do vedenia v 36. min skúsený Igor Žofčák, v 79. min spečatil triumf Zemplína Sadam Sulley. Michalovce sa po triumfe nachádzajú na 2. mieste tabuľky tejto skupiny, Zlaté Moravce-Vráble sú štvrté.

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 (1:0)

• Góly: 36. I. Žofčák, 79. Sulley, ŽK: 81. Šimčák, 83. T. Matič – 33. Miloš Nikolič, 83. Harba, ČK: 89. Šimčák (Michalovce), rozhodovali: I. Kružliak – Mókoš, Peter Kováč
  • Michalovce: Kira – I. Žofčák, Šosták, J. Carrillo, Šimčák – Bednár – Jankauskas, Turik (46. T. Matič), Niši, P. Kolesár (86. Šumejko) – Kurminowski (72. Sulley)
  • Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč – J. Kotula, Pintér, Horník, Chren – Orávik, Miloš Nikolič (77. Duga), Ewerton Paixao da Silva, Bartolomeu (85. Jančura) – Ľ. Urgela (46. Šašinka), Har­ba

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Mali sme veľa hráčov zranených, zostava bola preto improvizovaná. Náš výkon v prvom polčase bol v poriadku, v druhom sa obraz hry trošku zmenil. Viac šancí mal súper, ale ustáli sme to a máme tretie víťazstvo v rade, čo sa mne ako hlavnému trénerovi tímu za dva a pol roka ešte nepodarilo.“

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: „Treba poďakovať Michalovciam za veľmi korektný zápas. Ja si myslím, že mal všetko, čo mal mať dobrý futbal, divák musel byť spokojný. K nášmu výkonu – obohratá platňa. Opäť sme hrali dobre, no súper dával góly. Je to o chybách a súper tentoraz potrestal viac našich chýb. Musíme ísť ďalej za potrebným víťazstvom a ja verím, že ho dosiahneme v sobotu na našom štadióne v odvete s Michalovcami.“