Trnava zdolala Slovan v emóciami nabitom zápase. Má 10-bodový náskok

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili nad Slovanom Bratislava 1:0 v sobotňajšom stretnutí 4. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2017/2018.

07.04.2018 17:34
Spartak Trnava Foto: ,
Na snímke radosť hráčov Spartaka Trnava po strelení gólu, vľavo Marvin Egho a autor gólu Reagy Ofosu.
debata (8)

Tradiční rivali nastúpili už na 139. vzájomné derby. Prvý polčas nepriniesol výraznejšiu šancu, domáci prišli o zraneného kapitána Lukáša Greššáka a hostia o Aleksandra Čavriča, ktorý dostal červenú kartu.

Jediný gól stretnutia zaznamenal v druhom polčase po krásnej individuálnej akcii domáci Reagy Ofosu. Obrovskú šancu na zvýšenie náskoku mal v nadstavenom čase Vachtang Čanturišvili, keď sa rútil na prázdnu bránku hostí, no brankár Slovana Michal Šulla mu stihol pred zakončením vypichnúť loptu.

Vedúca Trnava zvýšila svoj náskok pred Slovanom Bratislava na 10 bodov.

Obrovské nadšenie v Trnave Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Hráči a realizačný tím FC Spartak Trnava po...

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)
Gól: 56. Ofosu, ŽK: 42. Čivič, 60. Godál, 90.+ Egho – 27. De Kamps, 58. Božikov, ČK: 32. Čavrič (Slovan) za faul, rozhodovali: Očenáš – B. Hancko, D. Hrčka, 13 123 divákov
Trnava: M. Chudý – A. Kadlec, Godál, Hladík (83. Oravec), Čivič (69. Janso) – Greššák (21. Ofosu), A. Sloboda – Jirka, Š. Pekár, Čanturišvili – Egho
Slovan: Šulla – B. Sekulič, Bajrič, Božikov, Rundič (76. Nono) – De Kamps (68. Vittek) – Ibrahim Rabiu, Holman (82. Hološko) – Čavrič, Šporar, Moha

Hlasy (zdroj: RTVS):

Nikon El Maestro (asistent trénera Spartaka Trnava): „Naši hráči žijú emóciami a bojom. Čo naši háči dnes dokázali odbehať, je neuveriteľné. O titule ešte nie je rozhodnuté. Máme pred sebou šesť ťažkých zápasov a uvidíme, či to dokážeme, ale šanca tu je.“

Martin Ševela (tréner Slovana Bratislava): „Mrzí ma, že sme prehrali. Do vylúčenia Čavriča sme držali opraty zápasu vo svojich rukách. V desiatich sme robili, čo sme mohli, no neustrážili sme jednu individuálnu šancu domácich. Vylúčenie bolo zbytočné, Čavrič nemal oplácať, no neviem, či tam nebolo predtým opľutie zo strany Čanturašviliho. Náskok Trnavy je veľmi veľký, zisk titulu je pre nás už iba v teoretickej rovine.“

Žilina rozhodla v nadstavenom čase

Domáci futbalisti MFK Ružomberok prehrali s MŠK Žilina 1:2 sobotňajšom stretnutí 4. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy.

Hostí dostal do vedenia v prvom polčase útočník Samuel Mráz, ale domácim sa pred polčasovou prestávkou podarilo vyrovnať zásluhou Róberta Gešnábela.

O troch bodoch pre hostí spod Dubňa rozhodol svojím druhým presným zásahom v zápase Samuel Mráz, ktorý sa dostal s 13 zásahmi na druhé miesto v poradí strelcov za bývalého hráča Trenčína Rangela Jangu.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:2 (1:1)
Góly: 42. Gešnábel – 37. a 90.+ S. Mráz, ŽK: 47. Káčer (Žilina), rozhodovali: D. Sedlák – T. Somoláni, D. Poláček, 1676 divákov
Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk – Qose, Kostadinov – E. Daniel, Gešnábel (73. Čapek), Gál-Andrezly (60. Ľupták) – Gerec (65. Haskič)
Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Králik, Holúbek – Káčer, I. Díaz, Pečovský (30. Jánošík, 79. Bičachčian), Škvarka – S. Mráz, J. Mihálik (87. Balaj)